Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vagyunk mi magyarok...

Szabó Ádám2 kérdése:

Miért vagyunk mi magyarok képtelenek a vitára?

Figyelt kérdés
[ - „Vita” nem egyenlő „Veszekedés”. ]

2022. dec. 28. 19:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%
Ez nem igaz!
2022. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hadd halljak egy témát, amiben tudunk vitát folytatni egymással! . . .

:D

2022. dec. 30. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem téma függő, inkább ember függő szerintem.
2022. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező ide is írhatod azt amit szeretnél. Főleg ha a témához tartozik.


Kérdéseidre válaszolva, igen, optimista vagyok, úgy vélem de ennek semmi köze nincs a válaszomhoz (3. válasz) amit írtam.

Azt a tapasztalataimra alapozva írtam. Rengeteg veszekedést láttam itt gyakorin például vallás témában. De közben láttam ugyan úgy vallás témában rendes vitát is. Teljesen eltérő nézetű emberek között. Tehát nem a témától függ és nem is minden magyarra igaz az, hogy nem tudnak vitázni.


Abban lehet valami persze, hogy kulturálisan valamilyen oknál fogva jobban zavar minket az, hogy ha a másiknak más a véleménye, de ezen túl lehet lépni. Vitatkozni is meg lehet tanulni.

2022. dec. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Becsülöm a nagy derűlátásodat #4-es . . .

A magyarok többsége egy tornacipőn is össze tud veszni.

Egy elmaradott, beszűkült nép vagyunk. Nem csak meg lehet tanulni vitázni, hanem egyenesen meg kéne tanulnunk!

Nyugodtan nézd meg az itteni emberek nagy részét. Nem tudják elviselni azt, ha másik embernek más véleménye van valamiről. Azonnal dúlnak fúlnak, mint az sértődött kisgyerekek...

Rohadt sok tanulnivalója van a magyar népnek. Csak, hogy tudd.

2022. dec. 31. 16:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már milyenek az itteni emberek. Párszor volt itt olyan vitám ahol tényleg rendesen le sikerült zárni a vitát. Ez alatt nem azt értem, hogy meggyőztük volna a másikat. Csak megértettük a másik érveit és hogy nem tudunk olyan érveket felhozni amivel tényleg meglehetne győzni a másikat.


De azzal én is egyetértek, hogy a magyarok különösen rosszul tudnak vitázni és hogy tanulni kéne. Nem is állítottam olyat, hogy nem így lenne. De attól még ha elvétve is de vannak akik tudnak vitatkozni.

2022. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6-os, a rendes, tanulságos vitákat megbecsülheted. Hálás lehetsz azokért.
2023. jan. 1. 17:22
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

"Hadd halljak egy témát, amiben tudunk vitát folytatni egymással!"

Politika xD

2023. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki.

De rendszerint elég sok érzelmet visznek bele a vitákba és ami leginkább a probléma, hogy nem tudják miről szól a vita.


Egy igazi vitában például csak nyertesek vannak. Ennek ellenére a magyarok úgy állnak hozzá, hogy ha nincs igazad a vitában akkor vesztesz ezért mindenáron meg kell győznöd a másikat akkor is ha tévedsz. Azt nem is szabad belátni. Erre még sokszor rá is erősítenek azzal, hogy a "vesztes" felett kigúnyolják, ostobának tekintik.


Pedig az lenne a lényeg, hogy megvitatnak egy témát és jó esetben mind ketten új ismeretekkel, néző pontokkal gazdagodnak.

2023. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

„Vita” nem egyenlő „Veszekedés”


A harmadik jobb, a közös vizsgálat. Mindenkinek az az érdeke, hogy minden fontos részletről tudjon és, hogy adott hogyan van-volt. Amúgy is valójában kb majdnem mindenben egymástól tanuluk ha megnézzük, kezdve az anyanyelv megtanulásával...

2023. jan. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!