Ha Franciaország és az Egyesült Királyság népessége is váratlanul kezdett el növekedni, akkor akár váratlanul Németország vagy akár Magyarország népessége is elkezdhetne a jövőben nőni, nem?
nem tudom, ezt milyen statisztikára alapozod, de ha Francio.-ban és a briteknél hirtelen megnőtt a népesség, abban gyanítom erőteljes szerepet játszott egyrészt a bevándorlás, másrészt hogy a már korábban bevándoroltak sokkal gyorsabban szaporodnak, mint a helyiek.
Tehát ha van is lakosság növekedés, az valószínűleg nem a helyi népesség növekedése, hanem a pl. a helyi muszlim lakosság erőteljes növekedése
ma 14:59
Az ok az "eredet", nem az "eredő". Az "eredő" több ok együttes következményét jelenti. Ld. eredő erő. Még akkor is, ha egyre többen használják hibásan.
Kérdező:
"Ha Franciaország és az Egyesült Királyság népessége is váratlanul kezdett el növekedni"
Nem kezdett váratlanul növekedni. Az UK népessége inkább a bevándorlás miatt növekszik, Franciaországé pedig a hatékony demográfiai politika miatt IS. Franciaországban már több mint 100 éve küszködnek kormányszinten a népességfogyás problémájával, így nem csoda, ha nekik van a kérdésben a legtöbb tapasztalatuk és a legkiépítettebb intézményrendszerük. Így csöppet sem váratlan, hogy ők oldották meg elsőként ezt a problémát a nyugat-európai országok közül.
"akár váratlanul Németország vagy akár Magyarország népessége is elkezdhetne a jövőben nőni"
A jövőben elkezdhet nőni, és ennek nagyon is konkrét és ismert gazdasági okai vannak, úgyhogy nem lesz váratlan.
"Az ok az "eredet", nem az "eredő". Az "eredő" több ok együttes következményét jelenti. Ld. eredő erő. Még akkor is, ha egyre többen használják hibásan."
Na, jó, bocsi, akkor ezt a szót hibásan írtam, nem vagyok nyelvész
egyébként Wikipedián olvastam:
"1974-et követően a népességnövekedés lelassult, mélypontját éves 0,39%-kos növekedéssel 1990-ben érte el, amivel már sokkal inkább összhangba került Európa népességfogyásnak indult többi részével. Mindezek után a 2004-es francia népszámlálás adatai jócskán meglepték a demográfusokat. A 2004-es népszámlálás szerint megtörtént, amit senki nem jósolt előre, az 1999-es népszámlálást követően a népességnövekedés felgyorsult. 1999 és 2003 között a népességbővülés 0,58% körül alakult, 2004-ben pedig 0,68% lett, ez csaknem elérte az észak-amerikai szintet. 2004 a legmagasabb népességnövekedést eredményezte az országban 1974 óta, és ezzel Franciaország jóval megelőzi Európa többi országát (leszámítva Írországot). 2003-ban az európai természetes növekedést majdnem teljes egészében Franciaország természetes növekedése tette ki (a bevándorlást nem számítva): az Európai Unió 216.000 lakossal bővült (a bevándorlás nélkül), amiből 211.000 volt Franciaország népességének növekedése önmagában és 5.000 az összes többi EU tagországé együttvéve. 2004-ben Franciaország népességének természetes növekedése elérte a 256.000 főt.
A váratlan eredmények jelentős következményekkel járhatnak a jövőre nézve. Oroszország és Németország után Franciaország jelenleg a harmadik legnépesebb ország Európában. A demográfusok eredetileg úgy számították, hogy 2050-re a francia nagyvárosokban 64 millió ember fog élni, de ma már egyetértenek abban, hogy az 1990-es növekedési ütemre alapozott becsléseik visszafogottak voltak. Ma már úgy tartják, a francia nagyvárosok lakossága 2050-re eléri a 75 millió főt, ekkor az ország már az Európai Unió legnépesebb tagállama lesz, több lakossal, mint a jelenlegi tagállamok közül bármelyik: Németország (71 millió), Nagy-Britannia (59 millió) és Olaszország (43 millió). Ha ezek a becslések valósággá válnak, ez értelemszerűen változásokat eredményez a brüsszeli erőviszonyokban is. 2004 közepén Franciaország lakosainak száma (a tengerentúli részekkel együtt) 13,6%-át tette ki a 460 millió fős EU-nak. Az Európai Unió 25 tagállamának 2050-re jósolt 445 millió lakosából pedig már 17,5% él majd Franciaországban az előrejelzések szerint.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) szerint a politikai menedéket kérők aránya 2003 és 2004 között 3%-kal nőtt, míg ugyanezen időszak alatt az Egyesült Államok számára benyújtott menekültügyi kérelmek száma 29%-kal csökkent. Franciaország ezzel 2004-ben átvette az USA vezető helyét a menekültek célországainak listáján."
Nem valószínű
1. Magyarországban nagy a kivándorlás arány
2. Alacsony a bevándorlás aránya
3. Magyarország szegény ország ezért nincs pénzük az embereknek gyereket nevelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!