Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Öngyilkosságok fiatalon, hogy...

Öngyilkosságok fiatalon, hogy előzhető meg?

Figyelt kérdés
A napokban több - külföldi - oldalon találkoztam azzal gyerek lett öngyilkos. Önmagában végtelen szomorú, hogy idáig eljut valaki ( főleg gyerekként),de azon gondolkodtam honnan tudják hogy kell? Neten direkt tiltva van minden ilyen dolog részletezése nagyon helyesen, tehát nem adnak ötletet a kivitelezést illetően, hogy FB-on vagy TikTokon stb lógnak. Az olyan "titkos" csoportok pedig, amik ki tudják ezt játszani felnőttek számára érhetőek el nem gondolom 9-10 évesek rátalálnak. Mivel nem vonat elé ugranak hanem ak@sztás volt ezekben a hírekben, hogy előzhető meg mindez? Nincs még gyerekem és Mo-on szerencsére nem is gyakori így döntenének, de féltem őket ezt a generációt...

jún. 20. 22:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
2%

Nevelés kérdése.


Nem mindegy, hogy egy gyereket a szülők nevelnek vagy az utca.

jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
Minden értelmes lénybe bele van kódolva a halálvágy
jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#1


Hiába a nevelés ha zaklatás miatt (netes, iskolai ) így dönt egy gyerek, ezekben az esetekben erről volt szó. Ha érzékenyebb lelkű stb. akkor nagyon nehéz nekik a mai világban.

Azt viszont továbbra sem értem honnan tudja egy 9 éves, hogy akassza fel magát, egyszerűen ez borzalmas.

jún. 20. 23:05
 4/22 A kérdező kommentje:

#2


Ez egyik kérdésemre sem volt válasz.

jún. 20. 23:06
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Például Magyarországon a Sümegi kisfiú Pistike napi szintű sulis zaklatások miatt lett öngyilkos vonat elé ugorva. Szerintem erről a tanárok is tudtak és ha nem csak azzal lett volna elintézve hogy "ne foglalkozz velük azt jóvan" akkor elkerülhető lett volna, de ez a sulikban mindig is probléma volt, a bántalmazás.

A másik meg hogy már egy 9 éves is ismeri az öngyilkosság fogalmát és szerintem rengeteg helyen szembe futott már az akasztásos öngyilkossággal, nem kell nagy ész.

A másik meg egy kis érdekesség József Attila első öngyilkossági kísérlete 9 évesen volt.

jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
#5-s vagyok kibővíteném hogy a neten is belefuthat egy kötél megkötésével vagy akár könyvben. Aki igazán megakar halni korosztálytól függetlenül az találni fog rá módszert és ha például valahol az akasztást látja (ami a legismertebb) és ezt látja legalkalmasabbnak legegyszerűbbnek utána jár hogy hogyan kell. Meg amúgy sem kell hozzá nagy tudás.
jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#5


Valóban nem kell hozzá "nagy tudás", de továbbra is gyerekekről beszélünk...ne vegyük már természetesnek 9 évesen tudják ezeket.


A többi sajnos mind igaz, de nem azt mondtam nincs rá példa Mo-on hanem azt itthon szerencsére nem fordul elő olyan sűrűn, mint pl.: Amerikában.


Költők, írók esetén pedig több példa is van arra valóban, hogy már gyerekként maguk ellen fordultak vagy/ és olyan mentális betegségben szenvedtek, ami erősen érződik a munkásságukon.

[ Ady az egyik kedvencem, nos gondolom őt sem kell bemutatni, ami a pszichés vonalat illeti... ]

jún. 20. 23:27
 8/22 A kérdező kommentje:

#5

Még valami :


Az iskolai rész pedig igen, szerintem is az egyik legnagyobb probléma igazad van. Az viszont akkor is érdekes, hogy hiába volt régen is az bántották egymást a gyerekek nem fordultak ennyien maguk ellen ( ezt nem én állítom, statisztika ).

Pont ma olvastam arról is, hogy felmérések szerint mennyi gyereknek van pszichés problémája, szoronganak, depresszió stb. elképesztő számokat írtak ( ez mondjuk Mo., de gyanítom máshol sem jobb a helyzet ).

jún. 20. 23:32
 9/22 anonim ***** válasza:
13%
Kevesebb szex kell a médiába és kevesebb bunkófon.
jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%
Kevesebb szex? Miért?
jún. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!