Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan rázzam le, úgy hogy...

Hogyan rázzam le, úgy hogy neki is jó legyen?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit érthetetlen, de van egy lány majdnem a szomszédunkban, akivel most egy padba ültettek minket.ÉS kicsit rám szállt.

Én úszok, aztán 4 körül még vissza kell mennem a suliba zeneórára. De neki nincsen semmi délutáni különórája, úgyhogy nincs jobb dolga, mint hogy engem kísérget. Ezeknek vége van hatkor, és én olyan 11-ig nem kerülök ágyba. Reggel hatkor kelek, és mindig nagyon álmos vagyok, de nem tudok aludni a kb. félórás buszút alatt se, mert vele kell beszélgetnem. Meg van olyan, hogy felhív éjszaka is. És nekem sok barátom van, neki meg egy se. Ő minden idejét velem akarja tölteni, nekem meg "szét kell osztanom" a barátaim között, akikre nem is jut újabban időm, mert ő mindig ott liheg a nyakamba.


2011. jan. 21. 05:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány ?
2011. jan. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

14/l, és Pesten lakunk

Ezt kihagytam, bocsi

2011. jan. 21. 06:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka minek hív? Lehet, h goromba vagyok, de azt nem szoktam jól tűrni, ha felébreszt valaki. Szóval lehet, h abban a pillanatban, esetleg másnap, tiszta fejjel elmagyaráztam volna, h nálam az éjszaka alvásra, pihenésre való, és nem csevegésre. És ha ezen megsértődik, akkor csak jól jártál.

Reggel a buszon pedig szintén nem kötelező vele beszélgetni, annyit mondasz neki, hogy fáradt vagy, 11kor feküdtél le, és a buszút 20 perce alatt szeretnél pihenni egy kicsit, és egyébként is egész nap van lehetőségetek beszélgetni. Ezek olyan dolgok, amiket egy normális ember megért, ha szépen elmagyarázod neki.

A délutáni kísérgetés nehezebb ügy. Nem mondom, hogy ez a legegyenesebb út, de olyat nem lehet csinálni, hogy azt mondod, hogy anyu/apu visz edzésre/ zeneórára. És ez egyre gyakrabban megismétlődne. Akkor csak nem akarna elkísérni.

Vagy az osztályfőnökhöz menj oda, és négyszemközt kérd meg, hogy ültessen el titeket egymás mellől.

Vagy, egyszerűen magyarázd el neki, hogy neked sok a dolgot napközben, és a maradék szabadidődben te szeretnéd megválasztani, hogy kivel találkozol.

2011. jan. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint két módszert ismerek a tapadós emberek lekoptatására: a direkt és a passzív módszert. Az elsőnél megmondod neki, hogy nem kívánod a társaságát, untat, és szálljon le rólad. Gyors, kíméletlen, de néha már ezt kell alkalmazni. A másiknál pedig egyszerűen látványosan unatkozol a társaságában, nem figyelsz rá, alig beszélsz hozzá, érezteted, hogy zárt ajtókat dönget. Ez hosszabb ideig tart, és nem mindig célravezető, ha az illető kétségbeesett, és nem fogja fel, hogy felesleges.

Szerintem a gyorsabb módszert válaszd, ilyen korban a gyerekek még állandóan megbántják egymást, majd kiheveri.

2011. jan. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elküldeném a bús büdös p*csába. Mit képzel.
2011. jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Csak azért hív, hogy elmesélje pl, hogy este otthon a húga nem volt hajlandó megenni a fasírtot, mert azt játssza hogy vegetáriánus. Például ennél a konkrét esetnél visszaszóltam neki, hogy ez konkrétan miért is fontos a számomra? 'Hát csak gondoltam, mert te se szereted a húst...', de általában 'csak' hangosan és szabályosan szuszogok, hogy azt higgye, elaludtam.

3. Válaszoló:

Én az általad leírt 'passzívabb' módszerrel próbálkoztam, bár kezdek egyre bunkóbb lenni, látszólag nem zavarja. Volt olyan, hogy a buszon közöltem vele, hogy 'felőlem le, de szerintem nem fogok veled beszélgetni, mert lehet hogy ELALSZOK', és remélem hogy megérti. Osztályfőnök világosan megmondta év elején, hogy senkit nem ültet szét év közben. De majd kikönyörgöm valahogy.

4. Válaszoló:

(El) tudom (képzelni) miről beszél...


Köszönöm a válaszokat!

:)

2011. jan. 22. 17:08
 7/7 anonim válasza:

Akkor lesz neki jó, ha szerez más barátokat is... valahol megértem szegényt, hogy ha nincs barátja, akkor ragaszkodik ahhoz az egyhez, akit annak hisz. Az éjszakai hívás meg a nyakadban lihegés persze sok...


Javasolj talán neki valami különórát? Elfoglalná, és talán találna mást. Pl. olyat is, akivel kölcsönösen szimpatikusak.

2011. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!