Mi az az égi manna?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 16:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban sokszor jöttek a szüleim azzal, ha nem akartam megenni semmit, hogy akkor egyek egy kis égi mannát. Én többször is kértem, de nem kaptam. Lehet, hogy jobb is, hogy nem ettem?
2009. márc. 12. 16:13
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
az istenek borát nevezik úgy, egy versben
2009. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bor, hanem égből hullott étel


Katolikus lexikon alapján:

manna: titokzatos táplálék, amellyel Izrael fiai a pusztai vándorlás idején táplálkoztak, míg Kánaánba nem értek és annak termékeit nem ehették. A manna név Izrael fiainak kérdéséből ered: man hu, 'mi ez?'

Amikor az éhező nép zúgolódott (Kiv 16,1-3), Jahve megígérte, hogy kenyeret hullat az égből, ezért a manna égi kenyér, : az erősek (= az angyalok) kenyere, az angyalok eledele.

Izrael fiai reggel találták a mannát a pusztában. „valami finom szemcsés dolog” volt, mint a dér a földön , fehér, mint a koriandermag, íze pedig a mézeskalácsra hasonlított. Szám 11,7: a manna „olyan volt, mint a koriander magja, szemre meg mint a bdellium gyantája”.

Kézimalommal őrölték v. összetörték mozsárban, fazékban megfőzték és cipót sütöttek belőle

2009. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyes elméletek szerint alga, mások szerint zuzmó volt.

[link]

2009. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
szöcskék ürüléke (: egyszer láttam erről egy műsort, abba volt.
2009. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. márc. 13. 19:44
 7/8 anonim válasza:
A marihuána ("legálisan nőtt a manna a paradicsomban")
2012. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hosszuistvan válasza:
Sáskajárás
júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!