Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Említenétek olyan sztereotípiá...

Említenétek olyan sztereotípiákat, amelyek a németekre vonatkoznak?

Figyelt kérdés

AZ tudom, hogy a németek pontosak, de körülbelül ennyi az egész. :S

Az angol vizsgámhoz kéne, és nem tudok semmit se róluk, interneten pedig nem nagyon találtam.

Köszi!


2011. ápr. 11. 18:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországra jönnek, nem fürdenek. (ezt ismerősöm német iskolai cserekapcsolatából, illetve saját tapasztalat alapján tudom.. minden évben egy hetet nyaraltam velük nyelvtanulás céljából a Balatonon. )
2011. ápr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Imádnak tetőtől talpig beöltözni katonai cuccokba. Náluk az eszménykép a kommandós. A gázmaszk népviselet náluk, jóllehet törvény tiltja náluk utcán nyilvánosan maszkot viselni. Tiszták, pontosak, precízek, mindig betartják a szabályokat. Imádják a sört meg a virslit. Tagadják, hogy nácik lennének, bár lenne náluk igény a nácizmusra. Maximalisták, főleg, ha sportteljesítményről van szó (ld: Michael Schumacher). Autók? Bármikor! Robotok? Naná! Japán? Imádják Japánt, egyfajta szimbiózisban élnek velük: a japánok róluk csinálnak idealizáló animéket, ők pedig ezeket a rajzfilmeket két pofára zabálják.
2023. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!