Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kérjek szabadnapot holnapra,...

Kérjek szabadnapot holnapra, vagy pofátlanság lenne?

Figyelt kérdés
Au pair vagyok, úgy volt megbeszélve, hogy napi 6 órát dolgozom, és péntek este-szombat reggel vigyázok a gyerekekre, mert a szülők elmennek kettesben egy kicsit kikapcsolódni, a szombat és a vasárnap pedig szabadnap. Tegnap hívtak, hogy ha szeretnék, menjek velük ma egy ismerősükhöz vendégségbe (múlt héten már voltunk náluk). Mondtam, hogy bocs, de szeretnék egy egész napot, amikor nyugodtan szét tudok nézni a városban, azt mondták, oké, nem probléma. Ma reggel viszont szóltak, hogy jó lenne, ha mégis mennék, mert vigyázni kéne a gyerekekre, amíg a felnőttek beszélgetnek (az én családom gyerekeire és azoknak a gyerekeire is, akiknél leszünk, összesen 5 gyerek). Csak pár óráról van szó, tehát nem tudom, nagy pofátlanság lenne-e azt kérni, hogy cserébe holnap ne kelljen ledolgoznom azt a 6 órát, hanem adjanak egy szabadnapot. Szerintetek?
2011. febr. 6. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pofátlanság, az általam ismert au pair-ek így csinálják. A vasárnap neked is járt volna, szabadnapként, és nem vagy robot. Mivel munkával töltötted a szabadnapod, ezért egyértelmű, hogy a szabadnapot áthelyezitek egy másik napra, pihenned neked is kell, és ez jár. Nyugodtan hozd fel a témát, ezt csak egy cserepes növény nem értené meg :)
2011. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De a mai 2-3 óráért kérhetem, hogy a honapi 6 órát engedjék el?
2011. febr. 6. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!