Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Környezetvédelmi ügyben...

Környezetvédelmi ügyben (erdőirtás) hová fordulhatok? (Bővebb lent! )

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy hivatalból csinálják, és több környezetvédelmi szervezet is benne van, de rájöttem, mert nagyon jól ismerem a területet, és úgy hazudnak, mint a vízfolyás. Természetvédelmi területről van szó. Először jöttek azzal, hogy az ún. nem őshonos fafajokat (pl. akác) irtják, és cserélik őshonos tölgyre. De több éve őstölgyeseket vágnak miközben továbbra is azt állítják, nem őshonos. Természetesen ültetnek helyette 2 cm-es tölgyeket, amelyek növekedése olyan lassú, hogy a 10 éve elültetettek 90%-a még a mellmagasságot sem érte el. Ráadásul a makkok nem ebből az erdőből származnak, hanem begyűjtésből, azaz nem viszik tovább ennek az erdőnek a genetikai állományát, ami eléggé különleges, mivel arról nevezetes, hogy itt a tölgyek sokkal magasabbra nőnek, mint átlagban. Ezenkívül egy gyár állandó jelleggel szennyvizet folyaszt az erdőbe. Azt megértem, és már el is fogadtam, hogy egy erdőnek vannak olyan területei, amelyeket ki kell vágni, mert elvégre így működik egy részvénytársaság, és azt is elfogadtam, hogy az erdő 60-70 vagy több %-a már ültetettnek tekinthető és ilyenformán vágható-ültethető, de miért nem lehet legalább azt a maradék 30%-ot meghagyni olyan állapotban, amilyenben volt? Több száz éves fák vannak itt, egyesek kerülete olyan nagy, hogy már csak a kora miatt külön védelmet érdemelne. Nem beszélve a gazdag állat és növényvilágról (amit állandóan kitett táblákon hirdetnek is.) De egy ilyen kivágott területen már semmisem lesz ugyanolyan, mint volt. A tölgyfák árnyéka nélkül elhatalmasodik a gaz a csalán és semmilyen más növénynek nem ad helyet (hóvirág, ibolya, stb.) Ostoba rozsdás kerítésekkel az állatokat is elzárják a helytől, élőhelyüket csökkentve. Ezeket a kerítéseket aztán félévente cserélgetik, ugyanazokat máshol húzzák fel. Minden egyes alkalommal a munkások megszámlálhatatlan szemetet hagynak maguk után, a sörös dobozoktól a tejeszacskókig és az ásványvizes palackokig, a favágók benzines hordóiról és az összeégetett üszkökről nem is beszélve. A drótkerítésdarabok éveken át feltekerve hevernek össze-vissza életveszélyt jelentve egy állatnak, ha beleakad a lába, de még egy embernek is. És a legrosszabb, hogy mindezeket a munkálatokat még úgy tüntetik fel, hogy környezetvédelem, erdőfelújítás, amelyek költségeit természetesen jól bevált módon EU-ós pályázati pénzekből fedezik. A Lényeg: olyan ütemben haladnak a fakivágások, hogy néhány éven belül eltűnhet az erdő. Persze az ő szemükben nem, mert ők a fél centis cserjesorokat is annak tekintik, de valljuk be, ahol még akkora fák sincsenek, hogy árnyékot adjanak, az nem erdő.
2011. ápr. 5. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamelyik nemzeti park esetleg, vagy valamilyen megbízhatóbb természetvédő egyesület, polgármester, ha nem segít akkor ott a média, hátha akkor felfigyelnek a problémára (Szabad föld című újság pl.)
2011. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Konkrét ilyen egyesületet tudnál ajánlani?
2011. ápr. 11. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Hol van ez konkrétan? Környezetvédelemmel kapcsolatban dolgozok, bár nem pont ezen a területen, de lehet, hogy utána tudnék nézni.


A szemeteléssel meg a rozsdás kerítésekkel nem nagyon lehet mit kezdeni, viszont ha tényleg egyedi az élővilága, nem lenne szabad így vágniuk a fákat. Meg a gyár is kérdéses lehet.

23/F

2011. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Megkérdezhetem, hogy melyik környezetvédő társaságnak vagy a tagja? Mert mint írtam, van akik benne vannak vagy legalábbis nem jól végzik a munkájuk az biztos. De köszönöm a segítséged, csak ezt szeretném megtudni előtte.
2011. ápr. 19. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!