Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Legjobb külföldi utazásotok?

Legjobb külföldi utazásotok?

Figyelt kérdés
Idén utaznék valami olyan helyre, ami nem annyira gyakori, de nem tudom hova. Új élményekre, emberekre kulturákra nyitott vagyok, ezért gondoltam megkérdezem nektek melyik volt a legjobb utatok és hova? Most nem ilyen átlagos dolgokra gondolok, mint Párizs, hanem valami eldugottab, meglepőbb, kreatívabbra. Felesleges millióim nincsenek, de pénzügyileg relatív nagy keretet is rászánnék akár.

2023. febr. 13. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen országból, városból lehet szokatlan és "újszerű" utazást kihozni, akár Párizsból is.

A kedvenc országaim ahol jártam már Olaszország (itt élek), Franciaország, Horvátország, Portugália, Észtország, Hollandia, Anglia, Skócia, Izland, Norvégia, Peru, Chile, Columbia, Ausztrália, Thaiföld, Dél-Korea és Thaiföld. (Tudom, sok, de egyszerűen nem tudok választani, mindegyik más és más miatt volt csodálatos.)

Neked kell ismerned a saját igényeidet, vagyis hogy milyen helyeket fedeznél fel szívesen, milyen típusú elfoglaltságok érdekelnek igazán.

2023. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az USA-körutam volt a kedvencem, de Ázsia is tetszett.
2023. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem voltam külföldön.
2023. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Veletlenszeruen talaltam a Google Maps-en a Pilatus-hegyet Svajcban. Elmentunk, utolag kiderult az ide vezeto fogaskereku a legmeredekebb a vilagon. Az utazas maga is tetszett, de a csucson jo idot fogtunk ki es Svajc nagyresze + az Alpok gyonyoruen latszottak.

Hogy legyen egy top 3, a masodik Liechtenstein volt. Ez ugye relativ kis allam, de a kornyezet gyonyoru es nem a leggyakrabban valasztott turista celpont.

Harmadikkent (bar turista szempontbol siman elso is lehetne, amennyiben legkevesbe latogattottat keresunk) Lewis es Harris-szigete (Egyesult Kiralysag/Skocia). Erdekes, hogy tobb mint 2000 negyzetkilometeren alig talalni fakat, ritkan lakott teruletek, keskeny utak, szinte allando szel, rengeteg to, gyonyoru strandok, isten hata mogotti hely gyakorlatilag az egesz szigetegyuttes, megis gyonyoru.

2023. febr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!