Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért csökken...

Szerintetek miért csökken brutálisan a házasságkötések és a születések száma Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mi az oka, hogy a 80-as 90-es években mindenkinek volt munkája, most pedig nagyítóval kell keresni?

Az Auchan, Tesco, Spar, Cora, Metro szóval a nagy külföldi hipermarketek bejövetelének lehet következménye, hogy szegényedik Magyarország, mert a külföldiek cuccait vesszük ezért az a kevés magyar pénz is kimegy külföldre?


2011. febr. 21. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a saját kérdésed.

Igen a pénz és munkanélküliség miatt. Hogy lehet a mai világban családot tervezni biztos megélhetés hiányában?

Én is itt vagyok 23 éves férfiként ezért tanultam hogy munkanélküli legyek?

Ha nem lenne kanadában élő nővérem akihez megyek ki a nyáron angolt tanulni később meg kiköltözni végleg el sem tudnám képzelni a jövőmet!

2011. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok, mire lediplomázok mesterképzésen is 25-6 éves leszek, úgy hogy soha nem buktam egyetlen egyszer sem, nem halasztottam évet, stb. Olyan mértékben kitolódnak a határok ilyen szempontból, hogy jelenleg nem is látom át pontosan egyáltalán hogyan lehetne lehetőségem még 30 alatt gyermeket vállalni. 26 évesen még ott leszek egy fitying nélkül a nagyvilágban, hiába van nyelvtudásom, hiába lesz diplomám, ha beállok dolgozni, kétlem hogy 30 éves korom előtt tudnék még gyermekeket szülni... Aztán ott van a másik fele, amit most unokanővéremen tapasztalok erősen. Minden interjúján megkérdezik vannak e gyermekei, hány évesek, és tervez e a közeljövőben szülni?! Ha bármelyikre is igen a válasz, és/vagy pici gyerekei vannak egy nőnek, akkor kb már foghatja is az ásóját, és birtokba veheti a hátsó kertet.

Nagyon nem könnyíti meg a mai világ a családosdit. Sokat gondolkodom azon, hogy hogy is lesz ez az én életemben kivitelezhető, ugyanakkor rájöttem hogy tök fölösleges, úgy sem jutok előrébb... majd ahogy esik úgy puffan. Természetesen én is vágyom, férjre, családra... de ha ezt az életem nem teszi lehetővé, akkor lehet hogy nem így lesz, amit mérhetetlenül sajnálnék, de nem akarok három gyereket segélyekből eltartani!

2011. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy sokkal osszetettebb dolog, minthogy ra lehessen fogni a multikra. En olyan orszagban elek, ahol nincs eladva az orszag a kulfoldieknek olyan szinten, mint Magyarorszag, megis sok a munkanelkuli a recesszio ota.


Amugy Europa legtobb orszagara jellemzo az alacsony hazassagkotesi es szuletesi szam. Nezd meg pl. Nemetorszagot vagy Hollandiat...rosszabb a helyzetuk ilyen szempontbol, mint Magyarorszagnak. Az emancipacio uj hullama es a szekuralizacio is ratesz erre. Kialakult egy szemlelet, hogy a no nem a ferfi targya, nem egy szulogep, hanem egyeneerteku a ferfivel, igy van, aki sem ferjet, sem gyereket nem akar.

2011. febr. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Es persze az is rasegit erre a helyzetre, amit elozok irtak. Kitolodik a tanulas, sot elvarjak, hogy folyton kepezd magad, igy ha meg akarsz elni, nem eleg egy erettsegi es utana nem tudsz csaladot alapitani. Valtoznak az idok, valtozik a kultura, az ertekek.
2011. febr. 22. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!