Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem baj, ha minden héten heti...

Nem baj, ha minden héten heti 2-3 alkalommal kínai étterembe járok?

Figyelt kérdés

Nekem tetszik, és olcsó is. Sokféle egzotikus ételt árulnak, és én nem érzem úgy, hogy rossz minőséget árulnának.

Szerintem egészségesebb, mint egy gyorsétteremi haburger sültkrumplival.


2009. márc. 14. 01:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Most képzeld el, szegény kínaiakat! Ők minden nap kínai kaját esznek ;o)))
2009. márc. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha neked nem baj, nekunk miert lenne az?

De miert lenne baj, hogy kinai etterembe jarsz? A kajajukat ne hasonlitsd a kinai cipok minosegehez:)

Akar mindennap menjel en is szoktam.

2009. márc. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy jó kérdés ... a világon mindenhol egy elég speckó és amolyan egzotikus dolgot jelent kínai étteremben enni, na nálunk azért meg kell hagyni ez is párosult amolyan magyar módra való megvalósíítással, de a gyorséttermeknél nyilván jobb. Sőt jó igen, hát válogatni kell.
2009. márc. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon szeretem a kínai kaját, de miért lenne ez baj, ha te szereted, és elmész ilyen helyre enni? Ha jólesik, akkor váljék egészségedre.
2009. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem bárki aki beleharap a kínai kajába, érzékelheti, hogy az nem igazán egészséges, hiszen túl zsíros. Nem bíztatnék senkit arra, hogy gyakran fogyasszon belőle. Szerintem kb. ugyanolyan egészségtelen lehet, mint a gyorséttermi szendvicsek meg pizzák, vagy a zsíros kaják általában. Az otthon főzött egészséges alapanyagokból összeállított házikosztot javasolnám helyette! Olcsóbb is, finomabb is, és egészségesebb is. (Bár lehet, hogy valakinek a kínai kaja például jobban ízlík, nyilván izlés dolga.) Érdemes ezt megfontolni.
2009. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted és nem vagy tőle rosszul, miért lenne baj! Csak kutyát ne egyél!!!!!
2009. márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem mondom, hogy egészségtelen, de meglep, hogy ennyien mondják egyöntetűen, hogy menj nyugodtan.

Értsd: én sem, hiszem, hogy kifejezetten nagy bajod lenne tőle, de kétlem, hogy pl. egy zöldséggel teli gyrosnál, vagy akár egy normálisabb hamburgernél annyival egészségesebb lenne...

Vagy pl. elég megnézni egy "másnapos" kínait.. én is gyakran eszem és volt már, hogy hűtőben hagytam másnapra is... hát határozottan gyorsan romlik a minősége, ami igencsak gyanússá teszi.


Egyébként persze nem mindegy milyen kínai étteremre gondolsz, az olcsók, amit említettél, azért nemvéletlenül olcsóak... de vannak tényleg nagyon-nagyon jók, igazi kínai kajával... nna azok biztos, hogy nem egészségtelenek...

2009. márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarlak ijesztgetni, de leírom, hogy 2002 és 2004 között rendszeresen jártam Pesten kínai és török étkezdékbe, és 2004-ben - nem tudni pontosan, mitől - azóta csak súlyosbodó emésztési panaszok kezdődtek, melyek azóta teljesen tönkretették az életemet. Szalmonellát diagnosztizáltak (több éve), ami elmúlt ugyan, de nyoma maradt, úgy látszik, egy életre tönkretette a szervezetem működését.


Szerintem próbálj meg kevesebb zsíros, fűszeres ételt enni, és én önmagában veszélyesnek tartom az olcsó étkezdéket.

Elhiszem, hogy az otthon készített natúr hús zöldségkörettel nem olyan "karakteres", "pikáns", "egzotikus", de szerintem hosszútávon jobban jársz. Ha megbetegszel, már késő - nagyon nehéz az ilyeneket gyógyítani.

Az egészséges ételekben is lehet változatosságpt találni, és olcsóbb is, ha otthon készíted az ételt.

2009. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát zsíros kinai kaját én még életemben nem láttam..maximum valami szósszal keverheti össze az egyik válaszadó a zsirt.Abba lehetne belekötni inkább,hogy fűszeresen főznek,de az biztos,hogy egy jó kis disznópörköltnél nem zsirosabb..nyugodtan egyél ott,utolsónak meg üzenem,hogy a szalmonella nem egyenlő a kinai kajával,azt bárhol elkaphatod ahol nem megfelelően készitik elő az ételeket.
2009. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Nézz már rá ezekre a gusztustalan kínaiakra, taknyuk-nyáluk egybefolyik, piszkosak. El nem tudom képzelni h higiénikusan főznek, és szerintem simán megfőzik a romlott húst lejárt szavatosságú alapanyagot. Igénytelenek...
2009. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!