Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyenek azok a lányok akik...

Milyenek azok a lányok akik szeptemberben bizsut loptak, majd fogdába kerültek? Ha ismered őket, írd le, hogy milyen a személyiségük. (személyes infót, amiről rájuk lehetne ismerni, NE adj ki róluk, csak a személyiségük, viselkedésük érdekel! )

Figyelt kérdés
Az furcsa nekem, hogy azt írják enyhítésként, hogy rendes családban éltek, mert szerintem úgy sokkal durvább a lopás, ha rendes nevelés mellett teszik, mintha valami bántalmazó, vagy elhanyagolt családban nevelkedettek tennék.
2011. febr. 20. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, h nem a kérdésre válaszolok, de azért beleszólnék. Pont azért enyhítő körülmény a rendes családi háttér, mert valószínűleg csak egy kamaszkori botlás volt. 10ből kb 3-4 olyan ember van, aki nem lopott még életében semmit. Akár egy kis cukrot/csokit gyerekként vagy valami. És a kamaszok gyakran cselekednek a bizonyos úgy sem mered szlogen hatására. Biztos vagyok benne, hogy ha nem is kapták volna el őket/nem lett volna következménye, akkor sem ismételték volna meg.
2011. febr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Mit érdekel az téged. Én is rendes családból származom. Mégis serdülősrác koromban elloptam egy csomag papírzsebkendőt egy boltból. Majdnem le is buktam (egy csomag pézsével). Aztán tesco-ból loptam pucér nénis kártyát. Mert milyen dolog már 12 évesen "olyat" odavinni a pénztárhoz, meg különben sem volt olcsó. És mégis normális ember lett belőlem. Azóta nem lopkodok boltokban. Én nem tudom milyen lányokról van szó, nem is érdekel. Annyi csak a különbség szerintem hozzám képest, hogy ők lebuktak, és felfújták az ügyüket. Nem lettek semmivel rosszabbak ez által. És megmondom: a kíváncsiság volt a hajtóerő.
2011. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

azért gázabb a rendes családból kikerülőtől, mert ő normális mintát kap. ha valakit elhanyagolnak, vagy bántanak, az olyan embernél érthetőbb, hogy miért lop, mint egy olyantól, aki mindent megkapott.


Több segítségre van az olyannak szüksége, akit nem neveltek rendesen, mert nem volt kitől megtanulnia, így kevésbé felelős azért amit tett, mint az, akit nem bántottak, stb.

2011. febr. 20. 23:25
 4/14 A kérdező kommentje:
12 évesen még nem büntetnének meg, mert akkor még 14 alatt voltál, a lányok már nagyobbak voltak.
2011. febr. 20. 23:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

úgy halottam budai gimis lányok, nem hiszem, h rászorultak vna.

Rengetegen lopnak, sajna szinte általános dologgá vált.

Én kaját csórok néha, de mentségemre van, h elég kevés zséből élek, ja és nem szalámit lopok, hanem fánkot pl. sokszor nehéz ellenállni... amikor nagyon éhes vagyok, sok mindenre képes leszek. sajna


ők bizsut loptak...ez viszont elég szánalmas.

2011. febr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, aki rászorul, az sztem sokkal érthetőbb, hogy miért lop, mint az olyan, aki csak passzióból.
2011. febr. 20. 23:29
 7/14 anonim ***** válasza:
És szerinted hol áll fenn inkább a bűnismétlés veszélye, ahol kamaszos hülyeségből egyszer kipróbálják, vagy ahol már a családban erre van szocializálva a gyerek? Szerintem ezek a szerencsétlenek az utcára sem mernek kimenni, a másik fajta meg büszke a tettére.
2011. febr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

figyelj ez olyan, h ismerek gazdag csajokat, akik azért vagdossák magukat össze vissza hogy foglalkozzanak velük szüleik. attól mert vki gazdag, és jó a háttér, még nem biztos, h figyelnek is rájuk, sőt, pont az ellenkezője. Leszarják őket, mert csak a munka egész nap.

ugyanez volt velük is... vagy simán hecc alapon "úgy se mered" szint. gimiben nagyon megy ez a dolog.

2011. febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezek a lányok nem gazdag családból származtak, "csak" rendezett családból. Ha gazdag szüleik lennének, akkor a sztárügyvéd egy perc alatt hozatta volna ki őket.
2011. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, meg már rég bepereltek volna mindenkit, hogy ekkora ügyből egy ország előtt húzkodták meg őket.
2011. febr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!