Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindeen nap foglalkoztat a...

Mindeen nap foglalkoztat a kérdés. Hová is tartozunk?

Figyelt kérdés

A férjem anyukája cigány származású, de a rendes fajtából. Apósom horvát-magyar származású. Szóval a férjem "félcigány". Van 2 gyerekünk. Én magyar vagyok. Tisztességben, becsületesen.

Férjem 14 éves kora óta dolgozik, először a rokonánál volt kisegítő, majd iskola elvégzése után (és az utolsó tanulói évben is), pékként dolgozik. Ennek már 8 éve.

Csoportvezető lett, elismert szakember.

Mi is megvetjük ezeket a léhűtő, öntörvényű cigányokat. Akkor most MI (a kis családom), cigányok vagyunk, vagy magyarok? Mert ha a családomra azt mondják, hogy cigány, mondják rám is, holott nem.(férjem bőrszíne világos, mint az enyém).

Kell-e félnünk bármi féle megkülömböztetéstől, vagy bántástól, a többi tróger miatt?

Ránk is értik, akik azt mondják, hogy dögöljön meg az összes cigány, stb?

Csak azért érdekelne, mert egyre erősebbnek látom ezt az ellenségeskedést, persze nem ok nélkül.


köszi a válaszokat.


2009. febr. 19. 12:11
 1/10 A kérdező kommentje:
bocs, lemaradt : tisztességben, becsületben élünk.
2009. febr. 19. 12:55
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nálam személy szerint 2 féle cigány van:

a "sima" cigány és a büdös cigány. A sima cigánnyal a legtöbb embernek semmi baja nincs (nekem sincs). Leírásod alapján a férjed családja ebbe a kategóriába tartozik. (Bár nem értek hozzá, de szigorúan véve szerintem te nem tartozol a cigányok közé, te csak beházasodtál. Persze vallhatod magad "szolidáris" cigánynak, mint cigány család tagja) Én ennél a kategóriánál nem is tartom túl fontosnak a bőrszín kérdését, és szerintem nem is kell különbséget tenni cigány-magyar között. És úgy veszem észre, hogy ezzel még sokan vannak így. Mindenki tudja, hogy vannak rendes cigányok is. De jobb félni, mint megijedni elv miatt az emberek fenntartásokkal kezelik az idegen cigányokat (valljuk be, azért van benne valami).

És persze a büdös cigány kategóriáról nem írtam, de úgy gondolom, szinte mindenkinek van tapasztalata :(


Arra, hogy dögöljön-e meg az összes cigány, a válasz kategórikus nem. Elég jól meg lehet határozni a kötélt érdemlő cigányok körét.

2009. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi félnivalótok. Az a cigány, aki annak vallja magát és úgy is él! Én mindenkit magyarnak tartok - bőrszíntől függetlenül - aki magyarnak vallja magát és úgy is él (nem csak élősködik a magyar népen, hanem rendesen fizeti az adót és tesz is valamit az országért, ill. közvetlen környezetéért). Ellenben nem tartom magyarnak azt, aki ugyan annak vallja magát, de egyedüli célja a becsületes, dolgozó emberek kizsákmányolása, kifosztása és a rajtuk való élősködés.
2009. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Cigány az egy életmód, ti roma származásúak vagytok. De olyan rossz ezt látni, hogy becsületes, tisztes embereknek ilyenen kell aggódni.
2009. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem rátok egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy cigány... először is a százalékok miatt: a férjed csak 50% ban az, te magad egyáltalán nem... így a gyerekeknek kb az egynegyed része cigány, a többi magyar... az elenyésző... ennyi erővel én meg mondhatnám magam lengyelnek, mert az egyik dédnagyapám lengyel volt... dehát abból már alig van bennem valami, ugye...


másrészt az életmódotok és a viselkedésetek alapján sem nevezhetnek, gondolhatnak titeket cigánynak, mert ahogy leírtad, dolgoztok, tanultak vagytok, rendesen éltek és nem 8, csak két gyereketek van, akiket a saját fizetésetekből és nem segélyekből tartotok el... cigányvér a mai világban szinte bárkiben lehet...honnan tudja pl egy gárdista, hogy a tizenkettedik üknagyapja nem volt e cigány pl? a mai világban nagyok keveredik a vér... 100%-os magyar már nem hiszem hogy létezik...és nem csak a cigányokról van itt szó, hanem minden más népről, akiket annak idején betelepítettek az országunkba...


és még valami: még ha tudják is a férjedről, vagy a gyerekeidről, hogy van bennük "egy vonóval", ugye így szokták mondani, ha valakiben van egy kis cigány vér, de kedves, dolgos, becsületes embereknek ismerik meg őket, akkor nem fogják kinézni emiatt, és téged sem... nekem is van az egyetemen egy fécigány csoporttársam és tudon nagyon nagyon becsülöm és tisztelem, amiért a származása ellenére egyetemre jár és megmondom őszintén, jobban és szorgalmasabban tanul mint én...

2009. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd, nem értem az aggályodat.

Te mit foglalkozol mások véleményével?

Kinek akarsz megfeleni, az embereknek?!

Szerintem elsősorban a családoddal és utolsó sorban kellene az emberek véleményével foglalkozni.

Én félcigány vagyok, de se ide - se oda nem tartozom, illetve mindkét oldalhoz húzok, mikor a helyzetem úgy kívánja meg, mivel nincs egy egyszerű életem,amiről nem kimondottan csak én tehetek...

Normálisan, tisztességesen dolgozom a középiskola óta, de van egy echte magyar húgom, aki miatt el kellett jönnöm otthonról, mert olyan szinten a véremet szívta, hogy én évekig helyette dolgoztam, mert ő lusta elmenni dolgozni( pedig szakmája is van ), meg még nem egy alkalommal meg is lopott ( pedig anyám nem erre nevelt bennünket, otthon ezt sose látta ).

Szóval el lehet dönteni, ki az igazi cigány és hogy nem kell ahhoz romának születni, hogy valaki úgy éljen, ahogy ők.

Egy másik véglet az asszimilálódott cigány, akikben akkora a megfeleni-akarás a magyarok fele, hogy az már gusztustalan,( már bocs ).

Az ilyen férgek ( mert nem tudok rájuk mást mondani )áskálódnak, cívódnak folyton a munkahelyeken, ahova a sors kegyelméből valahogy bekerülnek, simliskednek, kacsintgatnak az aktuális vezetőség fele, hogy előnyre tegyenek szert, illetve, hogy megtűrjék őket.

Arról meg inkább nem írok, hogy mikor vezető beosztásba kerülnek ( az olyan kavarás által, amit leírtam az imént - tisztelet a kivételnek ! ), hogy élnek vissza a hatalmukkal, hogy kapaszkodnak a pozíciójukba, nehogy valaki ( főleg egy magyar ) kiüsse őket a nyeregből.

Kaptam fegyelmit már avégett, hogy egy ilyen jellemtelen köcsögnek megmondtam a magamét, mert mikor megtudta, hogy magasabb iskolám van, mint neki, azonnal ki akart rúgatni, pedig nem volt baj a munkámmal, se a hozzáállásommal.

Ritka az olyan,amelyik megtalálja a középutat....

2009. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző még:

Ne dilemmázz egy percig se ezen a dolgon.

Elvégre Te anno felvállaltad a férjedet és annak családját is elfogadtad, képmutató dolog lenne, ha ezekután úgymond "égnél" miattuk más ( idegen! ) emberek előtt, akkor ez csakis a kínos megfeleni-akarásod miatt van, nem az ő származásuk miatt.

2009. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem akarok megfelelni senkinek, csak féltem a kis családom, mert már általános iskolában is ez a téma. Ki cigány, és ki nem.

Ki tudja, mi lesz még?

Ezért érdekel mások véleménye.

2009. febr. 21. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ez szinte mindenütt így van, ahol "vegyes" osztályok vannak, értem ezalatt, hogy echte roma, illetőleg magyarok közössége, de hidd el, ahol utálni fogják a romákat úgy alapból, ott azt azért teszik, mert jó okuk van rá, nem a bőrszín miatt, hanem amiatt, hogy nem lehet tőlük tanulni, mindent megcsinálhatnak, a tanárok nem szólnak rájuk ( szélmalom harc lenne egyébként is )stb.stb.

Ha terítékre kerül egymás között ki, hova tartozik, annyit tehetnek a gyerekeitek, hogy nem verik nagydobra, kik és mik ők.

2009. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát a gyerekeid alapból már csak negyedvér cigányok, te meg tiszta magyar vagy. végülis annyit tudok mondani h tényleg elég korán ez a téma, de a gyerekeitek előtt ne beszljetek erről, ott legyen az a szitu h mindenki magyar és kész. hogy miért? mert gyerekként ők se tudják felfogni a dolgot, és ha vhol kikotyogják, akkor azér ba..ogatva lesznek, a többi gyerek által is (mert persze a többi gyerek se tudja felfogni a dolgot, pláne nem helyesen itélni) és ez a gyerekeidben maradandó lelki sza.ságot okozhat.
2009. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!