Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ázsiaiak fehérek akarnak...

Az ázsiaiak fehérek akarnak lenni?

Figyelt kérdés

"Csodálnak", hogy fehérek vagyunk?

Elég hülye kérdés, nem tudom értitek-e..


2011. febr. 28. 21:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem hulye kerdes. Az en csaladom felig azsiai es a kulturajukban meg mindig el az, hogy a feher emberre felneznek. Tetszik nekik a feher bor. Azt nem mondanam, hogy feherek akarnak lenni, hisz nem azok es tudjak, hogy nem is lesznek azok, de ettol meg tetszik nekik. Nem veletlenul vannak a mangakban is feher emberek. Azert a csodalat eros szo, de tenyleg van bennuk egy eros pozitiv erzes a feherek irant (kinezetuket illetoen). Foleg a nokben.
2011. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2011. febr. 28. 21:44
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Ismerősöm volt egy távol-keleti országban cserediák. Azt mesélte, hogy igen, náluk a minél világosabb bőrszín az általános szépségideál, ahogyan nálunk a napbarnított, és hogy még valami anti-szolárium is van erre a célra. És hogy tudták, hogy az európaiakat meg kell dícsérni napozás után, hogy milyen szépen lebarnultak, de a fejükön látszott, hogy igazából gáznak találják.


Egyébként csak nézz meg egy ázsiában forgatott filmet: a pozitív szereplők rendszerint "európaisabbra" vannak sminkelve, a negatívak meg "tipikus ázsiaisra".

2011. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2011. febr. 28. 22:22
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Sztem meg gáz h egybemossátok egész Ázsiát. Elfogadom hogy igaz amiket írtok, mondjuk Japánról....de Kínáról sztem tuti nem igaz, mert ott az európaiak "barbároknak" számítottak. És Japán is csak az ipari forradalomban való részesedése miatt néz fel a fehérekre (meg azért mert sosem gyarmatosították), de a kínaiaknak tuti nincs ilyen jó véleménye rólunk...
2011. márc. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, en a japanokrol irtam.


Elso vagyok. A tobbi neprol nem tudok.

2011. márc. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Én csak annyit tudok, hogy a fehér nőknek nagy az orruk, az ázsiaiak szerint.


Egyik unokatesóm thaiföldi, apja magyar, anyja Thai, hát neki a fehér pasik bejönnek. Ő menekül a nap elöl, de ő soha nem akarna fehér bőrű lenni, ő elég beképzelt és nagyon szépnek tartja magát. Mondjuk jól is néz ki, csak egy kicsit hülye.

2011. márc. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

A japánok nem akarnak fehérek lenni.. vagy csak azok akiket én ismerek. Nem is néznek fel az európaiakra.. csak a másik ember tisztelete van bennük, de ez független attól, h europai, ázsiai vagy afrikai-e az illető.

Megvan náluk az európai "szépségideál", de csak azért mert nekik ez az egzotikus.. ez leginkább ahhoz hasonlitható, mint amikor néhány magyar lány bukik a spanyol, olasz pasikra..

2011. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

A japánokban alapvetően megvan a tisztelet, ezért tűnhet úgy, hogy felnéznek egy európaira, de az az igazság, hogy egy afrikaival szemben ugyanolyan érdeklődőek lennének. A fehér bőr kultusza sem erre eredeztethető vissza, sőt... Aki tud valamit Ázsia kultúrájáról, annak talán van némi fogalma arról, hogy miért divat ez távolkeleten. Régen a fehér bőr azt jelképezte, hogy az illető nem a földeken dolgozott egész nap, hanem gazdag volt, és nem kellett güriznie, stb. Magyarul nem égette a nap a bőrét. Elegancia.


Amit az első válaszoló írt, nem igazán értem... Milyennek kéne lenniük a mangaszereplőknek, ha nem fehéreknek? Igaz, hogy azt mondjuk az ázsiaiakra, hogy "sárgák", de ha jobban belegondoltok, ez nem teljesen igaz... főleg a japánokra nem. Nézz meg egyet. Fehér a bőre. Attól még, hogy más rassz...


A japán pasiknál meg egyenesen elvárás, hogy egy csajnak ázsiai arcberendezése legyen. Főleg a szemek a fontosak. Eddig mindegyik, akivel beszéltem, fontosnak tartotta ezt. Náluk is ugyanúgy van, mint nálunk. Mindenki a saját rasszához vonzódik. Nálunk sem sokan szeretnének egy néger emberrel járni, mégha semmi bajuk sincsen velük. Persze vannak kivételek, ott is biztos van olyan, akinek tetszenek az európai nők. De általában nem. Tehát nem valószínű, hogy egy japán lány "fehér" akarna lenni.

2011. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"A japán pasiknál meg egyenesen elvárás, hogy egy csajnak ázsiai arcberendezése legyen" - ezzel nem értek egyet...

Én magyar vagyok és az élettársam japán, de ismerek más ilyen párokat is:D

2011. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!