Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy hívták Antonius feleségét?

Hogy hívták Antonius feleségét?

Figyelt kérdés
Egy házi dolgozatot írok, és teljesen össze zavarodtam. Octavia, vagy Fulvia? Tudom, hogy házasságban élt Kleopátrában, de volt Rómában is egy felesége, őt hogy hívták. A gyors válaszoknak nagyon örülnék! Köszönöm!
2011. ápr. 10. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát egypár volt Fadia, Antonia Hybrida, Fulvia, Octavia.
2011. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Antonius házasságai és utódai [szerkesztés]1.Házasság Fadiával

2.Házasság unokatestvérével, Antonia Hybridával (Plutarkhosz szerint Antonius eltaszította feleségét, miután barátjával, a tribunus Dolabellával hált. Mindazonáltal nem tudni, hogy elváltak, vagy elhunyt).

Antonia, Marcus Aemilius Lepidus menye (Kr. e. 36.).

3.Házasság Fulviával

Marcus Antonius Antyllus, akit Octavianus végeztetett ki Kr. e. 30-ban

Iullus Antonius, Claudia Marcella Maior Maior férje, Octavia veje

4.Házasság Octaviával

Antonia Maior, Lucius Domitius Ahenobarbus felesége

Antonia Minor, Nero Claudius Drusus felesége, Livia Drusilla császárné menye

5.Kleopátrától származó gyermekei

Ikrek:

2011. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor összefoglalva: volt több felesége, aztán össze házasodott Fulviával, majd Octaviával. Azt még esetleg tudja valaki, hogy Fulviától miért vált el?
2011. ápr. 10. 11:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, rájöttem, hogy csak nem olvastam figyelmesen, és már a második kérdésemre is megérkezett a válasz.
2011. ápr. 10. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!