Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Át fogom értékelni az életet...

Át fogom értékelni az életet 20 éves korom után?

Figyelt kérdés

Nos most érettségizek és anyám annyira banális életet képzelt el nekem. Hogy menjek el katonának és hogy húú de jó lesz hamar nyugdíjba mehetsz és húú de jó az élet alapon. Na most én meg megmondtam neki hogy inkább szakácsnak jelentkeznék és világot látni. Álmom hogy New Yorkban lakjak és gondolom ott is keresik a szakácsot és netán valami MC Donalds-ba vagy valahol tudok állást találni NYC-be. Na most mit gondoltok erről?? Hogy melyik a jobb életmód?? Mert én élni akkarom az életem, nem túlélni akkarom az életet.

18/F


2011. jan. 19. 18:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Persze MC Donalds-ot csak kezdő állásként mondtam. És majd utána találni valami rendes állást.


Vagy netán mesélnétek az életetekről hogy mit bántatok meg?? Persze fiatal vagyok és lehet később ezt megbánnám azért kérdezem.

2011. jan. 19. 18:35
 2/17 anonim ***** válasza:
Az élet kompromisszumok sorozata, ahol rengetegszer nem te diktálsz, és sokszor meg kell hunyászkodni. Én a katonaság mellett döntenék, az biztosabb jövedelem, és mellette rengeteg pluszal jár, sokszínű a munkakör. Ha anyagilag biztosabb lábon állsz az életben könnyebb örömet találni.
2011. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Épp hogy anyagilag se állunk toppon.


Már egy csomószor vágta anyám fejemnek meg báttyámnak hogy miért is születünk meg dehát erről nem mi tehetünk úgy mondja. Egyszerűen mikor 20 évesen megszült rajtunk kívül semmivel sem foglalkozott apám meg egy papucs aztán most úgy állunk hogy van egy házunk ami persze deviza hiteles van egy kocsink ami ugyanúgy a banké. Talán észre kellett volna veniük hogy a gyerek mellett is kellett volna valamit csinálni szóval most is napról-napra élünk...


Szerintem az én gondolkodásom a reális nem az övüké hogy most azt várják hogy én és báttyám segitsünk rajtuk... Hiszen akkor az én életemet is teljesen elrontanák...

2011. jan. 19. 18:42
 4/17 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, csináld azt amit te szeretnél. Hülyeség csak azért elmenni katonának (vagy bármi másnak) mert biztos jövedelem.. Igazából nem is értem az ilyen felfogást. Miért nem csinálják azt az emberek amit élveznek??

És egyébként szakácsként is remekül meg lehet élni, pláne ha összespórolsz némi pénzt és saját éttermet nyitsz.

2011. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az élvezetből nem lehet megélni, vannak akik szeretik a munkájukat, de te is ugyan azt csinálnád mint a szüleid, napról napra élnél, az sem biztos, hogy lenne munkád NY ban.
2011. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát én is így gondolom hogy sok hülye ember csak dolgozik mint az állat utána meg máson vezeti le feszültségét...

És egyszerűen nem képesek azt a kérdést felteni maguknak hogy mi az élet értelme...


És pontosan jól tudom a katona életet hiszen 4 éven át honvédelem szakon tanulok és most azért is persze lerakom az érettségit honvédelem tantárgyból de egyszerűen nem vonz.


És észreveszem pár osztálytársamon is hogy egyesek olyan egyszerű életet szeretnének élni hogy elmennek katonának aztán várják a nyugdíjt...

2011. jan. 19. 18:50
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó lehet hogy napról napra élnék de egy jobb közegbe... És szerintem katonságnál se fizetnek annyira jól és párszor meg ezért van oda anyám hogy huu kapnak nagy nyudíjt meg jó a fizetésük... De ha belegondolna hogy a többi országba mennyivel nagyobb a kereset.
2011. jan. 19. 18:52
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez nem életkoron múlik. Én most 38 vagyok, és én is a szakácskodást és a világjárást választanám. De még utazás nélkül is előbb lennék szakács, mint katona. Valahogy szimpatikusabb elfoglaltság számomra főzni az embereknek, mint lelőni őket. Nem fogsz megváltozni, és ne hallgass anyukádra! A saját életedet éld, ne azt, amit ő álmodott meg neked!
2011. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Bretso ***** válasza:

Kívánom, hogy valóra váljon a rózsaszínű álmod, hogy szakács leszel és minden szép lesz, mint a filmekben. De ez az élet, csinálhatod azt, amit szeretnél, de így is ki kell dolgoznod a beledet, hogy elérj valamit. Ki ne szeretne utazgatni, világot látni? Csak vannak, akik reálisan belátják, hogy kicsi rá az esély, ezért elérhetőbb álmokat kergetnek.


Nem mondom, hogy nem válhat valóra, amit szeretnél, de a szüleid álláspontja ésszerűbb.

2011. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy napról napra fogsz élni. Amerikában, ha jól csinálsz valamit, simán megélsz belőle, csak nálunk divat, hogy egy-két sztárfoglalkozást leszámítva mindenből legfeljebb tengődni lehet. Dolgozol szakácsként, összegyűjtesz egy kis pénzt, és nyitsz egy éttermet. Barátnőm sógora pl. Dél-Afrikában él. Cukrászként végzett, itt még alkalmazottként sem kapott állást, ott meg saját cukrászata van, tele van megrendelésekkel, már cukrásziskolát is nyitott. Szóval ne add fel!
2011. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!