Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd, aki...

Van olyan ismerősöd, aki valamilyen furcsa, nem mindennapi képességgel rendelkezik?

Figyelt kérdés

Én már hallottam olyan (Down-kóros) emberről, aki képes fejből megmondani, hogy pl. 2014 június 17-e milyen napra fog esni, és helyesen! Bármit kérdezel tőle a naptárból, (mármint hogy mi milyen napra esik) rövid gondolkodás után megmondja neked a helyes választ. Hihetetlen, de tényleg így van!

Pusztán kíváncsiságból kérdem, hogy neked van ilyen ismerősöd (vagy akár te magad), akinek valami fura képessége van? Ha igen, le tudnád írni, hogy pontosan mi az? A válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 6. 00:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
A szomszéd asszonyomnak van egy különleges képessége.Valahogy mindig megérzi,hogy mikor ülünk le ebédelni vagy vacsorázni,mert pont akkor tud átkopogni.JA! és az istenek nem veszi a lapot,hogy felesleges..
2011. febr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy gimis haverom, akinek fotómemóriája van. Pl. ránéz egy (angol) nyelvtani szabályra, és képes x hét múlva szóról-szóra elmondani.
2011. febr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 vurugya béla ***** válasza:
80%

A napok megmondása nem egy nagy cucc. Egyik bűvészkönyvben is olvastam, csak a hónapok kódjait kell megjegyezni, és minden évben eggyel ugrik a nap - szökőévben kettővel. Pl. jövőre ez a mai nap, ami vasárnap, az már hétfő lesz. De két év múlva, 2013-ban nem kedd, hanem szerda lesz, mert jövőre szökőév van és február végén még egyet ugrik a nap...

Hidd el, ez nem egy nagy trükk.

De én pl. egész tűrhetően beszélek visszafelé. Felveheted magnóra és lejátszhatod!

vrrrr

2011. febr. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy olyan "képességem", hogy akár 14 évvel ezelőtt történt eseményeket napra pontosan fel tudom idézni. Pl.: Ha a családból valaki megkérdezi, hogy mikor volt "ez-az", én azt napra pontosan meg tudom mondani.

18/F vagyok, és teljesen egészséges. :)

2011. febr. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm képes mindenféle filmrészleteket meg reklámszövegeket megjegyezni (egy-két alkalom után), és szó szerint idézi. Engem ez mindig lenyűgöz, én csak tartalmilag bírok bármire is visszaemlékezni.
2011. febr. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok élőlény (kb. 700) latin neve különösebb tanulás nélkül "rámragadt." A madarakat hangjuk és kinézetük alapján is messziről felismerem.
2011. febr. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A 01:20-as válaszoló voltam.
2011. febr. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 yuda ***** válasza:

Siket lánnyal társasoztam a múltkoriban, olvasás és értelmezési problémái is vannak - de a játék országok zászlóiról szólt és kb. 3 kivételéből mindet ismerte :)

Én örülök,ha kb. ötöt felismerek:)

2011. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van ismerősöm, aki az elmúlt és eljövendő dátumokat keni-vágja.

Ma 01:14-es válaszolóhoz annyit, hogy igen, amit mond, valóban így van, ezért én a magam részéről magamnak nem is képességnek tudom be ezt az ismeretet, ilyen alapon én is két másodperces gondolkodás után rávágom, hogy pl. 2004 jún. 23.-a milyen napra esett, vagy 2017. okt. 29.-e milyen napra fog esni, mert én is eszerint a számítás szerint gondolkodok. De amiről te írsz, kedves Kérdező, valóban képesség, az említett ismerősöm ugyanis egy autista fiú, aki még azt is pár másodperces gondolkodás alatt kivágja neked, hogy pl. 1286. máj. 20.-a milyen napra esett, vagy épp 2511. aug. elseje milyen nap lesz. Ez már tényleg képesség.

Részemről annyi a "különlegesség", hogy az egyik válaszolóhoz hasonlóan én is sok-sok éve történt, szinte jelentéktelennek tűnő eseményekről meg tudom mondani, melyik napon történt, min. 6-7 évre visszamenőleg biztonsággal megy a dolog, és nem csak az ilyen Húsvét dátumára, vagy a nagypapa halálára gondolok, ennél sokkal jelentéktelenebb dolgok. :)

20/l

2011. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm le tudja meríteni a ceruzaelemet a kezével, aztán fel is tölti, csak annyit csinál, hogy pár percig a tenyerébe szorítja.
2011. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!