Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova fordulhatok, ha gyerekkel...

Kissné Nikolett kérdése:

Hova fordulhatok, ha gyerekkel kolduló emberkéket látok?

Figyelt kérdés
Többször tapasztaltam, hogy kicsi gyerekekkel kéregetnek az utcán, aluljáróban stb... azt is tudom hogy ez nem megengedett, vagyis bűncselekmény. Azonban nem tudom hogy ilyen esetben hova tudok fordulni, kinek kell hogy szóljak! Ha bárki tudja, kérem írja meg. Köszönöm!!!
2011. márc. 20. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Rendőrség,Önkormányzat Szociális Osztály
2011. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
...és Közterület Felügyelőség
2011. márc. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rendőrség köteles foglalkozni vele, de ha eléred a közterület felügyeletet, ott is tehetsz bejelentést.
2011. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szabálysértés, nem bűncselekmény. Van gyomrod feljelenteni szerencsétlen embereket? :(
2011. márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: kegyetlenül hangzik, de egy gyereknek valószínűleg jobb, ha nem marad a kolduló szülővel, mert az feltehetően az egészséges fejlődéséhez szükséges legalapvetőbb feltételeket sem tudja neki biztosítani. Ugyanakkor azt sem lehet tudni, hogy egyáltalán tényleg a koldusé-e az a szerencsétlen gyerek, és nem pedig valami koldusmaffia-szerűségen át "jutott hozzá". A gyermek érdekében szerintem ilyenkor teljesen etikus dolog szólni a hatóságoknak, bár nekem nem lenne valósznűleg lelkierőm hozzá (kivéve talán, ha nyilvánvalóan nem a saját gyerekét mutogatja valaki, vagy látni rajta, hogy részeg, esetleg bántja a gyereket stb. ... szóval amikor nem csak az látszik, hogy szegény gyereknek nem a legideálisabbak a körülményei, hanem az is, hogy a "szülőt" ez valójában a legkevésbé sem rázza meg).
2011. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tegnap 11:06


1) A gyereket ki kell emelni ebből az életformából, minél előbb


2) Általában a koldusmaffia "alkalmazottairól" van szó.


tegnap 14:52


Kicsit sem hangzik kegyetlenül, hanem ez az egyetlen logikus válasz.

2011. márc. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már hogy a fenébe ne lenne gyomrom feljelenteni!! És az nem érdekel, amikor a szerencsétlen másfél éves gyereket, lefagyva, betegen a kórházba viszik, azért mert szerencsétlen ilyen emberhez született?? És még nem is tehetett róla?! Van gyereked? Mert ha nincs inkább ne kommentelj hülyeségeket! Azt hiszem nem a kolduló pár fillérkéje a fontosabb, hanem egy kis csöppség élete és egészsége, aki magatehetetlenül megy az anyja után, még a mínusz 20 fokban is. Az ilyen emberek meg is érdemlik hogy fel legyenek jelentve, sőt még a gyereket is elvetetném tőlük, ha módomban állna.
2011. márc. 21. 06:01
 8/8 A kérdező kommentje:
És egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Bízom benne hogy az itt leírt elérhetőségekre nem lesz szükségem, de sajnos volt már rá példa, hogy a szívem szakadt meg pár ilyen sorsú kicsiért, és most jött el az idő, hogy tényleg tenni is fogok valamit, amennyiben arra kerül a sor.
2011. márc. 21. 06:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!