Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogosan haragudott meg vagy...

Jogosan haragudott meg vagy jól tettem? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Nemrégiben volt egy rajzverseny, ahova ketten is lehetett rajzolni. Én és barátnőm elterveztük, hogy együtt fogunk rajzolni. De aztán nem jött össze, hát eldöntöttük, hogy én is rajzolok, meg ő is rajzol, ha akar. 2 napon át ezen dolgoztam, a festék már-már elfogyott, de végre készen lett. Elvittem suliba (mert ott kellett leadni) és a barátnőm (akivel együtt akartuk először csinálni) egész nap célozgatott rá, hogy írjam rá az ő nevét is, mert neki nem akarózott rajzolni. Ekkor persze ugy tettem, mintha elfelejtettem volna, és nem írtam. De mérges voltam rá. Aztán később kiderült, hogy 3. lett. Ekkor kaptam egy kis ajándékot, ceruzákat, festékeket, szóval ilyen rajzos cuccokat. Na de mikor a barátnő el akarta venni az ajándék felét, már kiakadtam és megmondtam neki a magamét, ő meg sértődöttem elviharzott. Jól tettem? Ti mit tettetek volna ilyen helyzetben?
2011. febr. 2. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazad volt. Miért akar idegen tollakkal ékeskedni? Nem barát az ilyen. Ne bándd, hogy elviharzott.
2011. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Viki233 ***** válasza:
hát nem kellett volna ilyen pofátlannak lennie és követelőzőnek, végülis nem ő csinálta...én ha ilyesmi lett volna és nem követelőzne akkor odaadtam volna a felét.de így meg sem érdemli....
2011. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jol tetted. Ha egyaltalan nem vett reszt a munkaban, vajon milyen jogon venne el az allitolagos "reszet" a jutalombol? Nekem eszembe sem jutott volna ezek utan meg elvenni a nyeremeny felet! Magyarazd el neki, ha nem erti meg az o baja, te nem vagy hibas!

Gratulalok a helyezesedhez!

2011. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 AnaRenée válasza:
100%

Teljesen igazad van, a Te érdemed a 3. helyezés =) Tényleg nem barát az ilyen, azok nem irigylik a másik sikerét =(

Gratu a 3. helyezéshez! ^^

2011. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz :)
2011. febr. 2. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok a helyezéshez!

De sajnos azt kell mondjam, egy apró hibát vétettél.

"ugy tettem, mintha elfelejtettem volna" - na ehelyett azt kellett volna mondanod, hogy "ne haragudj, de ezen a képen te semmit nem csináltál, ezért nem írom rá a neved, mert nem lenne igaz".

Ebben az esetben is megsértődött volna, te viszont őszintébben, korrektebbül jártál volna el - elejétől fogva tudta volna, hogy mi az ábra.


Különben meg rá fog jönni, hogy nem volt igaza, és ha gerinces, akkor bocsánatot fog kérni. Sajnos egy verseny, illetve nyeremény a legrosszabbakat tudja kihozni az emberből :(

2011. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsóval teljesen egyet értek.

de szerintem a legtöbb ember az ilyen irigységet kinövi, gondolom általános iskolások lehettek... én egyetemista vagyok, és itt nem igazán van ilyesmi már,ha pl egy beadandót lehet csoportosan csinálni, és valaki nem csinál semmit, de előtte megbeszéltük, hogy az ő neve is rajta lesz, akkor ráírjuk. vagy ha valaki kidolgozza a tételeket vizsgára, vagy puskát csinál, akkor akár kérés nélkül is továbbküldi a csoporttársaknak, akár olyannak is, akit nem is ismer.


ebben a helyzetben szerintem is igazad volt, de legközelebb egyértelműen mondd meg neki (vagy akárki másnak) ha nem tetszik valami, az a legtisztább.


22 N

2011. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!