Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell ezért haragudni...

Miért kell ezért haragudni valakire?

Figyelt kérdés
Hogy pl.:én nem iszok-eszek egy ismerősömnél mert nem tiszta a pohár és a tányér.Bár ők nem tudják hogy emiatt nem fogadok el kaját és innivalót.S ők haragszanak hogy nem fogadok el semmi.(mindíg mondják hogy finnyás vagyok)
2011. máj. 5. 15:00
1 2 3
 11/29 Darcy01 ***** válasza:

Hát lehet, hogy én sem fogadtam volna el koszos tányérból az ételt, meg koszos pohárból az italt. Ha mondjuk aprósütivel, pogácsával kínálnak, akkor abból azért vehetsz, nem lesz semmi bajod.


Én nem vagyok valami nagy étkű, és nagyon-nagyon utálom amikor tukmálják az ételt. Ha én vendégül látok valakit, akkor megkínálom egyszer, és ha mondja, hogy nem kér, akkor nem erőltetem, hogy de de egyél már. Annyit hozzáteszek, hogyha bármikor kérnél bármit, akkor szólj vagy szolgáld ki magad nyugodtan. Ilyen egyszerű.

2011. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Én vagyok neveletlen mert nem iszom-eszem koszos poháról és tényérból.Ez érdekes.Amúgy nem közlöm velük hogy azért nem eszem -iszom mert koszosak,megmondom hogy nem kérek,vagy hogy az előbb ettem-ittam.A múltkor puffogtak nekem,na mondom jólvan eszem egy kicsit kb 1 perc múlva látom a hogy a tányérra volt száradva valami,ami gondolom előző kaja maradványa.
2011. máj. 5. 15:17
 13/29 anonim ***** válasza:
15:13-mal (mindkettővel) értek egyet, szerintem az az alap ha már megkínálunk valakit valamivel az legyen tiszta/igényes, ne moslék, mocskos edényekből... Egyébként meg akkor sem illetlenség visszautasítani ha minden rendben, ha az embernek épp nincs kedve enni-inni, akkor ne tegye. (Persze más ha direkt úgy megy át a másikhoz, hogy vacsorát beszéltek meg.)
2011. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Hát pogit sem mert állandóan retkes a körmük.És úgy gyúrják a tésztát,wc-után luxus a kézmosás.
2011. máj. 5. 15:19
 15/29 Darcy01 ***** válasza:
100%
Jéézusom...WC után nincs kézmosás?? Akkor tényleg semmit ne fogadj el. Én még azt is meggondolnám, hogy menjek-e hozzájuk még vendégségbe.
2011. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy neveletlen, igazad van, én sem innék mocskos piohárból. Tényleg inkább mosogatnának rendesen.
2011. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem neveletlenség. Az a neveletlenség, ha valaki vendéget hív, és dzsuvás tányérból eteti.

Ez még csak nem is minimális figyelmesség, hanem alap.

2011. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
15:21 muszály néha átmennem mert így is az van hogy nem megyek hozzájuk.A múltkor kb 2 hónapig bizsu nyaklánc volt a néni(párom mamája) nyakában,és láttam hogy a nyaka körül csupa zöldes és feketés napokon-heteken kersztül,már a párom szólt neki hogy vegye ki a nyakláncot mert befogja a nyakát(gondolom nem fürdenek mindennap,de legalább mosakodnának meg renedesen).Minimum 2napig van rajtuk 1zokni.
2011. máj. 5. 15:28
 19/29 napietus ***** válasza:
89%
az illem egyébként nem azt diktálja, hogy mindent meg kell enni-inni, amivel megkínálnak. udvariasan vissza lehet utasítani.
2011. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alap, hogy a vendégség megérkezte előtt minden tiszta legyen. Vannak macskáink, de mégis tiszta minden. Egyrészt mosogatógépünk van, ami nem mindig alapos, így kézzel is átmosom, ha kell! Komolyan, aki koszos tányért, poharat ad vendég elé, a saját gyereke elé is úgy teszi?

Nem értem neked miért mondták, hogy finnyás vagy. Max ha azt mondtad, hogy nem szereted az ételt, amit eléd akarnak rakni...

2011. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!