Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azoktól kérdem, akik szoktak...

Azoktól kérdem, akik szoktak alkalmanként írogatni (novellát, regényt, bármit) : az ilyen "alkotási folyamat" alatt más könyveket is olvastok, vagy csak a sajátotokra koncentráltok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy olvasok :)


Egy 500 oldalas könyvet megírni nekem körülbelül fél év (plusz a letisztázás).... na most képzeld el, hogy fél évig nem olvasok :P

Ha oda akarsz kilyukadni akkor nem befolyásol az alkotásban a közben olvasott szöveg :)

2011. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, olvasok közben, de nem igazán befolyásol. Max annyiban, hogy ellesek pár szépességes szófordulatot, és később használom. Viszont magában a cselekményben semmi külső dolog nem befolyásol. :)
2011. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hisz különben honnan lenne ihlet? Psze, nem plágium, v ilyesmi, de nagyon motiváló tud lenni egy-egy jelenet, mozzanat, aprócska mondat.

:)

Habár lassan egy év nem írtam semmit... előbb gyógyulni kéne, v menni innen. A lelkivilágom most oly sivár kb., mint a sivatag.

2011. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, nekem nincs olyan, hogy éppen semmit sem olvasok. Az írásban nem befolyásol, pláne, hogy én aztán tényleg csiga tempóban írok. Van, hogy hetekig semmit, aztán egy óra alatt megírok egy fejezetet, és még javítani sem kell rajta utólag sem. Máskor meg egy hónapig piszmogok a már elkészült fejezetek javítgatásán, mert utólag tűnik csak fel egy szóismétlés, vagy hogy nagyon kitekert lett egy mondat. Na erre pl. még jó is, hogy sokat olvasok, technikai szempontból sokat segít. Nem témában, nem stílusban, pusztán abban, hogy ha írok valamit, akkor közben az olvasmányaimat is kicsit máshogy szemlélem, apróbb fogásokat simán ellesek.
2011. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is olvasok közben, és ezt szerintem a "nagyok" is így csinálják :)

2011. jún. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!