Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szólják le őket a...

Miért szólják le őket a legtöbben ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Miért vannak elítélve azok a fiatalok, akik otthon laknak, tanulnak és esetleg nem dolgoznak mellette?

Ennyire rossz egyesek szemében az, ha egy szülő megteheti, hogy támogatja a gyerekét, szívesen látja otthon még pár évig, és esetleg azt mondja, hogy "ameddig nem fontos, addig ne dolgozz suli mellett, hogy ne menjen a tanulás rovására".

Egy szülőnek nem ez lenne a dolga a legjobb esetben?

Persze tudom, hogy ez nagyon sok családban nem így működik, mert nincs pénz vagy nincsenek ilyen viszonyban egymással, őket nem akarom bántani, de aki megteheti, hogy otthon lakik még ezekben az években, azt miért kell lenézni? Miért kell olyanokat mondani, hogy a szülő a segge alá tette a diplomát/kocsit/lakás stb, mikor erről szó sincs?

Általában úgy szólnak be az IDEGENEK, hogy semmit sem tudnak az adott helyzetről, egyáltalán mi közük van hozzá, hogy ki hogy akar/tud boldogulni?


2011. máj. 31. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem azzal van gond, ha a szülő támogatja a gyerekét. Azzal van gond, ha a gyereknek igénye sincs arra, hogy rövid időn belül elkezdje élni a saját életét és teljesen természetesnek veszi, hogy húszas évei közepén is még anyuci nyakán él.

Egyetem mellett is lehet dolgozni, mi is így tesszük a párommal és lám, külön élünk, pedig nekünk még csak nem is segítenek a szülők.

2011. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerű irigység a legtöbbször.
2011. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én akartam dolgozni, hogy legalább azt a pár ezret megkeressem ami az esetleges pótvizsgákra vagy könyvekre kell, de egyszerűen nincs időm.

Bejárok, napi 4 órát utazok, emellett se energiám, se időm nincs dolgozni, amikor meg volt 1-1 nap amikor nem kellett suliba menni, mert olyan volt az órarendem, akkorra meg nem találtam munkát.

Én is el vagyok úgy könyvelve, hogy mindent anyuciék fizetnek, aztán meg majd mehetek a mekibe dolgozni, senki se hitte el, hogy amit tanulok, azzal fogok is majd valamit kezdeni, most meg végzős vagyok és 99%, hogy nyártól van munkám, nem is akár milyen.

2011. máj. 31. 13:45
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Az első válaszolónak.


De ha a szülő megteheti, hogy támogatja a gyerekét akkor miért kéne munkával tölteni az idejét, ha helyette tanulhat, vagy a kapcsolatait építi.

Én a kölykömet minimum 30 éves koráig szeretném majd támogatni. Kb ennyi a minimum, hogy sportoljon, zenéljen és szerezzen egy tudományos és egy humán diplomát, emellett kiépítsen egy olyan kapcsolatrendszert amire szüksége van.

A te hozzáállásod a mindenki egyforma bohócság. Miért kellene a lehetőségeitől megfosztani egy gyereket csak azért, mert neked nem voltak ilyen lehetőségeid. Mielőtt megvádolnál, sajnos nekem sem voltak meg ezek a lehetőségek.

Nem gondolom, hogy egy jó nevelés azonnal egyenlő egy lusta ingyenélő takonypóc világával.

2011. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ez a rossz hozzáállás, hogy ha nekem nem voltak ilyen-olyan lehetőségeim, akkor akinek van, az lusta, apuci kedvence, semmirekellő stb.

Ezzel a felfogással akkor ne menjen senki nyaralni, mert van, aki nem teheti meg, meg ne vegyen senki kocsit, mert van, akinek nem telik rá.

2011. máj. 31. 13:58
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
elsővel értek egyet.
2011. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 napietus ***** válasza:
100%
ezt én sem értem. miért kellene külön háztartást fenntartania, ha még tanul? tiszta pazarlás. én sem éltem külön, amíg a férjemmel össze nem költöztem, pedig akkor már 3 éve végeztem és dolgoztam. miért tettem volna? elcseszni a pénzt, mert csak arra lett volna jó...
2011. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A tanulás, és a munka egy időben nem megy, vagyis nagyon nehéz, és hosszú távon nem kivitelezhető, tapasztalat, ha reggeltől, ami 7:30, 4-ig dolgozok utána hazamegyek, és tanulok az sok, de még ha valaki csinálja is, nem tud mellette nappali suliba tanulni, mert nem tud bemenni órákra. Senki nem tud két helyen lenni egy időben.

Nem elítélendő, úgy normális ha mindenki a körülményekhez képest teljesít, sajnos az élet igazságtalan, nem mindenkinek tudnak segíteni, normális, ha az embernek rosszul esik, ha hallja másnak segítenek, mert neki sokkal, de sokkal könnyebb, de mint írtam az élet sokszor igazságtalan...:(

21/L

2011. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Engem csak az a hozzáállás zavar, amit egyik barátnőmön látok (akit mellesleg nagyon szeretek).

Büfészakra jár, heti 3 napot, az albérletétől kezdve az interneten keresztül a kajájáig minden ki van fizetve. Folyamatosan piálnak, aztán meg sír, hogy ő csóró diák, de dolgozni nem akaródzik. Aztán tőlem kérdezi, hogy miért nem az ő egyetemére jelentkeztem én is, tök jól el mehetnénk bulizni együtt, mikor meg elmagyarázom, hogy nekem nem fizetnék, meg itt helyben lenne is olyan kisebb munka, amit tudnék csinálni suli mellett, akkor meg csodálkozik.


Szóval még csak nem is az, hogy azt gondolja, neki ez jár, hanem még panaszkodik is. Kövezzetek meg, de engem bánt, hogy amiért más rendesen megdolgozik, azt ő ingyen kapja úgy, hogy még a száját is húzza mellé.

2011. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Vree ***** válasza:
Hozzátenném az elsőhöz: engem kifejezetten zavar az a hozzáállás is, hogy akinek húsz-egynéhány évesen nincs saját lakása az a szülőket szipolyozza. Persze, a női magazinok megírják, hogy az a tuti életstílus, hogy legyél független menő, de ezeknek az embereknek a saját kocsiját, saját lakását sokszor ugyanúgy a szülők fizetik, vagy ezer közvetett módon támogatják őket. Minden elismerésem ha valaki beveti magát a mélyvízbe és megpróbál önálló háztartást és családot építeni, de ha úgy gondolja hogy ahogy valaki idősebb lesz nem veheti át a felelősségeket (pénzkereseten át a házimunkáig), az -szerintem- őket minősíti. Sok család nem teheti meg, hogy több lakást vagy albérletet fizet, de -meglepő lehet egyeseknek- sok családban nem is olyan erős ez az igény. Sokszor teljesen természetes, hogy kölcsönösen támogatják egymást, és a kapcsolatok lassan tolódnak el abba az irányba ahol már a fiatalok viselik a családi ügyek nagy részét. Őszintén bánt, amikor a családon belüli egészséges kapcsolatokat a beteges függéssel keverik össze.
2011. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!