Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Át fogom értékelni az életet...

Át fogom értékelni az életet 20 éves korom után?

Figyelt kérdés

Nos most érettségizek és anyám annyira banális életet képzelt el nekem. Hogy menjek el katonának és hogy húú de jó lesz hamar nyugdíjba mehetsz és húú de jó az élet alapon. Na most én meg megmondtam neki hogy inkább szakácsnak jelentkeznék és világot látni. Álmom hogy New Yorkban lakjak és gondolom ott is keresik a szakácsot és netán valami MC Donalds-ba vagy valahol tudok állást találni NYC-be. Na most mit gondoltok erről?? Hogy melyik a jobb életmód?? Mert én élni akkarom az életem, nem túlélni akkarom az életet.

18/F


2011. jan. 19. 18:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Semmiképp se menj katonának ha nem érdekel. Utólag csak megbánnád... Én speciel elvből nem mennék katonának...:) Inkább élnék minimálbérből szakácsként. De mint ahogy mondtad külföldön csak jobban keresnek, ha van hozzá tehetséged vágj bele! :) Nem hiszem, hogy pont a 20. születésnapodon fog elérni a megvilágosodás, hogy mit akarsz az élettől azt már most is tud(hat)od.
2011. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egyszerűen sok ember csak él és közbe majd rájön hogy semmit se csinált az életbe. És ha most netán elmennék katonának úgy érezném hogy én is ezek az ember közé tartozok lehet hogy lenne lakásom meg mindenem de nem lennék boldog és egyszer fiatal az ember...
2011. jan. 19. 19:02
 13/17 anonim ***** válasza:
Figyelj, én csak azt tudom mondani ezek után, hogy semmiképp ne menj katonának, mert tényleg az lesz ahogy gondolod. Legyen eszed, csináld azt amit szeretsz. Most komolyan, vagy leszel egy szar katona (mert kétlem hogy az ember lehet abban jó amit utál..), vagy leszel egy jó szakács (ha nem is törvényszerű hogy az ember jó abban amit szeret, azért nagyobb rá az esély). Ne dolgozz kényszerből, aki csak az alapján választ melót hogy aztán megéljen belőle, meg jó nyugdíj.. na az meg is érdemli ha pocsék élete lesz. Nem azért, de napi minimum 8 órát elvesz a munka. Ha megnézitek a sikeres embereket, általában mindegyik azt csinálja amit élvez. Szóval ne akarjátok már lebeszélni a szakácskodásról, attól még hogy valakinek nem jött össze az élet, nem kell mindenkiből pesszimista savanyú felnőttet csinálni, tudom, persze ez a szokás errefelé...
2011. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Te megerősítést vársz, ami végülis nem elítélendő, mondhatjuk, hogy helyes bátorítást kérni. Mindenkivel szembeszegülsz aki azt mondja legyél katona, és igazat adsz mindazoknak, akik a szakácskodást ajánlják. TE MI AKARSZ LENNI? itt ennyi a kérdés, amit ráadásul el is döntöttél.
2011. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Épp ezaz hogy nem döntötem el.


Amúgy egy olyan ember szeretnék lenni aki valóra váltotta álmait és hogy nyugdíjas koromba nem egy olyan ember szerenék lenni aki azt mondja hogy de jó lett volna....

2011. jan. 19. 19:32
 16/17 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Ha katonának mész nem váltod valóra az álmod. Bennem eleve fel sem merült volna, hogy ne annak menjek aminek én akarok. Mondjuk nekem nem is akarták soha a szüleim eldönteni helyettem a jövőmet.
2011. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az izraeli vagyok


Ahogy olvasom a kerdest meg a kommentjeidet, egyre inkabb az az erzesem, hogy te is, meg az edesanyad is alomkepekben beszeltek:

edesanyad, amikor katonasagot mond, akkor vidam, elegans fiatal dzsentry tiszteket lat,

te pedig a TV-ben a kulonbozo sorozatok sztar-szakacsait.


Mindketto lehet beloled, de mindket csillogas mogott BAROMI sok es nehez munka van. Munka szempontjabol a sikered az eletben attol fugg, hogy a LEGJOBBAK KOZOTT KELL LENNED.

2011. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!