Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szólják le őket a...

Miért szólják le őket a legtöbben ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Miért vannak elítélve azok a fiatalok, akik otthon laknak, tanulnak és esetleg nem dolgoznak mellette?

Ennyire rossz egyesek szemében az, ha egy szülő megteheti, hogy támogatja a gyerekét, szívesen látja otthon még pár évig, és esetleg azt mondja, hogy "ameddig nem fontos, addig ne dolgozz suli mellett, hogy ne menjen a tanulás rovására".

Egy szülőnek nem ez lenne a dolga a legjobb esetben?

Persze tudom, hogy ez nagyon sok családban nem így működik, mert nincs pénz vagy nincsenek ilyen viszonyban egymással, őket nem akarom bántani, de aki megteheti, hogy otthon lakik még ezekben az években, azt miért kell lenézni? Miért kell olyanokat mondani, hogy a szülő a segge alá tette a diplomát/kocsit/lakás stb, mikor erről szó sincs?

Általában úgy szólnak be az IDEGENEK, hogy semmit sem tudnak az adott helyzetről, egyáltalán mi közük van hozzá, hogy ki hogy akar/tud boldogulni?


2011. máj. 31. 13:07
1 2
 11/16 napietus ***** válasza:

Vree, tök igazad van. én imádtam otthon élni, mégsem okozott gondot, mikor eljegyzés utám elköltöztem (nem emsszire szerencsére), szóval nem beteges függés ez a szülőktől, egyszerű gyermeki szeretet. már akinek mond ez valamit...nekem is vehetett volna apám lakást, házat is, de felesleges lett volna. mikor férjhez mentem, odaadta az árát hozományként, jobb így. 2009-ben mentem férjhez, próbáltunk volna meg akkor egy házat eladni, árulhatnánk azóta is...így meg 1/2-ben tulajdonba kerültem a férjem házában és kész.


persze, más, ahol négyen élnek 50 m2-en, ott külső kényszer is a különköltözés. de nem értem még mindig, miért kell leszólni, aki ezt nem tartotta sem szükségesnek, sem kényelmesnek.

2011. júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az embereket inkább az zavarja, ha valaki azzal "menőzik", aminek a megszerzése nem az ő érdeme.(Lásd az újgazdag gyerek és a Mercedes CLS esete).

Én egyébként a tanulmányaim mellett nem dolgozom (támogatnak otthonról), ami miatt sokkal jobban tudok az előbbire koncentrálni, így lényegesen gyorsabban és jobban növelhetem a tudásomat, mint ha dolgoznék.

2011. júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
na ha 30 éves koráig akarja itt vmelyikőtök eltartani a gyereket, annak csak gratulálok! ez nem irigység, hanem ha nem tanítod önállóságra a gyereked, te magad bénítod meg! ennyi hülye embert komolyan.. remélem pár év múlva majd megtapasztaljátok "jótékony tevékenységetek" hatását és nem tesztek fel ilyen kérdéseket!
2011. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Vree ***** válasza:

ma 00:07 Szerintem vagy nem olvastad el amit írtunk, vagy nem akarod megérteni. Köszönjük, a gyerekek jól vannak. És a hatást már megtapasztaltuk. Többre vitték mint azok akiket kilöktek a szülők hogy mennyé' fiam keress pénzt, aztán 40 éves és még egy darab diplomája sincs.


Többek között a hozzád hasonlóknak szólt ez a téma, de látom nem akarod megérteni, csak jössz a pátyolgatással 30 éves korig, amiről -nem tudom feltűnt-e - nem is volt szó.


De kösz, hogy demonstrálod, hogy nem csak mi találjuk ki hogy ilyen beszűkült emberek vannak. :/

2011. júl. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
én 26 éves koromig éltem otthon apámmal. megvallom becsülettel, hogy az egyetembe belebuktam két év után és még majdnem egy évig utána munkám se volt, mert diploma és munkatapasztalat nélkül nem kellettem sehova, még eladónak se. és emiatt marha rosszul is éreztem magam, hogy itt vagyok 21 évesen a nagy semmivel és apám költi rám a pénzét. sőt, akkor se kért tőlem lakbért meg hasonlókat, amikor már megtehettem volna, hogy kifizetem, csak bevásároltam meg főztem meg takarítottam, amikor kellett. apám mindig azt mondta, hogy ha öreg lesz, akkor majd viszonzom. most külföldön élek, jól keresek, párom is jól keres, még az is lehet, hogy 30 éves fejjel visszaülök az iskolapadba. most is adok haza pénzt, de már tervbe van véve, hogy ha apám nyugdíjba megy nemsokára, akkor jön utánunk ide, és valóban viszonozni fogom a segítséget amit kaptam, és nem kötelességből, hanem mert így esik jól és örülök, hogy nem évente kétszer fogom majd látni. én nem hiszem, hogy ezzel bármi baj lenne, lehet, hogy akkor abban a helyzetben úgy láttam, hogy nem teszek eleget, de ha ebbe a helyzetbe kerülne a saját gyerekem, én is minden segítséget megadnék neki amit lehetőségeim engednek, ha 21 lenne, ha 31. mert szerintem a gyereket nem 18 éves koráig vállaljuk, aztán viszlát.
2011. júl. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem az nagyon fontos, amit az utolsó írt, hogy "cserébe" ő is gondoskodni fog az apukájáról mikor idősebb lesz, szerintem ez a normális, ha segít a szülő, mikor a gyerek gondban van, és segít a gyerek, amikor a szülőnek kell segítség.

Sajnos azt látom, hogy akit a szülő nem támogat semmilyen szinten (nem csak a pénzügyeket értem, lelki támaszt, biztatást sem kap), az a gyerek úgy gondolja, hogy akkor majd ő is elfordul a szülőtől, amikor annak kellene segítség.

Én szerencsére jó anyagi körülmények között élek, nagy családi házban vidéken, bejárok Bp-re egyetemre, egyszerűen nincs időm dolgozni...

Nem vagyok elkényeztetve, nincs kocsim, de még csak saját tv-m sincs a szobámban. Amire kell (amire tényleg kell) arra kapok pénzt. Teljesen felesleges lenne, ha elköltöznék, nem lenne értelme még egy albérletet is fizetni, lehet, hogy pár órát tudnék dolgozni, ha nem lennék bejárós, de nem keresnék annyi pénzt, hogy egy lakást és magamat is fenntartsam, és ilyen esetben a szüleimnek még többet kellene rám költeniük, mint most, hogy otthon lakok. Egyszerűen értelmetlen pénzkidobás lenne, ha elköltöznék. De ezt sokan nem értik meg, mindig csak az megy, hogy jaj, én ennyi idősen már külön laktam, eltartottam magam, dolgoztam stb, lehet hogy neki szerencséje volt, több ideje, kevesebb tanulnivalója, nem tudom, én nem tudnám ezt megcsinálni.

Holnaptól viszont nyári gyakorlaton vagyok, erre a pár hétre még sajnos nem kapok pénzt, de ha minden jól megy, akkor felvesznek állandóra, és suli mellett tudok ott dolgozni majd, mert csak pár tantárgyam lesz. Remélem összejön, de akkor se fogok rögtön elköltözni!

2011. júl. 3. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!