Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A média által gyakorolt hatás...

A média által gyakorolt hatás nem probléma felnövekvő korosztályra nézve?

Figyelt kérdés
Pl.: valóságshow-k, rengeteg erőszak, szexualitás és trágárság, "celebek", értéktelen hírek stb.
2011. máj. 21. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem óriási probléma.
2011. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezzel már a 90es évek óta manipulálnak.
2011. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Hírek szintjén tolhatod a képükbe a napi gyilkosságokat, rablásokat, baleseteket is. Esetleg érdekelheti még a fiatalokat a monetáris tanács döntése vagy, hogy megszületett a legújabb panda Kínában. Melyik szerinted az, ami egy fiatal számára nem értéktelen? Most vannak celebek, régen pedig voltak a poszterek a szobád falán. Egy rendesen nevelt gyerek különbséget tud tenni a reális valóság, és a tv-ben szereplő hülyeség között. Amíg erre nem képes, addig nem szabad neki ilyeneket nézni. A szülő felelőssége erre megtanítani őket, ha erre képtelenek, akkor már rég mindegy, hogy mit lát a tv-ben, a szülőtől sem kapott jobbat.
2011. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Sokszor nem veszélyesebb, mint a társaik által gyakorolt hatás, akikkel lógnak.
2011. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan ezért van ennyi korcs körös körül.

Fiú és lány között alig lehet különbséget tenni, sikk meleg kapcsolatba keveredni, sikk ha valaki biszex, tizenévesen rendszeres nemi életet élnek, de arra nem képesek, hogy a szennyesbe elvigyék a zoknijukat.

Csak a pénz, a divatos cuccok, a márkás kütyük által lesz belőlük valaki, aki(nek a szülei) ezt nem engedheti meg magának, azt lenézik.

A munka, főleg kétkezi munka cikis, cikis nem "bevállalósnak" lenni a szexben, és teljesen elfogadott, ha valaki prosti, celeb, vagy bűnöző akar lenni nagykorában, mert ők keresnek sokat.


Hihetetlen, milyen agymosott kis zombik mászkálnak körülöttem, és ez érvényes kb. a korosztály 70%-ra.

A maradékot meg kinevetik, megvetik, és kiutálják, mert 14 évesen szűz (minden nyílása), nem volt részeg, nem próbált ki tudatmódosítót, és segít otthon. Persze, hogy ő is inkább az akar lenni, aki másokon röhög, nem azt, akit kiröhögnek, hát elkezdi.


Tudom, tudom... régen is volt.

Csak régen az ilyen hulladék a fiataloknak kb. 10-20%-t tette ki, és a többi volt normális. Kis közösségben (mint egy osztály) nagyon fontos, hogy a többséghez vagy a kisebbséghez tartozol, sokkal fontosabb, mint az erkölcs, a szülői példa, vagy a józan ész.

Már akinek maradt még mutatóban egy kevéske.


Annyi ostoba, gyakorlatilag írástudatlan, tájékozatlan fehérjehalmaz szabadul ki az iskolákból, mint legutoljára talán a középkorban.


Azt meg nem hiszem, hogy hirtelen, rövid időn belül, pont csak azok vállaltak gyereket, azok lettek a gyerekek szülei, akik tökéletesen alkalmatlanok a feladatra, és ilyen példát mutatnak otthon.

2011. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A probléma ott kezdődik, ha a szülő helyett a média nevel... És sajna egyre gyakrabban ez a helyzet. Ha érted, hová akarok kilyukadni...
2011. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az erőszak mióta rossz? Én örülnék, ha a gyerekem verné a cigányt, és nem fordítva...
2011. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na már megint....elmodnok valamit: ez egy urban legend, az egész. A mai fiatalok kb fele egyáltalán nem néz tv-t, így befolyásolni se tudja. Én is már fogalmam sincs mikor néztem utoljára tv-t. A valóságshowokat nézik páran, de a fő nézettséget nem a tinik produkálják ezeknél a műsoroknál, hanem a felnőttek.... Régen erőszak és szexualitás is volt ennyi, trágárságról nem is beszélve, olyan cifra káromkodásokat már elég nehezen produkálunk mint nagyapáink. Celebek régen is voltak, csak nem így hívták őket, az értéktelen hírek pedig szintén nem a fiatalok miatt vannak, mert mi internetről tájékozódunk vagy sehonnan. Kb ennyi.
2011. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem a műsorok, maguk a médiumok veszélyesek.

Ezt egy klinikai szakpszichológus barátom mondta.

A nyolcvanas évek tévéje sem csinált kevesebb problémát, mint a kilencvenes vagy a legutóbbi. Csak csatlakozott az internet is.

Sőt azt mondta hogy a nyolcvanas évekhez képes, ez már jobb mert naturalisztikusabb valamivel. Mert akkor torz, manipulatív és plasztik volt a tévé.

2011. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

„A nyolcvanas évek tévéje sem csinált kevesebb problémát.”


Pedig akkor még csak két csatorna volt jóformán, az sem kereskedelmi.

Most meg az a helyzet hogy annyi a csatorna hogy a bőség zavarával küszködik az ember. Persze antennán csak RTL Klub és TV2 (+m1) van.


„Mert akkor torz, manipulatív és plasztik volt a tévé.”


Szerencsére már nem így van...

2011. jún. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!