1/6 anonim válasza:
Szerintem nem, legalabbis onmagaban a kozossegi media nem. A rajta futo tartalom lehet az, ami megteveszto lehet.
2/6 anonim válasza:
Az internet előtt volt TV és újságok. Az is lehet pont olyan megtévesztő.
3/6 Gebrie válasza:
A közösségi szólgáltatók csak a lehetőséget adják többek között a hírek terjedésére is de a tartalomért nem vállalnak felelősséget csak durva esetekben tiltanak! A tartalom, a bejegyzést-hírt megosztó személyen/csoporton múlik mint ahogy annak a valódisága ugyszintén! Általában tudható melyik hírforrás korrekt, ezeket kell komolyan venni a propagandát pedig csak viccből figyelni!
4/6 anonim válasza:
Ahol tényszerű hírgyártás, hírellenőrzés folyik, ott nincs megtévesztés, vagy minimális, és nem szándékos. Na hát ilyen nem sok van jelenleg magyarországon. 2010 előtt szinte csak ilyen volt. Ha valaki lefeküdt valakinek, azt a szakma kiközösítette.
6/6 anonim válasza:
A kérdéssel kapcsolatban alapvető szakirodalom minden média szakon Aronson és Pratkanis: Rábeszélőgép című könyve - mára már elmúlt felette az idő, de mindenképp hasznos olvasmány.
A közösségi média működéséről és veszélyeivel kapcsolatban meg a Social Dilemma című Netflix dokumentumfilmet érdemes megnézni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!