Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek arrol, hogy...

Mi a velemenyetek arrol, hogy be akarja vezetni egyre tobb vallalat, hogy a menstrualo noknek kotelezo legyen karkotot viselniuk a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Eleg sok helyen megtalalhatoak ezzel kapcsolatban kulonbozo cikkek. Pl.: [link]


Ti mit gondoltok errol?


2011. márc. 24. 04:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Bunkóság.

Hadd használja már az ember annyiszor a mosdót, ahányszor szükséges, és arra, amire akarja.

Mit gondolnak a munkaadók, mit csinálnak az emberek a WC-n? Kártyáznak, megnéznek egy filmet, kipihenik a napi fáradalmaikat??


OK, de akkor a prosztatagondokkal küzdő férfiak hordjanak kék karkötőt, akinek meg hasmenése van (úgy is "trend" betegen is dolgozni, ha valaki félti a munkahelyét) hordjon barna karkötőt.


Pfff....

2011. márc. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont a hasmenes jutott nekem is eszembe, mert ha csak a menstrualo nok mehetnek ki tobbszor, akkor a hasmeneses bent menjen ki? (mert a munkaadok azt gondoljak, hogy igy nem lesz annyi logas, de a menstruacion kivul annyi baja lehet az embernek, ami miatt muszaj mennie - alapveto szukseglet). Megalazonak tartom, hogy olyan intim dolgot, mint a menstruacio, mindenki altal lathatova akarnak tenni, mert ez megiscsak maganugy.
2011. márc. 24. 05:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gusztustalan ez az ötlet, ahogy az is hogy bekamerázzák a mellékhelységeket, vagy le kell jelentkezni, hogy te most mosdóba mész... Kinek mi köze van ahhoz, hogy hányszor használom a mosdót, és pláne hogy mire? Ha éppen menstruálok, akkor sem kell többször kimennem, mert az azzal járó dolgaimat is eltudom intézni akkor, amikor mondjuk pisilnem is kell... Nem értem az egészben logikát. Ha felvagyok fázva akkor viseljek sárga karkötőt, ha hasmenésem van, vagy csak elcsaptam valamivel a gyomromat, akkor meg barnát? Gáz az egész szabály ahogy van, remélem a magyar vállalatok nem kezdenek majmolásba ez ügyben.
2011. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen helyen dolgoznék, állandóan ilyen karkötőt használnék, és lógnék egy csomót. Azt mondanám, hogy beteg vagyok, ezért egész életemben megállás nélkül menstruálok :D


Egyébként szerintem ez a személyiségi jogok megsértése. Akkor azoknak a férfiaknak, akik a munkahelyükön szokták kiverni a f.szukat (nem kevesen vannak), kelljen sárgásfehér karkötőt hordaniuk, mert az sokkal több időt vesz igénybe, mint a menstruáció rendbetétele.


Aki meg hasmenéses, annak meg barnát.


Egyébként fura, hogy pont a norvégok találták ezt ki. Azt hittem, hogy a skandinávok liberálisok, és tiszteletben tartják a magánszférát. Bár egy blikk-hírért nem tenném tűzbe a kezem...

2011. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nemcsak a Blikk kozolte le illetve egy brit ferfi is hasonlot javasolt hore szint valto karkotovel (mert menstruacio idejere megemelkedik kicsit a nok hoje). O azt mondta, hogy azt szeretne, ha a nok menstruacio idejen abszolut nem mennenek tarsasagba, mert elviselhetetlenek.


Ertem, hogy probalnak tobbet termelni es a logosokat kiszurni, de nem igy kellene. Szerintem tobbszor kell kimenni menstruacio idejen nem a menstruacioval kapcs. dolog miatt, hanem pisilni, akkor gyorsabb az anyagcsere a legtobb nonel - biztos, nem vagyunk egyformak mindannyian, de en ezt vettem eszre.

2011. márc. 24. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Valami hülye ezt ott kitalálta.De honnan vetted,hogy "be akarja vezetni egyre tobb vallalat"?
2011. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert olvastam tobb cikket is (most nem talalom a linket), hogy szeretnek bevezetni. A Lidl-nel is van ilyen mar, szoval ez nem elmeleti sikon letezik csak.
2011. márc. 24. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Melyik marhának jutott ez eszébe?! Egyáltalán mi köze van a munkának a havi dologhoz? Aki lógni akar, az inkább be se megy.


Felháborító!

2011. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már az kicsinyes, ahogy beleszólnak az alkalmazottak vécéhasználatába. Én különben sem megyek ki sokkal gyakrabban olyankor.
2011. márc. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!