Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől lesz egy ünnep valóban...

Mitől lesz egy ünnep valóban ünnep?

Figyelt kérdés
Szóval,például itt van a Húsvét.Mit tesztek,mitől érzitek ezt ünnepnek?Az én családomban évek óta valahogy megszűnt ez.Ha Karácsony,Húsvét,vagy bármi hasonló van,akkor anyukám főz,süt,én és a testvérem kapunk valamit,de kész,semmiben nem különbözik egy rendes,sima hétvégétől.Ettől kéne ezeket ünnepnek érezni?
2011. ápr. 22. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem a hitem teszi ünneppé. Kérdés az, hogy pl. szülinapodat, vagy másét ünnepnek érzed-e. Akkor van kit ünnepelni, asszem, ez a különbség. Aki nem vallásos, annak ilyenkor nincs kit ünnepelnie, és így valóban sokkal nehezebb... Max. az együtt töltött idő teheti azzá. Apukám, nagyim nem vallásosak, náluk valahogy az teszi kicsit ünnepélyesebbé az egészet, hogy igyekszünk akkor nem csinálni mást, csak együtt lenni. Nem pakolászni, nem nézni tv-t, nem elrohanni minél hamarabb.
2011. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!