Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "mesterséges" és "intelligen...

A "mesterséges" és "intelligencia" szavak mennyire összetartozó fogalmak?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit sem befolyásolni a válaszadásban, ezért nem írok le semmiféle álláspontot. Gondolom mindenkinek világos, hogy mit értek a két szó alatt.
2011. jan. 20. 04:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyire. Két teljesen más fogalom.
2011. jan. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Nos a kérdésre adott válasz igencsak függ a világképtől. Ugyanis, ha valaki ateista és abban hisz, hogy a világunk és benne az ember a véletlen folytán jött létre, akkor azt fogja mondani, hogy bármi amit intelligenciával hoznak létre az mesterséges dolog, mivel az ember alkotta.


Azonban, ha valaki Istenben hisz és abban, hogy az ember maga is egy intelligens tervezés eredményeképpen született meg, sőt minden élő dolog, ami a Földön van egy intelligens tervezés eredménye, akkor a természetben előforuló dolgok is kapcsolhatók lesznek az intelligenciához, vagyis nem csak az általunk mesterségesnek tartott dolgok.


Üdv. Péter

2011. jan. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

van egy olyan fogalom, ami összekapcsolja a kettőt: "mesterséges intelligencia"

ennek pont az a lényege, hogy az emberi, azaz természetes intelligenciát próbálnak meg létrehozni. az egy másik dolog, hggy szerintem ez sosem fog tökéletesen sikerülni, hiszen az emberi intelligencia szerves része az irracionalitás is.

2011. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mesterséges intelligencia az egy létező tudományterület, amely fiatal, de rohamosan fejlődő.

Alapjait a következő tudományágak képezik: filozófia, matematika, gazdaságtan, neurális tudományok, pszichológia, számítógépes tudományok, irányításelmélet és kibernetika, nyelvészet.

4 fő irányzata van: emberi módon gondolkodó rendszerek, racionálisan gondolkodó rendszerek, emberi módon cselekvő rendszerek, racionálisan cselekvő rendszerek.


Nem tudom, szerinted miért nem létező dolog ez, de tény, hogy az eredményei egyre több helyen épülnek be a mindennapokba.

2011. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Létező dolgok ezek, mint ahogy az evolúciós modell is az, mert kutatják, de ez még nem bizonyítja, hogy helyes az irány és igaz az előfeltevés, amire épül.
2011. jan. 20. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!