Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tettél ma másokért,...

Mit tettél ma másokért, önzetlenül, azaz ingyen? Egyáltalán, mikor tettél bármit másokért ingyen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 10:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom egészen pontosan mi az ami már valaminek számít. de segíteni szotkam...ma még semmit mert gyakorlatilag nem rég ébredtem:)

számít az olyasmi hogy segítessz egy vaknak elmenni a bolta, ilyen apróságok...? ilyeneket szoktam.

Világot megváltani nem tudok sajnos. Annyit teszek ami az erőmből kitelik. Barátaimnak szoktam segíteni, ha tervük van. de ezek alap dolgok.

2010. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

hát mivel itthon voltam egész nap,ma semmit...

Egyébként: a ruháimat,amit kinőttem vagy más miatt nem hordom,de jó állapotúak, azt mindig leadom gyűjtésbe,akik eljuttatják a rászorulóknak.

Karácsonykor meg mindig részt veszek a cipős doboz akción, hogy a szegény gyerekeknek is legyen karácsonyuk.


Meg kisebb dolgokban is szoktam segíteni,ha látom,hogy valakinek szüksége van rá. És te?

2010. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%

ma? te hénykor keltél, hogy már ilyeneket vársz el tőlünk?:D

Amúgy én tettem, levittem a kutyámat sétálni, reggel 9kor, pedig alig bírtam kinyitni a szemem, olyan álmos voltam, de kellett pisilni a drágának.

2010. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát..még elég korán van..:),ezért ma még nem lett volna alkalmam a jó cselekedetekre.

De korábban volt már alkalom több ilyesmire is.Pl én rendszeresen adományozok ruhaneműket,és élelmiszert a Vöröskereszt számára,támogattam korábban a Down-alapítványt is (édesanyámmal együtt),írtam alá különböző petíciókat (bár,tudom,hogy ez nem nagy segítség),amivel segíthettem embereket,illetve hozzájárultam egy-egy fontos intézmény fennmaradásához.

De pl édesanyámnak is segítettem többször a munkájában ingyen,s később ő ragaszkodott csak hozzá,hogy valamennyi pénzzel azért szeretné ezt honorálni.

Szerintem nem nehéz dolog másoknak ingyen elvégezni valamit,illetve segíteni.Ez nekünk,magunknak is jó érzés.Örülök a kérdésednek egyébként.

2010. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mi is szoktunk segíteni,amiben tudunk. Ruhákat szoktunk vinni egy nagy közös gyűjtőbe,amit eljutattnak alapítványoknak.

Most pl. az iszap károsultakat próbáltuk megsegíteni.

És hát ha olyan helyzet van,pl egy vak embernek segíteni kell,akkor szivesen teszem :)

Amúgy elkeserítő dolognak tartom,hogy a "kisemberek" segítenek és van szívük.A "nagyemberek" meg elvannak a saját kis életükkel.

2010. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
vártam egyik ismerősömmel buszt. ez jónak számít?
2010. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én hajléktalanokon szoktam segiteni néha.


Itt az állomáson vannak hajléktalanok 6an.Vettem nekik karácsonykor egy-egy sört,felest,doboz cigit + 1000ft fejenként.


Elég sokat iszok,és az üres sörösüvegett(kb:heti 20ü) mindig nekiadom az utcán a ház előtt bóklászó hajléktalanoknak.

2010. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Nemrég keltem
2010. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11:00: Hadd segitsek neked: heti 20 uveg sor alkoholizmus!!
2010. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Aki nekiáll lejegyezni ezeket a dolgokat, hogy mikor volt önzetlen, és mikor segített másoknak ingyen, az vajon önzetlen ember lenne?

Egyébként az önzetlen tett az, amikor úgy segítesz valakinek, úgy cselekszel, hogy nem vársz el semmit cserébe, nem konkrétan az, hogy ingyen...

példa: Meglátod az utcán, hogy egy idős nő szenved a szatyraival, odalépsz és felajánlod a segítségedet, azért mert úgy érzed helyesnek, hogy kisegíted az idős embert...hazakísérted, és az ajtó előtt álltok, amikor is behív téged egy italra(üdítő, kávé), amit ha elfogadsz nem önzés...mert te nem az italért segítettél...elfogadod tehát, mert megint önzetlen vagy és nem fogod megbántani...de így nem ingyen segítettél, mégis önzetlen voltál. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!