Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ateisták vs vallásos emberek....

Ateisták vs vallásos emberek. Mit gondoltok egymásról?

Figyelt kérdés

Kifejthetnénk a véleményünket, az ateisták mit gondolnak a vallásos emberekről, és a vallásos emberek az ateistákról.


Én ateistaként tisztelem a hívő emberek hitét, de nem tudom megérteni, hogy hogy lehet a lehető legvalószínűbb forgatókönyv helyett: miszerint meghalunk és utána ugyanaz lesz, mint születés előtt - valami fantáziában hinni. Aki tanult pszichológiát, az tudja, hogy az ember mindig próbált hinni valamiben, mert az ismeretlen túl félelmetes volt. A hit nem isten létezésére való bizonyíték, hanem az emberi lélektanra.


2024. júl. 14. 21:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kellene pont a hitüket tisztelni, de egyébként hívő és hívő között van különbség.

Azt korrektnek tartom, ha az illető azt mondja, "ezt nem lehet bizonyítani, de mégis hiszek benne".

2024. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én hívő vagyok. Nem fanatikus, nem térítő, egyszerűen csak hiszek. Nem szívesen beszélgetek a hitről másokkal, mert olyan sok konfliktusnak volt már okozója a tágabb környezetemben, hogy próbálom kerülni a témát.

Alapvetően azt gondolom, hogy hívőként szeretetből és elfogadásból kellene példát mutatni. Attól, hogy valaki hisz még nem lesz jobb vagy rosszabb egy ateistánál.

Elfogadom az embereket olyannak amilyenek, de ez nem egyenlő azzal, hogy egyetértek velük vagy tisztelem őket.

2024. júl. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem is állítottam olyat, hogy jobb vagy rosszabb egyik a másikénál. De a mélyen vallásos emberek pl. még a mai napig megtagadják az evolúció létjogosultságát, mert nekik hihetőbb az, hogy létezett az Éden, és Ádám Éva bordájából keletkezett (lol).


Azért írtam, hogy tiszteletben tartom a vallásos emberek hitét, mert ha az nem megy el ilyen szélsőségekbe, mint amit fentebb is írtam, akkor nyilván el tudom fogadni, hogy vannak, akiknek fontos a spiritualitás. Az viszont fura, hogy az elfogadásnak a valláshoz lenne köze, lásd, én sem vagyok az, mégis elfogadom azokat, akiknek más véleményük van.

2024. júl. 15. 00:30
 4/23 anonim ***** válasza:
Nyilván az elfogadásnak nem feltétele a vallásosság. Azt írtam, hogy aki hívő, annak példát kéne mutatnia belőle, mert ő abban hisz, hogy Isten mindenkit egyformán szeret. Ha Istent egy felsőbb hatalomnak látja, akkor ő mint ember milyen jogon ítélhetne meg/el másokat.
2024. júl. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem kellene általánosítani.

Viszont mindenütt azt tapasztaltam, hogy a hitnek nincs alapja. A hívő hisz, és kész.

Az a baj, hogy ugyanez az ember akkor is hisz, amikor tudni lehetne a dolgot. És képes a pusztulásba vinni bárkit és bármit a hite miatt. Nem azért, mert meg akarná ölni (olyan is van, de ritkább) - hanem azért, mert amiben rosszul hisz, az okozza a károkat.

És nem lehet neki elmagyarázni sem, mert egyszerűen nem hiszi el a tényeket.

2024. júl. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
5: pontosan, nemcsak bárkit, hanem saját magát is. Ismerek olyan embert, aki a hite miatt elzárja magát a nőktől, a kapcsolatoktól. Vagy látens homoszexuális, és a hit egy nagyon jó alibi, vagy tényleg vakon hisz, és önpusztításba kezdett. Van ilyen. Valaki kifelé pusztít, mint a terroristák, valaki pedig öndestruktív lesz.
2024. júl. 15. 01:42
 7/23 anonim ***** válasza:

Hiszek Istenben, de általában kerülöm a témát. Teljesen elfogadom az ateistákat, az egy világnézet, ahogy az enyém is.

Egyik részéről sem fogadom el a szélsőségeket vagy az agresszivitást. Bizonyítani egyiket sem lehet (pl. sem azt, hogy a halál után az lesz, mint az élet előtt, sem azt, hogy a lélek túléli a test halálát).

"Aki tanult pszichológiát, az tudja, hogy az ember mindig próbált hinni valamiben, mert az ismeretlen túl félelmetes volt."

- a pszichológia ilyet nem állít, de ha ez bizonyítva volna, akkor nem múlt időben beszélnénk róla és ez lenne úgymond "lélektanilag normális".


Azért nem látom értelmét az ilyen vitáknak, mert soha nem két nézet áll szemben egymással, hanem két ember, kölcsönösen elfogultan és érzékenyen.


Már a kérdésedben megbántottad a hívőket szerintem.

2024. júl. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Oké, de nyilván vannak matematikai esélyek és valószínűségek. A pszichológia pedig mint tudomány, magyarázatot keres arra a viselkedésre, hogy hogyan küzdünk meg az ismeretlentől való félelemmel, az egyik ilyen valid magyarázat az pont az istenkép-gyártás.


Nem volt célom megbántani a hívőket és szerintem aki ezen megbántódik, az legfeljebb csak elbizonytalanodott.

2024. júl. 15. 06:28
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem hiszek semmilyen istenség létezésében sem de nincs semmi bajom azokkal akik hisznek benne. Rokonaim és barátaim között is vannak akik hisznek.

Attól még, hogy valaki hívő vagy nem hívő még nem lesz rossz vagy jó ember.

2024. júl. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki hívőként téved és nem létezik Isten, akkor nem veszít semmit amikor meghal. Ha valaki nem hisz Istenben és mégis van, akkor szívás lehet, hogy halála után számot kell adnia az életéről.

A hittel nem veszít senki.

2024. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!