Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dolgozatot kell írnom az...

Dolgozatot kell írnom az iwiw-ről. Adjatok ötleteket!?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés anyagot találtam róla, egy oldalban kimeríthető... Milyen forrásból tudnék még inspirálódni? Esetleg miről írhatnék, hogy nagyobb legyen a terjedelem?
2011. jan. 14. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Írjál erről az érdekes internetrégészeti feltárásról:

[link]



Najó bocs, természetesen csak vicc az egész :).


Nem tudom milyen órára kell, attól függ.


Én írnék először nagyon röviden a közösségi oldalakat megelőző internetes kapcsolatfenntartó rendszerek történelemről (chatek, irc, stb..)... aztán a közösségi oldalak kialakulásáról, hogy mi tette lehetővé (internet terjedése és fejlődése, kialakuló szociális igény)

[link]


Aztán írhatsz róla, hogy hogyan működik.


Írhatsz az ismeretségi hálózatokról:

[link]


Szerintem mindenképp említsd meg a "hat lépés" elvet:

[link]


Írhatsz az egész társadalmi megitéléséről, hogy - mint minden elterjedt/ismert dolgonak - ennek is kialakult a támogatók mellett az ellentábora is.


Kik használják, mire használják.

Milyen társadalmi szerepe van, hogy férkőzik be a mindennapi életebe.


Milyen hátrányai és előnyei vannak. (csak ebből külön-külön lehetne írni egy-egy dolgozatot. - pl. IPM egy hónappal ezelőtti számban volt egy cikk az internet veszélyeiről, abban biztos volt szó ilyenről, ha gondolod megnézem neked)


Milyen "tudományos" és egyéb lehetőségeket rejt. (Szociális kapcsolatok megfigyelése, szociál pszichológiai kutatások, marketinges kutatások)


Milyen jövője lehet (múló hóbort, vagy teljesen általános lesz)


Esetleg a végén egy konklúzióban, hogy vannak hátrányai meg előnyei, de ha a társadalom mefelelően alkalmazkodik, akkor egy teljesen hétköznapi, de hasznos kapcsolatfenntartó rendszerré válhat... vagy ilyesmi...



Huhh... nna remélem segítettem. :)

2011. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Húúúú, nagyon sokat segítettél... Ebből egy doktori disszertáció is kijönne :)

Még annyit esetleg, hogy írd le Neked mi a személyes véleményed róla (mire használod), mert beiktatnék egy kis közvéleménykutatást, (vagyis annak eredményeit) és örülnék ha változatosabb lenne a minta, nem csak az ismeretségi köröm :)

Mindenesetre hálás köszönetem, nagyon jó ötleteket adtál!

2011. jan. 14. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én véleményemet az egészről elég jól tükrözi az utolsó pár mondat amit írtam.


Szerintem ez egy olyan dolog ami most nagyon gyorsan fejlődött ki, így szinte evidens, hogy "kitermelt" magának egy csomó rajongót, akiknek csak wiwes/fb-os élete van és egy csomó megrögzött ellenzőt is.


Szerintem ez (sajnos) természetes, minden hirtelen felkapott újdonsággal így van, az internet pedig soha nem látott gyorsasággal terjedt el pár év alatt az egész világon.


Szóval szerintem a társadalomnak idő míg alkalmazkodik hozzá, rengetegen vannak aki felelőtlenül megosztják az adataikat, vannak akik függők lesznek, stb-stb...

de majd tanulnak belőle, és remélhetőle a köv. generáció már tudja megfelelően kezelni a dolgot.


De szerintem ez idővel sokkal "természetesebb" velejárója lesz az életnek, úgy mint a tv, telefon, levelezés, stb.


Amikor a mobil megjelent, akkor 2-3 évig 2 féle embertípus volt: aki hangosan ordibálva rohangálta a félkilós mobiljával, hogy neki van olyanja és milyen menő.. meg az apukámféle vállalkozó, akinek muszáj volt, de ahányszor megcsörrent berohant egy kapu alá, mert milyen ciki, mindenki azt hiszi csak menőzni akar.

Mostanra - mivel mindenkinek van, - nehéz vele menőzni... egy teljesen természetes, átlagos használati tárgy lett.


Szerintem így lesz a köösségi oldalakkal is...


én személy szerint igyekszem most is így használni... alapszintű kapcsolattartásra (kivel mi van, merre lakik, van-e már férje/gyereke/unokája, stb) tökéletes, de van jobb dolgom, mint órákig lógni rajta. :)



huhh.. megint hosszú lett... :)

2011. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pont most néztem fel rá.

kies, elhagyatott táj lett :D csak egy ismerősöm szarjaival van tele az üzenőfal, irigylem, hogy így ráér, és sajnálom, hogy pont egy ilyen vacakkal üti el az idejét.


ha választanom kell, akkor fácse. viszont ott nagyon megválogatom, h kit veszek fel isminek, nem úgy mint az iwiwen.

2011. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!