Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan nőhetne Magyarországnak...

Hogyan nőhetne Magyarországnak a népessége?

Figyelt kérdés

Mi abban a probléma, ha hirtelen megnőne a népesség? pl. 50év múlva lennénk 25millióan. Most éppen probléma van, mert a Ratkó korszaki gyerekek most nyugdíjasok (vagy most mennek nyugdíjba) és nem nagyon lesz aki eltartsa őket, de ezt lehet ellensúlyozni is. Más országokban (pl. albánia) 50év alatt 2,5szeresére nőtt a népesség. A harmadik világbeli országokat nem mondanám, az USA népessége nő, de az főként a bevándorlók miatt.


Szóval:

Hogyan növekedhet egy ország (pl. Magyarország) népessége? pl. évente 1,5%-al?


2010. okt. 30. 20:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

ma 23:01

Elnézést, igazad van, hogy nem figyeltem arra amit írtál.

De abban nincs igazad, hogy emiatt növekedne a népesség, ugyanis a modernitáshoz tartozik, hogy kevesebb gyereket vállalnak. Szóval írtam, hogy a szegényebbek között magasabb a szaporulat, a jómódúak között az 1-2 gyerek az általános, ez ellen semmit nem lehet tenni. Ez a világon mindenütt így van. Ha támogatod, ha nem. Amit tehetünk az az, hogy nem segélyezzük a kisebbséget, hanem ezeket a pénzeket az integrálásukra fordídtjuk valamint a munkahelyek bővítésére.

2010. okt. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
38%

Remélem sehogy.

Szerintem a magyar lakosság fogyása csak egy porszem a globális túlnépesedés mellett, a Föld már így sem képes eltartani ennyi embert. Engem nem izgat a dolog, sőt a hideg futkos a hátamon ha arra gondolok, hogy plusz 10milló pesszimista, birka ember lenne még az országban, egyébként is kivitelezhetetlen (szerencsére). Még nem vagyunk veszélyeztetett nép meg lehet nyugodni. Nyugdíjas meg úgysem leszek, így nem érint a dolog

26/n

2010. okt. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
22%

Utálni fogtok, de szerintem ígyis túl sokan vagyunk, inkább tovább kéne csökkenteni...

21F

2010. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!