Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért verik át Magyarországon...

Miért verik át Magyarországon a külföldieket?

Figyelt kérdés

Nem élősszőr hallani, hogy egy külföldi állampolgár valamely budapesti frekventált étterembe egy-két ezer forintos fogyasztás után akár 60-70 ezer forintot is kénytelen volt ott hagyni. Ugyanezt csinálták régen a magán taxisok, de szerintem ez már megszűnt.

Miért éri meg egy jól menő étteremnek, hogy esetleg bezárják?

Magyar éttermek fekete-listája: [link]

Friss cikk erről: [link]

(Black-List of Bad Clubs and Restaurants in Budapest)

Neked mi a véleményed erről?


2010. szept. 20. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem Hungaricum. Csak a nyugati kúltúrkörben (német, francia nyelvterület nem annyira szokásos, de Ázsiában, vagy arab területen, vagy Olaszországban vagy Csehországban is átverik a túristákat, nem beszélve pl. Bulgáriáról.
2010. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Felháborító!

De még mindig nem értem meg hol ebben a biznisz egy jól menő étteremnek vagy lokálnak?

2010. szept. 20. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minket tobbszor is atvertek/probaltak atverni Olaszban es masoktol is ezt hallottam, szoval marhol is van ilyen. Oroszorszagtol kezdve Spanyolig mindenhol sajnos. Ez egy nagy uzlet, az utolso bort is lehuznak a turistakrol. Egyebkent vigyazzatok, mert ahol mar bevezettek az eurot, probaljak a regi valutat rasozni turistakra, ami persze semmire sem hasznalhato es a visszaadasnal nagyon meg kell nezni, hogy mit kapsz.
2010. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A külföldit azért érdemes átverni, mert a hinyányos nyelvtudása miatt nem mindegyik reklamál, ha nem egységes a valuta (Euróövezet), akkor könnyebb a számolással átverni. Mivel külföldi, ezért nagy eséllyel nem megy többet ugyanarra a helyre, de majd jön más!

Csak sajnos arra nem jönnek rá, hogy hosszú távon ez nem nyerő stratégia, pedig már az internet is sokat segít az ilyen helyek leleplezésében!

Csak azt nem értem, hogy álkülföldiekkel miért nem szivatják szét őket? Nemcsak a fogyasztóvédelem és az apeh, hanem túristamagazinok, tévétársaságok stb...

2010. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus magát megszedős vendéglátós magatartás... nemcsak nálunk van... utoljára Görögországban voltunk társasutazáson, rendezett programon, és ott is több családot megpróbáltak megvezetni legalább többe Ft-tal.
2010. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kulfoldit azert is sokkal erdemesebb nekik atverni, mert a kulfoldi nem tudja, hogy realisan mi mennyibe kerul adott orszagban, tehat lehet neki mondani, hogy 2 ital 100 euro, mert turista ovezet es hat itt dragak a dolgok. Magyarorszagon meg mindig el par emberben a tudat, hogy a kulfoldi csakis gazdagabb lehet, igy meg lelkiismeret furdalasuk sincs, mert hogy ok gazdagok, ki tudjak fizetni. Hallottam, hogy az egyik budapesti neves etteremnek 2 fele etlapja volt. Egy a kulfoldieknek es egy a magyaroknak. Az arak kulonboztek rajtuk...
2010. szept. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg kéne tanítani a külföldieknek az alábbi mondatokat!


Legyen szíves ÁFÁ-s számlát hozni!

Akkor a számlát a fogyasztóvédelmi főfelügyelőség címére kérem!

Próbavásárlók vagyunk, bár ezt nem lett volna szabad elárulnom!

2010. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!