Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez irigységre és egoizmusra vall?

Ez irigységre és egoizmusra vall?

Figyelt kérdés

Egy nagyon egyszerű példával fogom felvezetni a mondandóm, persze a dolognak számos más ágazata is van.

Biztosan ti is kerültetek már többször olyan szituációba, amikor egy már általatok régen ismert poént elsütnek és a társaságban ahol elsütik nem is hallottak még róla, csak ti egyedül és átfut az agyatokon, hogy ezt akár ti is mondhattátok volna, de azt hittétek már mindenki ismeri.


Velem minden nap történik ilyesmi, elkezd valaki egy eszméről beszélni, amiről én már évek óta tudtam és mindenki nagyot csodálkozik, én meg magamban nagyon zsörtölődöm ez miatt. Van egy osztálytársam, akivel napi rendszerességgel beszélek neten és amiket beszélek, vagy idézek rendszeresen lenyúlja és sajátjaként adja elő. Nem mintha sokra menne vele, nevetnek rajta és kész, de borzasztóan zavar, viszont azt sem érzem megoldásnak, hogy ne beszéljek vele többet, mert amúgy nagyon jól kijövünk és elvagyunk.


2011. ápr. 13. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Idézz neki olyasmit, amivel égetné magát.
2011. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy idézetet már eleve hogy lehet sajátjaként előadni? A vicc is másé. Ez irigység.

Ha a gondolataidat vagy a véleményedet "lopja", hát...meggyőzted.

2011. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezentúl mondj ki mindent rögtön, ami eszedbe jut:)
2011. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!