Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt a Gyk-EN esetleg...

Van itt a Gyk-EN esetleg olyan férfi, aki "meleg"?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert szeretném megkérdezni,hogy ti melegek hogyan éltek,mik a szokásaitok,és hogyan,mikor derült ki ez rólatok,és a családotok hogyan állt ehhez a dologhoz,mikor megtudták,és elmondtátok?Vagy egyáltalán bevallottátok-e nekik?Azért kérdezem,mert az én életem is megváltozott teljesen,ugyan is a drága testvérem tegnap vallotta be anyukánknak,hogy ő meleg és nem akar többet hazudozni nekünk,mert látta,hogy tönkretesz ezzel minket.Végtelen nagy fájdalom van rajtunk úrrá,nem hiszem,hogy van ebből kiút...Ő most 30 éves,és azt állítja,hogy ez már kb. 15 éve így van,de hazudott nekünk,s most össze is költözött egy fiúval,aki szintén értelmiségi,mint a testvérem.Szóval egy végtelenül jó EMBERRŐL van szó és vérzik a szívem,mert tudom,hogy az idáig vezető út nagyon nehéz lehetett neki,és le a kalappal előtte,hogy ezt így be merte vállalni-én erre képtelen- és gyáva lettem volna!Segítsetek,mit tehetnénk,lesz-e esetleg ennek vége???SEGÍTSÉG :(
2011. jún. 19. 20:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Még egy dologra nem reflektáltam: Elmúlik-e? Nem. Ebben pedig itt és most biztos lehetsz. Az az ember, aki harminc évesen vállalja a coming out-ot, az már abszolút biztos abban, amit tesz. Nyugodt, harmonikus és kiegyensúlyozott. Ezért merte felvállalni.

Emellett igaz dolgoztam szociális területen, és foglalkoztam melegekkel is, de még SOHA nem találkoztam olyan meleggel, aki mára "heteróvá" avanzsált, és előtte meleg volt (nem divatmeleg). Igaz, próbálták bizonyítani, hogy jaj de van ilyen, de soha egyetlen egy ilyen embert nem ismerhettem meg, mert hirtelen "nem ért rá", "elköltözött", messze lakik [pedig bevállaltam volna a találkozásért cserébe egy ausztrál nyaralást is], de sajnos soha nem jött össze.

Persze számos olyan "heteróval" találkoztam, akivel ha négyszemközt maradtunk, "félnem kellett", hogy mikor fog rámugrani, és a második kérdése az volt, hogy ismerek-e jó ismerkedőhelyeket... Persze ő családos, tisztességes, becsületes ember. Csak van egy másik élete is. Na ezt nem kívánom egy melegnek sem. Éljen boldogan, de ne úgy, hogy emberek életével hazárdírozik.

Kedves kérdező! Te se kívánd ezt saját testvérednek. Neked attól nem lenne jobb, hogyha ő az ágyban Ádám helyett Arankával feküdne be.

Az pedig aki szodómiával és szégyellnivaló tettel jellemzi ezt, felajánlom neki a lehetőséget, hogy mérjük össze emberi mivoltunkat. Szívesen áttekinteném az életét, megnézném a tetteit, azon lehetőségeit, amelyekkel élt és haszonsított. Cserében ő is betekintést nyerhet az én életembe, megnézheti hogy egy szodomán mit volt képes egy szégyellnivaló súlyos bűnnel a nyakában elérni. Itt a lehetőség, állok elébe. B.ziként is.

2011. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

ma 14:33-asnak:

Emberi mivoltokat pedig nem méregetünk, mert Isten szemében minden ember egyenlő. Azt hogy mit értél el úgymond az életben, az a te dicsekvésed,a te gőgöd mint a másik megszólaló szodomitáé is, aki munkát ad... na és ettől még van az életének egy mocskos oldala, ha KIÉLI a homoszexualitást és ez UNDORÍTÓ.

Élt egy sokak által nagyra tisztelt szerzetes Amerikában, Seraphim Rose, aki képes volt Isten segítségével kigyógyulni ebből a förtelemből, életrajza: [link]

Írásai:

[link]

Olvasd el a legelső hozzászólást az alábbi cikkhez, valakitől, aki jobban van, mert KI AKAR GYÓGYULNI:

[link]

2011. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
62%

Az a baj, hogy "élt".. Szeretnék egy olyan emberrel találkozni aki kigyógyult ebből a förtelmes betegségből. De te is csak egy "élt" szerzetest tudsz mondani. És az önmegtartóztatást és a "gyógyulást" azért ne keverjük...

Isten szemében minden ember egyenlő, csak az a baj, hogy mindez papírformán igaz. Vagy vallod és hiszed, hogy én a förtelmes életvitelemmel, a gőgömmel és a hiúságommal veled egyenlő vagyok?

Engem nem zavar az, ha valaki Istennel takarózva fertelmes betegségnek mondja a homoszexualitást. Viszont azt elvárom, hogy amennyire én akarok belőled egy "b.zit" csinálni, úgy próbálj te is belőlem (bármely) istentől félő hívő embert varázsolni. Te is tartsd azt tiszteletben, hogy az én életem nem Szodoma és Gomorra történetére fogja megváltoztatni, napi jócselekedeteimet nem a Bibliából vagy épp a Koránból, esetleg a Tórából olvasva döntöm el. Bocsánatot kérek, én élek. És ebbe az életbe az is beletartozik, hogy bizony esténként férfi létemre férfihez megyek haza és férfivel élek "házaséletet". Sőt, azt is ki merem mondani, hogy mindezt kizárólag testi élvezetből teszem. Emellett tanulmányaim is materiális tanulmányok, természettudományi karon szereztem az egyik diplomám, így számomra az anyagi lét a halállal véget ér, és az elkövetkező pár évtized az, amelyben boldog lehetek. És ebbe a boldogságba nekem beletartozik az, hogy jól érzem magam egy olyan emberrel, akit szeretek és bármennyire "hitellenes" van amikor értelmetlen dolgokra szórom a pénzt. Emellett önmegtartóztató vagyok, mert nem fogsz a belvárosban kézenfogva sétálni látni a barátommal, nem fogom a metrólépcsőn egymást falva csókolózni (bár ezt a "heteróktól" elég sokszor láttam...), de abban is biztos lehetsz, hogy a munkahelyemen sem a szexuális életem megbeszélése fogja kitenni a munkám 1/3-át, mint ahogy egy-egy menedzsertársamtól hallom.

Szóval ennyit az álszenteskedésről és az önmegtartóztatásról. Mindenkinek szíve joga, hogy a mának él, vagy a nem bizonyított halál utáni létnek. Nekem még kb. negyven évem van a boldogságra, míg te hited szerint negyven év önmegtartóztatással örökre fogod megkapni azt. Döntse el mindenki, ki melyik sorba áll be. Ja és nem kell értem imádkozni :)

2011. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Itt vagyok közben én is,és végig olvastam aszt a sok írást-segítséget,amiket adtok nekem :) KÖSZÖNÖM.

A mai nap kissé könnyebbnek tűnt nekem,mint a tegnapi és lassan felfogom a tényt,ami a testvéremmel történik.Igen,nekem is furcsa,hogy 15 évig nem tudódott ki ez a dolog vele kapcsolatban,és azt is tudom,hogy miért lehet ez így?Nekünk nagyon konzervatív beállítottságú szüleink vannak (apu már sajnos nem él), és nagyon nagy szigorral neveltek bennünket.Testvérem helyében én SOSEM mertem volna bevallani anyunak,hogy mi van velem,mert én tudom,hogy milyen,szerintem ebbe bele fog betegedni.De mind mások vagyunk,nem cselekedhetünk mindíg jól.Fontos a tesóm boldogsága,de néha az jut eszembe,hogy milyen jó lett volna,ha ez ki sem derül,persze akkor meg hazugságban éltünk volna,ami nem jó.Emésztem a dolgokat,csak azt nem tudom,hogy anyuval mi lesz,mert ráadásul ő egyedül él,senkihez nincs mit szólnia,csak ezek a rossz gondolatai vannak.Csalódottságot érzek most,mert hát hová tűnt az az aranyos fiú,testvérem,az a tündéri gyerek,és lehet,hogy nem is jól ismertem eddíg?Az egész egy színház volt,amit megismertem belőle?

És amit még nem tudok,hogy pld az ünnepek ezek után hogyan lesznek?Majd jön ő is a fiújával,vagy csak egyedül fog jönni?Ilyen hülyeségek foglalkoztatnak,hogy minden más lesz ezután...írjatok,mert itt úgy látom sok okos ember van-a szó legjobb értelmében.

2011. jún. 20. 16:37
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hogyan lesznek az ünnepek kérdés nagyon jó. És el is mondom, hogy miért. Azért, mert gyakorlati dolgokon agyalsz, hogy hogy fogjátok tudni MEGOLDANI a helyzetet. Nem azon, hogy honnan szerezhetnél neki barátnőt. Az ünnepek pedig úgy lesznek, ahogy majd alakítjátok őket. Nagyon sok heteroszexuális kapcsolatban ki nem állhatja az anyós a férjjelöltet vagy éppen az após a fia menyasszonyjelöltjét. Mégis "zajlik" az élet. Nem tudsz semmit a barátjáról, nem ismered, így lehet, hogy egy nagyon kellemes kapcsolat alakulhat ki közöttetek. De az is lehet, hogy utálni fogjátok egymást, és cseppet sem biztos, hogy a homoszexualitása miatt... Ezt az élet úgyis megoldja.

Az is lehet, hogy a testvérednek nem lesz igénye arra, hogy a családi kötelékbe bevezesse a partnerét. De ez is ki fog derülni hamarosan. Ő tudott 15 évet úgy élni, ahogy "szerettétek volna". Valószínűleg nem egy karácsonya volt úgy, hogy titkon, sms-ben vagy épp msn-ben élhette meg az ünnepet, de az is lehet, hogy szülinapokra is "lopódzva mehetett" csak el. És lehet, hogy nem is lesz arra igénye, hogy a jövőben ezeken "változtasson". Max. annyiban, hogy ezentúl nem a "haverokkal megy moziba", vagy "táborozni", vagy "ott alszik a barátnőjénél" lesz a válasz és "kifogás", hanem tudni fogod, hogy hova megy.

A konzervativizmus pedig abszolút nem egyenlő a hülyeséggel, nem egyenlő a begyöpösödöttséggel. Természetes, hogy mindenkinek van értékrendje az életében, mindenki maga jogosult eldönteni azt a tényt, amelyet feltártak előtte, hogy hogyan éli meg, mit kezd vele.

Neked feladatod édesanyádat is ápolni ebben a helyzetben, hiszen meg kell értetni vele, hogy ezen az állapoton nem tud és ne is akarjon változtatni. Nem mondom, hogy meg kell érteni, hogy csak "elfogadhatja" ezt, mert ez sem igaz. Az ő döntése, hogy ezt követően miként vélekedik a fiáról, van szülő aki eldobja, van szülő, aki ezután is gyermekként tekint rá, és bizony van szülő, aki a "hol rontottam el" képzeleteibe veszik bele. Sehol. Nem édesanyád hibája az, ami "történt". Te magad mondtad, hogy konzervatív értékrendet követtek a szüleid, így igencsak furcsa lenne, ha ezt pont "ők nevelik bele."

Ez van. Küzdeni lehet ellene, de szélmalomharc.

Én magam szülőként valószínűleg magamra haragudnék, hogy mi okot adtam arra, hogy ne bízzon bennem a gyermekem és hord egy titkot 15 éven át, amelyhez - úgy gondolom - informálisan közöm lenne.

Hidd el, hogy most nem fordult meg a Duna folyni, nem cseréltek pólust a sarkok, sőt a nap sem sötéten világít, és nem lett a zöld kék. Most már tudsz valamit, amit 15 éven keresztül nem tudtál. De ott volt a szemed előtt.

Egy embert pedig soha nem azáltal kell megítélni, hogy épp kivel bújik az ágyba. És ne kezdj arról fantazmagóriát folytatni, hogy vajon melyik a nő. Mert két férfi azért homoszexuális, mert FÉRFIT szeret :)

Sok dologban viszont nagyon hasznos tanácsokat tud adni a testvéred, ezt "tapasztalatból" mondom ;)

2011. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Ex-gay: [link]
2011. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
A linkhez csak annyit: ott a megoldásban a lényeg. Nem ezt keresem. Nem az önmegtartóztatást és elnyomást, hanem a valódi gyógyulást. Ez nem az. Ha valaki kigyógyul belőle, akkor nem csak tünetmentessé válik. Az ex-gay honlapja pedig csak egy tünetmentesített, önmegtartóztató meleg.
2011. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Beleolvastam ex-gay honlapjának fórumába és ezt nem így látom mint kívülálló, szvsz már túl van a tünetmentes szakaszon.

Amúgy Isten nélkül ebből a bűnből kigyógyulni nem lehet, az ő története is bizonyítja.

Kedves Kérdező, ajánlom olvasgatásra az említett honlapot és különösen annak fórumát, sok jó ötlet van benne a Harchoz, annak aki nem gyáva küzdeni.

2011. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a link-et,el fogom olvasni :).Most veszem csak észre,hogy milyen szépen,emberi "hangon" el tudunk mi itt beszélgetni,amit köszönök-komolyan!Valahogyan azt veszem észre magamon,hogy ahogyan megy előre az idő,annál könnyebben viselem ezt a dolgot.Tulajdonképpen anyunak is mondtam,hogy én valahol már számítottam erre,mert azért sok árulkodó "jel" volt,ami így most visszagondolva,olyan egyértelmű volt,csakhát az ember inkább homokba dugta a fejét...

Hiányzott,hogy dicsekedjen pld a csajozással,meg mindíg,ha mondta,hogy van barátnője a nevét sem említtette,nem mondta meg,soha nem hozott haza senkit sem,magába zárkózó volt,a barátai nevét sem tudtuk,minden olyan titkos volt.Azt mondjuk értékelem,hogy most inkább elmondta és nincs hazugság többet,és komolyan mondom ezért nagyon becsülöm,hiszen én soha nem lettem volna erre képes.De az is igaz,hogy ez már az egészségére ment volna,mivel egyre többször voltak pánikrohamai,szívével magas vérnyomása,ami miatt gyógyszereket is kell néha szednie-és megmondom őszintén el nem tudtam képzelni,hogy mi miatt idegeskedik egy 29 éves fiú-hisz "semmi baja nincsen".De most már tudom,hogy honnan ered ennek a gyökere,és én pld biztos nem tudtam volna ezt a sok évet így végig csinálni,mert tulajdonképpen minden nap egy színház volt részéről.

2011. jún. 20. 18:53
 30/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a link-et,el fogom olvasni :).Most veszem csak észre,hogy milyen szépen,emberi "hangon" el tudunk mi itt beszélgetni,amit köszönök-komolyan!Valahogyan azt veszem észre magamon,hogy ahogyan megy előre az idő,annál könnyebben viselem ezt a dolgot.Tulajdonképpen anyunak is mondtam,hogy én valahol már számítottam erre,mert azért sok árulkodó "jel" volt,ami így most visszagondolva,olyan egyértelmű volt,csakhát az ember inkább homokba dugta a fejét...

Hiányzott,hogy dicsekedjen pld a csajozással,meg mindíg,ha mondta,hogy van barátnője a nevét sem említtette,nem mondta meg,soha nem hozott haza senkit sem,magába zárkózó volt,a barátai nevét sem tudtuk,minden olyan titkos volt.Azt mondjuk értékelem,hogy most inkább elmondta és nincs hazugság többet,és komolyan mondom ezért nagyon becsülöm,hiszen én soha nem lettem volna erre képes.De az is igaz,hogy ez már az egészségére ment volna,mivel egyre többször voltak pánikrohamai,szívével magas vérnyomása,ami miatt gyógyszereket is kell néha szednie-és megmondom őszintén el nem tudtam képzelni,hogy mi miatt idegeskedik egy 29 éves fiú-hisz "semmi baja nincsen".De most már tudom,hogy honnan ered ennek a gyökere,és én pld biztos nem tudtam volna ezt a sok évet így végig csinálni,mert tulajdonképpen minden nap egy színház volt részéről.Nem akart minket megbántani,tudta anyu is és én is milyenek vagyunk,őszerinte én eléggé "inpulzív" vagyok,és nem is nekem mondta el,hanem anyunak,és azt mondta,hogy rábízza,hogy nekem elmondja-e.Én mindíg érdeklődtem iránta,sokszor hívtam is telefonon,de azt vettem észre,hogy mindíg le akarja tenni a telefont, s fél,nehogy kínos kérdés jöjjön,ezért mindíg sietett valahová-de mostmár tudom,hogy miért volt mindez.Azért azt nem tudom,hogy most akkor bennünk van a hiba,amiért ezt nem vettük észre rajta???

2011. jún. 20. 18:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!