Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek rendeltetésszerűen használni a szelektív hulladékgyűjtőket?

Figyelt kérdés

A környékünkön szeméttelepek alakultak ki a konténerek körül. Sokan odadobják a háztartási hulladékokat, a kinőtt, lyukas ruhákat, egyszóval mindent. Volt már, hogy összeszedtem a szemét egy részét, de azért nem fogok mindig trehány, bunkó emberek után takarítani.


Nektek mi erről a véleményetek?


2011. febr. 8. 13:32
 1/5 Viki233 ***** válasza:
61%
sajnos nem tudsz mit csinálni,mert nem fognak változni sőt inkább egyre több idióta ember lesz:S
2011. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Elkeserítő itt nálunk is (Zugló) minden szelektív gyűjtő és környéke. :( Megyünk a gyerekekkel, direkt tanítjuk őket már pici koruk óta, hogy ezt ide, azt oda... és ami a szelektív körül van, az okádék, hogy finoman fogalmazzak...Ugyanez a kutyakakával is. 200 méterenként van gyűjtőláda, zacskóval az oldalán, de nem!!! Naponta kétszer biztos hogy szedem a kutyaszart a kapunk elől. :(
2011. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Most hogy kinézek az ablakomon, a következő kép tárul elém: a szemetes csordultig tele, melléöntve még egy halom szemét, a szelektív tárolóban szinte minden, térdig járunk a kutyapiszokban,a ház előtti kis parkban szeméthegyek...

Kérdésedre válaszolva: azért, mert itt nincs meg a kultúra, mint pl. Svájcban, ahol a földről ehetsz és kukát még véletlenül se látsz az utcán (nem is tudom, hova teszik),nemhogy szemetet.

Pár napja levittem Blökit sétálni,felajánlottam egy kutyapiszokgyűjtő zacsit egy kutyásnak, aki pont az orrom előtt szaratta oda a kutyáját.

A választ inkább nem írnám le, csak annyit, hogy nem "köszi" volt...

Elkeserítő a helyzet.

2011. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennyi igénytelen ember él ebben az országban.
2011. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy gondolom nem a képességgel, hanem az akarattal van a probléma. Ráadásul sokan innen visznek, és nem ide hoznak, és akik hoznak sokszor azoknak viszik, akik visznek. A szegénység és az éhezés nagy úr. Ami neked szemét az másnak érték. Ez is komoly probléma.


Üdv. Péter

2011. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!