Miért képtelenek egyesek megérteni azt, hogy aki napi rendszerességgel fogyaszt alkoholt az függő, vagy rövid távon az lesz?
Az alkoholizmus nem a mennyiségről szól, a lényege a rendszeres fogyasztás. Akinek a mindennapjai részét képzi az alkohol, az alkoholista, nem számít, hogy egy felesről, egy doboz sörről, vagy 1-2 liter borról beszélünk.
Ugyanakkor bármi nemű rendszer lehet alkoholizmus, így az is alkoholbeteg, aki minden hétvégén lerészegedik, vagy akinek be van táblázva, hogy heti 2 alkalommal lemegy a kocsmába iszogatni és még lehetne sorolni. Amikor az ivás szokássá vállik az függőség, és ezen nincs mit szépíteni.
Persze embereként változó, hogy mennyire gyorsan alakul ki ez a szenvedély, mennyi idő elteltével kezdi el érezni a szesz hiányát, ha megszakítja a rendszerességet...
Ellenben ezen az oldalon rengetegen érzelmi alapon gondolkodnak, nem egy témában előjött, hogy az ő hozzátartozója is rendszeresen iszik, de milyen alapon mondjuk, hogy alkoholista... Inkább mondatják magukat és a környezetüket, hogy nincs is probléma.
Érdemes azon is elgondolkodni, hogy az elmúlt 1 évben 89 milliárd ment el töményre itthon.
Én napi szinten járok autóval, és mégis 1 nap kihagyással mindig megiszok egy sört, legyen az barna/világos, a fogzománcom nem elég erős ahhoz hogy üdítőzzek világba, például a kólák úgy felmarják a fogaimat hogy utána ragacsos érzetű a harapásom jó 40 percig, tehát ha már kell a buborékos ital akkor legyen sör.
Továbbá butaság a gondolkodásmódod, nem kizárt hogy negatív tapasztalatod van az itallal kapcsolatban és azért vagy ilyen véleménnyel erről.
89 milliárd az csak egy szám, nyilván nem otthoni felhasználásra ment el ennyi, márpedig egy nagy szórakozóhely listáját megnéznéd ott nagyobb része tömény lesz és elég "jó" áron.
De összehasonlítható a banán és az alkohol fogyasztása (már csak azért is, mert nagyon sok gyümölcs eleve tartalmaz alkoholt, a banán is). Nem nevezhetsz önkényesen függésnek egy szokást, ha valaki ugyanúgy bármikor le tud állni az alkohol fogyasztásával, mint a banánéval, akkor ugyanaz a helyzet.
Amúgy minden vizsgálat szerint a mérsékelt alkoholfogyasztás élettartam-növelő hatású.
#2 Az, hogy minek nevezzük valóban mindegy, az már viszont kevésbé, hogy ez egy rendkívül súlyos probléma, mind egyéni mind pedig társadalmi szinten. Az alkoholizmus elképesztő mértékben rongálja az életminőséget, egy olyan probléma, amivel foglalkozni kell.
#3 Feltehetően érzékenyen érint a téma, legalábbis az agresszív, támadó jellegű válast, erre enged következtetni. Egyébként a cukor is képes függőséget okozni, de érdemes elgondolkodni, hogy mi a károsabb, rombolóbb hatású? Feltehetően nem a cukor, persze annak is vannak szélsőséges esetei, plusz ott van az ételfüggőség, mely szintén súlyos következményekkel járhat, de a tény, hogy sok más káros szenvedély is létezik, nem jelenti azt, hogy az alkoholizmus rendben van.
#4 Nyilván nem egyből kezded érezni a hiányát, a függőség kialakulása időbe telik, amely nagyban függ az adott személy akaraterejétől is. Azonban aki éveken át rendszeresen iszik, az nagy eséllyel alkoholista lesz, és előbb-utóbb eljut arra a szintre, hogy az alkohol megvonása hiányérzetet okozzon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!