Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ázsiaiak fehérek akarnak...

Az ázsiaiak fehérek akarnak lenni?

Figyelt kérdés

"Csodálnak", hogy fehérek vagyunk?

Elég hülye kérdés, nem tudom értitek-e..


2011. febr. 28. 21:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

22:25: ahogy irtam, vannak japan rokonaim (a ferjem is japan). Fehernek nem neveznem oket. Leginkabb a hispanok borszinehez hasonlitanak (a ferjemet sokszor mexikoinak nezik).


A mangat meg nezd meg. A legtobb szereplo kek vagy zoldszemu, igy tuti, hogy nem azsiaiakrol meg feketekrol vannak a szereplok megmintazva. De jo, hogy azt pontozzatok le, aki esetleg elsokezbol ad infot, de mindegy. Ez is bizonyitja, hogy nem erdemes ide irni. Nyugodtan pontozz le megint. :P

2011. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
Amugy hofeher borom van (atlag fehernel is feherebb) es imadjak a japan rokonok. Tobben is emlitettek mar kulon kiemelve a borszint. Szoval te valoban nagyon sokat tudsz...konyvekbol, nem a valo eletbol. Es nem azt mondtam, hogy feherek akarnak lenni, de imadjak a feher borszint, a gazdagsagot, eleganciat, intelligenciat kotik hozza.
2011. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

23:26-osok, fogjunk össze:D:D


-az egyik 23:26-os-:D

2011. márc. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, miért kell személyeskedni, én az ÉN tapasztalataimat írtam le, ha az nem egyezik a tiéddel, fogadd el, és ne hőbörögj. Mint mondtam, JAPÁN ISMERŐSEIM vannak, többek között üzleti okok miatt rendszeresen látogatom az országot és ismerem a japánokat, de látom, neked az nem jutott el az agyadig, hogy nem könyvekből meg filmekből szedem az infóimat.


A mangás dologhoz még annyit fűznék hozzá, hogy egy mangakának 100%, hogy nem a fehér ember jut az eszébe, mikor megrajzolja a figuráit. A nagy szemű, szokatlan, magas figurák eladhatóak, és ez a nyugati rajzfilmeknél ugyanúgy megfigyelhető, mint Japánban. Csak Japánban egy külön stílus alakult ki. Emellett még azzal tetőzik a dolgot, hogy mindenféle brutál kinézetet adnak egy szereplőnek, pl. lila haj. Az sem túl európai...


Egyébként ezen naphosszat elvitatkozhatunk, csak azt nem értem, minek a másikat legorombítani, amikor csak a véleményemet írtam le. Általában tűrök és tűrök, mert tudom, hogy egyesek egyszerűen KÉPTELENEK arra, hogy bunkóság nélkül érveljenek. Ráadásul idehozod ezt a lepontozás ügyet is... Én nem pontoztam le senkit, de ezek szerint van még valaki, aki nem ért veled egyet. Mehetsz megint durcizni.

2011. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Elnezest, de pont attol jottem idegbe, hogy TE szemelyeskedtel...hogy hat mirol is beszelek. En is a sajat velemenyemet irtam le es te alltal nekem. Nem igy volt?
2011. márc. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"de látom, neked az nem jutott el az agyadig"


Ez pl. nem bunkosag? Ilyet irni valakinek?


Meg az elozoben, hogy hat a japanok feherek. A gyerekem felver es meg o sem feher.

2011. márc. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Már bocsi, de tényleg ne személyeskedjetek! Mint kívülálló mondom.

Ázsiában nem szépségideál az európai kinézet. Kínában egyenesen rondának találják, nagy orrú barbárok az ő szemükben az európaiak. Részben azért, mert sokkal magasabb rangú és ősibb civilizáció az övék, részben azért, mert európai hatalmak sok évtizedig gyarmati sorban tartották Kínát. A kínai hivatalos történelemtanításban szerintük az európaiaknak és ázsiaiaknak nem is volt közös előember-őse (persze ez tévedés, de ők így tanítják). Úgyhogy Kínában nem ideál egyáltalán...


Ami Japánt illeti...Japánban a kínaihoz hasonló felfogás uralkodott mindig is. Egészen az 1870-es évekig, amikor Japán, hogy elkerülje a gyarmatosítást angol, francia és német mintára szervezte újjá a japán államot, közigazgatást és hadsereget. Japán hamar Ázsia egyetlen sárga imperialista hatalmává nőtte ki magát. A 20. század eleji propagandaképeken a japánok már önmagukat európaiakként ábrázolják (a kínaiakat ázsiaiaknak). Nagyjából a század eleji kínai-japán háború óta a japánokban egyfajta ideál él az európaiakkal szemben. De nem azért, mert szerintük az szép, hanem azért, mert az európaiakkal egyenrangú, erős, imperialista hatalomként tekintettek önmagukra. 1945 után az amerikai megszállás formálta a japán közízlést ezen a téren.

A japánok számára nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy az europid kinézet lenne az ideál. A médiájukból ez ömlik, de nem hinném, hogy ez pontos képet adna. A japánok mongolidok teljes mértékben, a területükön élő ajnuk viszont inkább europidok, mégis a japánok lenézik őket mint a kutyákat. Az, hogy van néhány japán-magyar házasság inkább ne hozzátok fel példának. Néger-magyar házasságok is vannak, mégsem hinném, hogy Nigériában (vagy akár Japánban) ez lenne a döntő tendencia. Eleve egyetlen nép sem szeretné elveszíteni a jellegzetességeit. Ha Japánban van is olyan, akinek az idegen tetszik, sokkal több van, akinek viszont nem. Persze az nem akkora szenzáció, ti viszont csak a szenzációt veszitek észre.

2011. márc. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, csak tisztelettudóan viselkednek és ehhez hozzátartozik az is, hogy az idegenekkel kedvesek. Valószínűleg így lettek nevelve. És szeretik látni ha a másik ember mosolyog. Talán ők nem csak a saját kínjukkal foglalkoznak, hanem másokkal is. Más nép, más mentalitás.
2011. márc. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Olvassatok vissza, legyetek szívesek. Ha azt személyeskedésnek veszed, hogy elmondtam, hogy nem egészen értem, amit írtál, akkor veled valami nagyon nagy baj van. Egyből jön a vagdalkozás, a "pontozzatokle", meg az "énjapánbanéleknekemvanigazam". Még egyszer kérlek, olvass vissza. Igen, azóta személyeskedtem, mivel ilyen napom volt, bunkó megjegyzések mellett nem mindig tudok csak úgy elmenni, pedig egyébként béketűrő ember vagyok. Csak mindig jön egy mérges kismalac, akinek kötekednie kell, és akkor borul minden. Pedig szerintem te sem vagy hülye, csak valahogy sért a dolog, hogy más talán máshogy gondolja ezt a témát, és ez valamiért neked böki a csőrödet. Szerintem normálisan is kifejthetted volna, mire gondolsz, de rögtön így nekem esni... Nem gondolod, hogy kicsit meredek azt mondani, hogy csak a tévéből tájékozódom, mikor te meg az animével jössz?


Mindegy, ne is válaszolj, mert már megválaszoltuk a kérdést, nincs mit beszélni... Nekem végül is mindegy, ilyen emberek is vannak, nagy ügy. Ripacs...

2011. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Megragadta a figyelmemet ez a kérdés és így olvasgatva a válaszokat, hozzá szeretnék szólni. Úgy gondolom, hogy egyszerű a válasz. Te mit gondolsz az ázsiai kinézetről? Úgy gondolom általánosítva az európai embereknek nem tetszik a "kínai forma". Ugyan így van ez náluk is. Ők a sajátjukat szokták meg, ebben éltek/élnek, ezért furcsának, sőt valószínűleg rondának tartják az európai kinézetet. Persze lehetnek kivételek, ezt nem mondom. Például, ma már nagyon terjednek európában/amerikában az ázsiai drámasorozatok, ha megnéztél már belőle párat, már nem fogsz annyira általánosítani, ott is megtalálod a szép és csúnya arcokat. És ez valószínűleg fordítva is igaz, az ázsiában levetített amerikai sorozatokról. Ez szerintem tipikusan olyan, hogy ránézel valakire, aki nem egy tökéletes hollywoodi szépség, először csúnyának látod, de egy idő után meglátod benne a szépséget, aranyosságot, valamit, ami megfog téged.
2013. júl. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!