Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért magyarítják le külföldi...

Miért magyarítják le külföldi uralkodók, királyok neveit itthon?

Figyelt kérdés

Elizabeth=Erzsébet

George=György

Edward=Eduárd


Stb


De más befolyásos emberek, politikusok nevét ugyanakkor eredeti formában közlik.

Mi ennek az oka?


2022. szept. 19. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak itthon, mindenhol.

Valószínűleg hagyomány. Régen is így volt, sőt régen mindenki nevét lefordították (pl Verne Gyula).

2022. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég jó összefoglaló szerintem:


[link]

2022. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyomány. És nem itthon, az egész világon. Egy angolnak például hiába mondanád hogy Szent István, ő legfeljebb Saint Stephenként ismeri.
2022. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Egyébként nem rég volt egy érdekes beszélgetésen külföldiekkel. Egyikük írta a szövegben, hogy Carlos, aztán utólag hozzá tette, hogy Charlesra gondol, csak ők így hívják. Erre írta a másik, hogy náluk Karl néven fut. Végül akkor már én is hozzá tettem, hogy nálunk meg Károly. Szóval ez tényleg mindenhol így megy. (Egyikük latin amerikai, másik svéd.)

2022. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 Angolul Stephen, the Saint.
2022. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Masok is ezt csinaljak. Pl Reina Isabel spanyolul az Erzsebet kiralyno
2022. szept. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!