Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van szükség erre a...

Miért van szükség erre a vármegyézésre? Annyira zavaró és felesleges..

Figyelt kérdés
2023. febr. 18. 19:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
34%

Tappancs, igazod vagyon, uraság!

Én javallom, hogy szíp és nemös magyar ídös anyanyelvünket se engedélyezzük hogy tovább korcsosuljék vala, hanem szép, hagyományos, mondhatnók tradícionális formában élesszük aztat újjá.

Javaslom továbbá, hogy géphajtású járművek helyett a tradícionális, igaz magyar közlekedési eszközt, az lút (azaz lovat) tétessük kötelezővé, oskolába ne légyen kötelező járatni gyermökeinket, mert inkább hajtának vala hasznot az földeken.

És kéljünk fel eme métely ellen, mely az internet névre kereszteltetett! Postagalambot és postakocsit az népnek! Vesszék az elektromosság, őrizzük meg hagyományainkat! Kisbírót és kódexeket a magyar népnek!

2023. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%
Ama marhaság lám, új formát öltött.
2023. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
45%
Közpénz R.I.P.
2023. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 TappancsMancs ***** válasza:

Másképp látom, legfeljebb nem értünk egyet.


9/ "Nem jó, nincs értelme, és a hagyományőrzésnek számos más formája is van. Ennek nem az a manifesztációja, hogy önhatalmúlag nevezzük a megyét vármegyének, a kormánybiztost pedig főispánnak. Nonszensz."


Attól mert van más formája a hagyományőrzésnek, attól ez a formája nem lesz rossz, vagy negatív. Hagyományőrzés van egyféle és megint másféle és nincs ezekkel gond. A gondot inkább abban látom, hogy az emberek elkezdték átvenni, hogy a hagyományőrzés valami alacsonyrendű valami és a vármegyére is ráértelmezik. Erre a politikai szócsövek is rásegítenek és vannak akik elhiszik a magyar hagyományok kritikáját. Sokaknak elég az is, ha valamit "lehet" kritizálni és "igazság"-nak vélik a kritikát. Na szóval jól be lett vezetve a hagyományok kritizálása és vannak akik elhitték, ez van jelen a vármegye témában is. Semmi gond vele és mégis valami hagyományosság. Egy részre még kitérnék:

"önhatalmúlag nevezzük a megyét vármegyének"

A megyére átnevezés is ugyanolyan önhatalmú volt! Sőt egy régi hagyományt nevezett át, tehát az volt a rosszabb. Nem a hagyományosra visszanevezés.


11/ "Tappancs, igazod vagyon, uraság! Én javallom, hogy szíp és nemös magyar ídös anyanyelvünket se engedélyezzük hogy tovább korcsosuljék vala, hanem szép, hagyományos, mondhatnók tradícionális formában élesszük aztat újjá. ..."


Na ez szintén semmi más, mint a régi hagyományosság kritizálása. Egy régi magyar nyelvezet szerű gúnyolódásként használva. Érvet nem jelent, mert ugye semmi mást nem tartalmaz, mint régi magyar szókincsre hasonlító szöveget gúnyként használva. Valójában a régi magyar szókincs nem alacsonyrendű valami, mint ahogy elhitették az emberekkel! Tehát téves értelmű felhasználási kísérlet és csak a magyar történelem lejáratásának bekajált próbálkozása, folytatása. A régi magyar nyelvezettel sincs semmi baj. Sőt az ma nekünk érdekes, ha olvasunk néha a fennmaradt régi magyar feljegyzések szövégéből. Semmi alacsonyrendű sincs a régi történelmi szövegek nyelvezetében. Az történelem és érdekes.


11/ "Vesszék az elektromosság, őrizzük meg hagyományainkat!"


Szintén egy másik fajta gúnyolódás és nem érvelés. Másik, hogy úgy tűnik, mintha a hagyományőrzők szájába adná a kijelentést, vagy mintha a hagyományőrzők álláspontja ilyen lenne, de a szöveg közben nem a hagyományőrzőktől származik, ilyeneket azok nem mondanak. Az elektromosság nem használásának semmi köze a hagyományőrzéshez.


Amúgy egy másik sztereotípia, hogy az emberekkel érvként hitették el, hogy bármire lehet jó érvként mondani, hogy "erre van közpénz" és akkor már az annyira okosan is hangzik. Félig igaz, persze a közpénzt jobban is be lehetne osztani és felhasználni. Ettől még ez nem igaz tetszőlegesen akármire.


A vármegye a világháború végén lett önkényesen átnevezve és csorbította a magyar hagyományokat. Ez lett visszanevezve és valójában ez a hagyományos. Olyan jó kis töris lett.

2023. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látszik, te is csak azt érted meg, ami egybevág az elképzeléseiddel, minden más csak gúnyolódás.

Én ezt gúnyolódásképp értelmezem, rendben? Szóval ne gúnyolódj velem.

Egy közigazgatási egység nevét - amit a mai generáció már megszokott - teljesen felesleges egy régebbi (ráadásul hasraütésszerűen kijelölt régebbi) névre keresztelni, mert ennyi erővel a rendőrt is nevezhetnéd csendőrnek, pandúrnak, mittudoménminek. A forint is lehetne Pengő, Korona, Kutyafüle, meg édesanyám is idösanyám.

Ez csak játék a szavakkal, egy teljesen működő, és a mai lakosság 99,9%-a által megszokott és elfogadott, egyszerű jogi kifejezés lecserélése egy jelentésében semmi többet nem jelentő, de hosszabb, azaz macerásabb verzióra.

Számomra ez nem hagyományőrzés, mert nem egy hagyományt őrzöl, csak a nyelv egy egyszerű kifejezését megszűnteted és a helyére beültetsz egy régebbi, kacifántosabb verziót.

Felesleges és haszontalan.

Miért nem őrzöd a valódi hagyományainkat?

2023. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 TappancsMancs ***** válasza:

Az a régi magyar nyelvezetű szöveg egyértelműen gúnyolódás, gyakorlati tény, míg amit válaszként írtam láthatóan nem az. Fel lehet ismerni, nem nehéz.


Egy régi magyar nyelvezet az történelmi érdekesség. Nem jelent érvet.


A régi vármegye név nem hasraütésszerű, hanem az volt kb mindig is a megnevezés. A hasraütészerű az valami egészen más lett volna.


Az tény, hogy a vármegye megnevezés nem a hagyományőrzés leglényegibb része, de csak ennyi. Nem baj azért. Érdeks történelmileg is.

2023. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

"Egy régi magyar nyelvezet az történelmi érdekesség. Nem jelent érvet."

Hogyhogy nem jelent érvet, mikor te magad is azzal érvelsz, hogy a vármegye kifejezés azért ideális szerinted, mert egy történelmi kifejezés?

Hát ennyire hülye vagy vagy engem nézel annak?

Esetleg úgy érzed, hogy amikor te érvelsz egy kifejezés mellett azzal, hogy az egy régi kifejezés akkor az helytálló, de ha én, akkor az gúnyolódás?

Nem szégyelled magad?!

2023. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 TappancsMancs ***** válasza:

1. Volt egyszer ugye egy gúnyosan használt régi magyar nyelvezet.

2. És volt egy hagyományőrzően visszaállított régi magyar vármegye elnevezés.


A gúnyolódásnak fogalmazott régi magyar nyelvezet nem érv, hanem gúnyolódás.


A hagyományőrzően visszaállított vármegye pedig egy kis hagyományőrzés.


A többire nem érdemes válaszolni nyilvánvaló okokból... No komment szekció...

2023. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen az, amikor valaki nem akarja megérteni az iróniát.

Vagy nem képes?

2023. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Tappacs! Úgy látom nem igazán értetted meg, hogy ez miért nem jó dolog. Én is ültem történelemórán, tisztában vagyok a tényekkel. Viszont azzal nagyon nem értek egyet, hogy egy gazdasági válság kellős közepén ezt tartja fontosnak a kormány, többmilliárd forintnyi közpénzből. Nem tartom lealacsonyító dolognak a hagyományőrzést, de ez gusztustalan.
2023. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!