Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem hallgatjá...

Az emberek miért nem hallgatják meg egymást rendesen?

Figyelt kérdés
Mostanában veszem észre egyre többször, hogy próbálok kifejteni valamit, és a beszédpartnerem egyszerűen belevág a szavamba, és mondja a magáét. Én meg magyarázkodhatok, mert félreértette amit közölni akartam, mert nem hagyta, hogy végigmondjam. Nézeteltérésben még rosszabb, mert akkor még kiabálnak is, mintha az nyomatékosítaná, amit mondanak. De nem csak velem van ez így, szinte bármilyen párbeszédet figyelek, mások között is, ezt tapasztalom. Miért nem hallgatjuk meg egymás mondanivalóját mielőtt reagálunk rá? :S
2011. febr. 2. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
És konkrétan a szexről beszéltek? Vagy miért itt tetted fel a kérdést?
2011. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Mert az emberek szeretik a saját igazukat...
2011. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szexről, hanem bármiről. Amúgy azért ide tettem fel, mert itt van szó párkapcsolatokról és érzésekről, és szerintem ez a kérdés ide is tartozik, hiszen minden emberi kapcsolat a beszélgetésen alapul, ha már kommunikálni képes faj vagyunk. Miért, hova kellett volna inkább raknom? :)
2011. febr. 2. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem talán a kultúra és közösség találóbb lett volna.

Mindenesetre ez van, ezt kell szeretni. Rohanó világban élünk, nem érünk rá a másikra... ehhez hozzájön az emberek alapvető önzősége.

Legközelebb, ha valaki elkezd kiabálni, kérdezd meg, hogy fél, hogy elkezd kiabálni? (te mindeközben maradj higgadt)

2011. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz a vitakultúránk. Nem érvekkel akarjuk meggyőzni egymást, hanem a vélt, vagy valós igazunkat akarjuk - legtöbbször türelmetlenül, hangosan - a másikra ráerőltetni. Aki ilyen, azt valójában nem is érdekli, hogy mit mond, mivel érvel a másik. Ahhoz, hogy normális legyen a vita, ahhoz mindkét félnek el kell fogadnia, hogy senki sem tévedhetetlen, senki sem mindent-tudó.
2011. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen... Én úgy sajnálom, hogy ilyenek vagyunk :( Egy jó vita után, még ha vesztek is, boldognak szoktam érezni magam... Kár, hogy kevés az ilyen.
2011. febr. 2. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!