Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok, ti is...

Külföldön élő magyarok, ti is tapasztaltátok, hogy az otthoniak, illetve sokszor a többi külföldi magyar rengeteg negatív energiát borít rátok, amíg a helyiek szinte mindig rendesek?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem
2022. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Igen, teljesen egyértelmű hogy akik nyugati országokban élnek azoknak a nagy többsége lelkileg sokkal kiegyensúlyozottab mint egy kis posztkommunista átjáróház jellegű országban ami csak sodródik a történelemben és egyre inkább pusztulásra van ítélve :/
2022. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ez így van.
2022. dec. 27. 13:01
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt olyankor szoktam érezni, amikor hazalátogatunk. Átérünk a határon és érezhetően mindenki sokkal feszültebb, barátságtalanabb.
2022. dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

De hát ha minden annyira happy neked nyugaton, akkor hogy tudnak rád negatív energiák hatni?

Ezek szerint a te fejedben a baj....

2022. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

De hát ha minden annyira happy neked nyugaton, akkor hogy tudnak rád negatív energiák hatni?


Minél inkább megtapasztalja az ember a nyugati "jóléttel" összefüggő érzelmi és anyagi biztonságot (vagy álbiztonságot ha valakinek úgy jobban teszik) annál érzékenyebben fog reagálni az elcseszett magyar valóságra...

2022. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jah vicces amikor kijönnek a magyarok gyűlölködni meg köpködni hazafelé. Mondván otthon mindenki gyűlölködik. Soha nem értem még ezt a hozzáállást
2022. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, mondok egy példát. Ma ráírtam egy rokonomra, aki marketinggel foglalkozik, hogy tudna-e üzleti tanácsokat adni, először megpróbált rámsózni valami fizetős tanfolyam csomagot amit ő árul,utána konkrétan elküldött a halál tökébe és kis híján le is tiltott. Most meg olyan a hangulat mintha mondjuk megvertem volna vagy valami amikor semmit nem csináltam. Az ilyen dolgok lehoznak az életről.

Felhívom a többi rokont és össze vissza hazudoznak mindenről olyasmiről is aminek nincs is semmi értelme. Mondom beszéljenek már vele és senki sem vállalja, senkit sem érdekel, sőt még igazat is adnak neki. Dögöljek csak meg, miért kérdeztem bármit.

A "barátok" meg kb ugyanez, időnként rámírnak hogy vagyok, miből élek meg, aztán ugyanolyan gyorsan eltűnnek. Ilyenkor szinte elképzelem ahogy sorba állítanak egy sereg embert és küldik őket a nyakamba, hogy menjetek pont ugyanoda ahol ő van, itt meg lehet élni. Aztán itt is ugyanaz a xar világ lesz mint otthon.

Az itteni magyarok meg semmit nem mondanak el és sehova sem hívnak, ha viszont olyan szituáció van ahol nagyon rá tudok b..ni, oda azonnal hívnak, keresnek. Vagy kihúznak belőlem egy csomó információt, aztán nyomtalanul eltűnnek és semmire nem válaszolnak.


Én kivagyok. Ezt senki sem érti.


Én elvagyok itt, fizetgetem az albérletemet, dolgozgatgatok, sétálgatok, sorozatokat nézek, kicsit unatkozom is, és BÁRKIVEL beszélek mintha atomháború törne ki..... vagy kihúznak belőlem egy csomó infot aztán felszívódnak. Apám fel se hív amikor meg felhívom tanácsot kérni mindig azt hallom, hogy milyen drága minden, mennyit dolgozik meg milyen fáradt és minek zaklatom már megint.

Soroljam még? Nem hiszem, hogy kell.

2022. dec. 27. 21:03
 9/15 A kérdező kommentje:

Volt még egy példa, hogy egy másik rokonom az apámmal együtt megkeresett, hogy csináljak már meg nekik valami szerkesztést ami a tesómnak kell és amikor apámnak azt mondtam, hogy figyelj már dolgozom, a rokonom meg (ez egy másik) nem beszélt velem évek óta, azt mondta, hogy hát ez kötelességem megcsinálni. Megcsináltam. Ingyen, a szabadidőmben. Mert b.sztattak vele. Átküldtem. Megköszönte a rokon.

Utána meg megpróbáltam vele beszélgetni és kitérő válaszokkal, vagy magával a válasz elmaradásával full leráz. Mondom könyörgöm ez mi, külföldről, szabadidőmben, kb 100e ft értékű munkát végeztem el nekik ingyen.


Másik, itteni lakótársaimmal sokszor van nézeteltérés, mert hangosak, zörögnek, büdös kajákat főznek, elviselhetetlenek. Ezekért ha otthon szólnék, akár otthoni lakótársakkal akár családdal vagy akár egy barátnőnek, évekig hallgatnám hogy ugyan miért mertem szólni.


Itt egy magyarként a helyben élő külföldi bocsánatot kér, megígéri, hogy jobban odafigyel és semmi negatív nem marad még bocsánatot is kér. Érted. Nincs feszkó. 0 feszkó. Ha feszkó van az max az én fejemben.


Viszont, abban a pillanatban ahogy felveszem a kapcsolatot rokonnal, magyarországon élő barátokkal, bárkivel már ömlik a nyakamba a xar. Múltkor egy full lelazult pillanatomban unatkozva ráírtam egy tudomásom szerint jó barátomra, hogy mit csinál és valami olyasmit írt vissza, hogy "seggly...kakat szopok..." és így hétvégén tök random, biztos poénnak gondolta és én meg nem is értettem miért írta az egészet és magyarázatot se tudott rá adni. Tiszta creepy, és abból a szép szombatból csak annyi maradt meg, hogy miért írja xy ismerősöm azt, hogy ő seggly...kakt szop ahelyett, hogy valami szépről beszélgetnénk.


Szóval nem tudom. Katasztrófa.

2022. dec. 27. 21:09
 10/15 A kérdező kommentje:

Már nem merek senkivel sem beszélni mert szinte kizárólag negatív érzelmeket kapok. Ha meg az itteni életemet nézem olyan mint valami amerikai filmben... (nem ott vagyok hanem svájcban)


https://www.youtube.com/watch?v=xkqfm3muuhM


Kivagyok. Mit kell tennem, hogy ez változzon? Szakítsam meg mindenkivel a kapcsolatot mint a legtöbben?

2022. dec. 27. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!