Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha újra kezdhetnél az élted,...

Ha újra kezdhetnél az élted, milyen vallásod lenne?

Figyelt kérdés
Én buddhista vagy shintoista szeretnék lenni. Persze, mondhatnátok, hogy még lehetek az. Nem. Nem lehetek, mert csak ámítanám magam, de nem hinnék a szellemekben vagy bármiben, ha nem kis korom óta nevelkedem úgy. Többek közt ezért sem tudok imádkozni az istennőhöz, és nem tudok valódi wicca lenni. Mert nem hiszek, csak eljátszom.
2011. jan. 4. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen mint most, azaz semmilyen. Nem vagyok megkeresztelve, nem neveltek semmilyennek, nem is érdekel ez az egész istenesdi, egyik kultúra istenei sem. Érdekes róluk olvasni, de hinni egyikben sem hiszek, még eljátszva sem..
2011. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 arbeitmachtfrei ***** válasza:
SHALOM:)
2011. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a kérdésed a szimpla egyéni felfogásod miatt. Azért, mert te nem tudsz egy olyan vallásban hinni, amibe nem "neveltek bele", nem jelenti azt, hogy más se. Sőt - a hit lényege az, hogy ha valamit igaznak tartasz automatikusan hiszel benne.

ehát nem mondhatod, hogy buddhista akarsz lenni, mert a buddhizmust tartod igaznak - akkor ugyanis automatikusan hinnél benne, mert az logikátlan, hogy az ember abban ne higgyen, amit igaznak tart.

Tehát ha nem hiszel szellemekben, istennőkben, akkor igazából nem hiszel az adott vallásokban, egyszerűen érdekesnek és értelmesnek tartod őket. De akkor meg nem tök mindegy, hogy melyik valláshoz tartozol?


Én wicca vagyok, pedig soha gyermekkoromban nem hallottam arról, hogy lenne ilyen vallás. De az Istenséget úgy fogom/fogtam fel, mint két princípium egyesülését: az Istennőt és az Istent.


Szóval aki azért hisz valamiben, mert abba nevelték, az nem igaz hívő. Csak nem képes önálló véleményre.

2011. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanígy semmilyen. Ez így tökéletes számomra.

Földhözragadt vagyok, de nem csak ezen a téren :)

2011. jan. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem keresztelkednék meg(nem én keresztelkedtem meg, hanem megkereszteltek), ateista lennék. hivatalosan is.
2011. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem aki valamilyen vallást követ az már eleve nem képes önálló véleményre.
2011. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint most. (keresztény)
2011. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez érdekes kérdés. A legtöbb vallás kezd bekudarcolni... Ez nem azt jelenti viszont, hogy megszállott materialisták közt élünk. Az emberek ma is keresik az utat a transzcendens felé. Nem véletlen olyan kelendő téma ma az ezotéria - az más kérdés, hogy éppen ezért rengetegen akarnak hazug módon pénzt csinálni belőle (a napi horoszkóptól az angyali erőtér tanfolyamig).


Szóval a legérdekesebb szerintem nem leragadni egy valláson, hanem minél többet megismerni.


Ami a hitet illeti, az nem elhatározás kérdése. Ha nem hiszel, ha belegebedsz se fogsz, csak éppen hazudsz magadnak és az Istenednek is...

2011. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ATEISTA! vagy a Viv- vallás! :D
2011. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!