Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egyet kéne választanom, mi...

Ha egyet kéne választanom, mi az, ami legjobban jellemzi Magyarországot?

Figyelt kérdés
Tehát olyanra gondolok, hogy amiről egy külföldi is ismer minket, amibe jók vagyunk meg ilyenek. Nem ROSSZRA gondolok, tehát ilyen választ ne írjatok :) Köszi
2011. márc. 28. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A Nóbel-díjasaink.
2011. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sok találmány. A két leghíresebb, vagy legalábbis amikről én tudok: Golyóstoll, Rubik(Ernő) kocka. Vagy magic box-nak hívják angolul.

A harmadik ha jól tudom, a vezetékes telefon. A tesztelések során használták a "halló?"-t telefonban külföldön, de magyar mérnökök, vagy mik, és úgy maradt meg ott is ez a köszönés.

Volt is egy apróbb 'botrány' erről, hogy egy filmet forgattak budapesten, és ahogy beszélgetek a külföldivel kinevette őket, amiért azt mondták hogy szinte mindent a magyarok találtak fel. Később elnézést kért a kamerába...

2011. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
tudom hogy a google-doodle-re készülsz, d eén is és én fogom megnyerni hahaha! :DDDDDD
2011. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
xD a fenébe lebuktam:D Én még nem 100%, hogy indulok, mert az érettségi miatt nincs időm rajzolgatni, de szeretném megpróbálni mert nagy esélyem van:)
2011. márc. 28. 21:28
 5/15 anonim ***** válasza:

En az USA-ban elek. Magyarorszagrol az emberek nem sokat tudnak, azonban ha azt mondod, hogy magyar vagy, az emberek 95%-a Gabor Zsazsa nevet fogja mondani akar fiatal, akar idos es nem rosszbol. En pl. nagyon hasonlitok ra (marmint amikor fiatal volt) es szoktak mondani, hogy a magyar nok milyen szepek. :) Ot itt sok ember szereti, en orulok, hogy vele azonositanak, nem pl. Gyozikevel. :) A Nobeleseket meg nem emlegette nekem senki, az atlag ember szerintem nem tudja errol (es nem is erdekli).


Azt nem tudom, hogy mas orszagokban mirol ismerik a magyarokat. Gulyas, puli lenne a tippem, plusz nemetektol hallottam a Balatont.

2011. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) hasznosak voltak:)
2011. márc. 28. 22:03
 7/15 anonim válasza:

vízilabda


vagy


tejföl :)

(dönts te!)

2011. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
adócsalás bocsi de ez Magyarország védjegye
2011. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Ja, a kemény korruptció.. :)
2011. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A politikát hagyjuk...

Szomszédos országok: gulyás, Hungaroring (Kelet-Európa egyetlen F-1 versenye és qrva nagy az érdeklődés).

Egész Európa: vizilabda, Puskás Ferenc, Balaton

USA: http://www.youtube.com/watch?v=jj6AQCMLUNc erről ennyit...

2011. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!