Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Magyarországon élõ...

A Magyarországon élõ emberek nem szeretik a románokat? Vagy az erdélyieket? ( tudom egy orszagban van a 2 de megis más más nép)

Figyelt kérdés
s ha e 2 népet nem, akkor úgy általánosan melyik népeket igen?
2008. dec. 30. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva általánosítás h a magyarok nem szeretik a románokat.


A nacionalisták kimondottan nem kedvelik őket

( nemcsak őket ).


Az erdélyieket miért is utálnánk? Hiszen ők is magyarok.Jó, párszor előfordul h némely barom lerománozza őket. ez eléggé fájhat.

2008. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
A románokat és a cigányokat nem szeretik,és van is rá okuk.Az erdélyiekkel nincs gond.
2008. dec. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
82%

Főleg amit műveltek a románok az Első Világháború után , még a Trianon-i béke előtt. Raffay Ernő Trianon titkai könyvet ajánlom, ott megtalálod. De ez alapján lehet utálni a szerbeket is. Szlovákokat is. Jóvátétel meg ez meg az anyám kínja követeltek ott mindent... Vix jegyzéki határra meg szartak nagy ívben. Átlépték újabb területeket foglalgattak. Nyugat meg nem szólt bele.

Franciaországnak köszönhető az hogy az 1916ban kilépett Romániát úgy állítsák be, mintha végig harcolta volna a Világháborút. Meg ugy hoztak törvényeket hogy a magyarokat oda se hívták a románok, csak eldöntötték hogy ez lesz és kész, és reklamáció nincs.

Meg felgyújtottak falvakat stb.

2008. dec. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, vannak történelmi tények, de azt hiszem, az átlag magyar nem ismeri testközelből sem a románokat, sem a szlovákokat, mintahogy ők sem ismernek minket.

A legtöbb galibát a sok hülye politikus szítja.

Az erdélyiekkel meg az a helyzet, hogy szegények bíznak a ideális anyaországban, és úgy jöttek ide, hogy mi biztos örülünk, és mindenünket megosztjuk jó testvér módjára, de ez miránk sem jellemző. 2004.dec 5-ei szavazás pedig szégyenletes volt.

2008. dec. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Nekem személy szerint nincs bajom a Románokkal.

Mélyen tisztelt magyar honfitársaim eddig sokkal,de sokkal többet ártottak nekem az életben,mint ők...

2008. dec. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Volt egy érdekes felmérés néhány éve, s abból kiderült a frankó. A magyarok általában még a pirézeket is utálják ha azok bejönnek az országba, s nem nyaralni...
2008. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is a politikusok szítják az ellentéteket. A sok hülye meg beveszi. Szerintem a legtöbb embernek nincs velük baja, csak a bunkók hangosabbak.
2008. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Az én férjem erdélyi. Na ő nagyon, de nagyon utálja a románokat. Én nem ismerem őket, nem tudok véleményt alkotni róluk.

De azért a Trianon miatt meg nem kellene sirni, hiszen a magyarok irták alá a szerződést. Ha nem akarták volna, akkor nem irták volna alá. És Hitlert sem kellene bántani, hiszen ő meg visszaadta Erdélyt a magyaroknak, csak a magyarok megint eladták.

Akkor most mi van? Bennünk van a hiba és nem másokban. Mi vagyunk, akik nem tudunk összeférni senkivel még saját magunkkal sem.

Na mi pl. ezért is nem élünk sem Mo-n, sem Romániában.

2008. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló nincs képben.


A magyarok eladták Erdélyt? Mivan?

A "békeszerződést" pedig alá KELLETT írni mert egyszerűen nem volt más lehetőség.

2009. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat.


(erdelyi vagyok amugy de ez most nem szamit :)

2009. jan. 2. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!