Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyenek azok a lányok akik...

Milyenek azok a lányok akik szeptemberben bizsut loptak, majd fogdába kerültek? Ha ismered őket, írd le, hogy milyen a személyiségük. (személyes infót, amiről rájuk lehetne ismerni, NE adj ki róluk, csak a személyiségük, viselkedésük érdekel! )

Figyelt kérdés
Az furcsa nekem, hogy azt írják enyhítésként, hogy rendes családban éltek, mert szerintem úgy sokkal durvább a lopás, ha rendes nevelés mellett teszik, mintha valami bántalmazó, vagy elhanyagolt családban nevelkedettek tennék.
2011. febr. 20. 22:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

könnyebb egy bántalmazott emberbe még egyet belerúgni (és ezzel csak növelni a bűnismétlés veszélyét), mint segíteni rajta, pedig akkor lényegesen csökkenne a bűnismétlés veszélye is.

emiatt azokat, akik amiatt lopnak, mert bántalmazva vannak, azokat segíteni kéne.


Könnyű annak másokon ítélkeznie( a saját maga javára), aki otthon mindent (ebbe beletartozik a nevelés, szeretet is, nemcsak az anyagi javak)megkap.


Azért gázabb, elítélendőbb, mert ANNAK ELLENÉRE loptak, mert teljesen más nevelést kaptak, és a lopás az csak a puszta devianciájuk volt.


ha valaki azért lop, mert tolvaj hajlama van, és nem amiatt, mert bántalmazták, az a még gázabb, és olyankor még a bűnismétlés veszélye is fennáll.

2011. febr. 20. 23:47
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, pont az a lényeg, hogy rendezett családból valók. A saját devianciájuk miatt loptak, nem amiatt, mert bántalmazták őket, vagy ilyesmi.
2011. febr. 20. 23:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerinted milyen büntetés járna ezeknek a lányoknak? Valamiért úgy tűnik, nagyon a bögyödben vannak.

Ha valaki azért követ el bűnt, mert bántalmazzák, az kényszer hatására teszi, amit tesz, ott szintén enyhítő körülmény a családi ráhatás. Ezek a lányok meg botlottak egyet, egyből meg is buktak, én nem őket tartanám a jövő bűnözőinek.

2011. febr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

csak érdekelne, az, hogy milyen a személyiségük. (akiket ismertem, hogy gyerekkorukban brahiból loptak, rendszeresen, azok ilyen beképzelt picsäk voltak, akik az elesettebb gyerekeket csúfolták, bántották, de közben meg teljesen jól szituált tanárnéni kedvencei típusuak voltak. csak az érdekelne hogy ezek a lányok is olyanok voltak-e, mint ők.


egyébként nem a lányok vannak a bögyömben, hanem az, hogy a rendezett családi háttér enyhítő körülmény.


nem gondolkoztam még rajta, hogy milyen büntetés járna nekik. lehet túlzásba vitték az eljárást, de nem amiatt, mert rendezett családból vannak. de nem is zavar különösebben.

2011. febr. 21. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!