Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem irritál, amikor...

Csak engem irritál, amikor valakinek a mondókájában több a töltelékszó, mint az értelmes tartalom?

Figyelt kérdés
Figyelj, érted, tudod, elég az hozzá, kérem szépen, hogymondjamcsak, kérem tisztelettel, nokérem, különböző, úgymond, idestova, szóval, meg minden. A csúcs amikor valaki úgy fejezi be a mondatait, hogy úgyhogy.

2022. máj. 31. 12:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
9-es, olyankor "szia, dolgom van", és otthagyom.
2022. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%
Ez a kocsmai részegek stílusa dülöngélve.
2022. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
A felsoroltak fele nem is töltelékszó, talán csak nem tudod a jelentésüket.
2022. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
Engem is megőrít. Főleg az ha képtelen a tárgyra térni és tíz percen keresztül mondja az amúgy 3 mondatot.
2022. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
13: akkor itt az idő, hogy a tudományodat kifejtve felvilágosíts, engem és a többi tévelygőt 😜
2022. máj. 31. 13:10
 16/21 Nxs ***** válasza:
100%

Hmm felettébb érdekes s mitőbb igazán elgondolkodtató kérdés , mindazonáltal arra a következtetésre jutottam hogy nem feltétlenül baj ,na de ha egy fontos halasztást nem tűrő esetleges problémáról szól a beszélgetés annál inkább .

:D


Amúgy igen másokat is zavar .

2022. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%
Ez legyen a legnagyobb gondod az életben és boldog ember leszel :D
2022. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Jézusom kérdező mik ezek a reakciók tőled.. Főleg a 2-esnek nem értem, mintha egy óvodás lennél :D
2022. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, annak nagy részét nehéz töltelékszónak nevezni.

Az emberi kommunikáció - jobb esetben - nem csak annyiból áll, hogy tőmondatokban, tényszerűen leírod az állításaidat/kérdéseidet. Ennek egy része udvariasságot, formalitást fejez ki, másik része indulatszó, illetve vannak köztük konkrét jelentéssel bíró szavak, illetva állandósult szókapcsolatok részei. Ezek mind árnyalják, módosítják a mondatok jelentését. Pl.: idestova húsz éve. Ebből lehet tudni, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az pont húsz éve történt, csak annyit tudunk, hogy nagyjából akörül van, de ez lehet 18, 19, vagy akár 21 is. Módosult a jelentés.

Az igaz, hogy vannak, akik időkitöltőnek használják (jellemzően amikor keresik a szavakat), de ez semmivel nem rosszabb, mint az ő-zés.

2022. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

pont tegnap hallgattam, van egy olyan dal,hogy ,,Szia uram" , nekem nagyon tetszik. Ez nemtom, mennyire tartozik ide.


És most, jön a véleményem; engem nem szokott zavarni, főleg, hogyha még frappáns is a szöveg, meg pl nálam nemnagyon van olyan, hogy nem lehet kétszer ugyanazt a poént, vagy bármi szófordulatot elsütni. Szóval engem ez nem zavar. Mondjuk a szóval is ilyen; és a mondjuk is. :):) :) :) :) Akkor ez lehet, azért nem zavar; mert én is szoktam így írni. :):) Szerintem kifejezőbb tudhat lenni akár tőle a nyelv, és kifejezetten színesítheti is a nyelvet; szóval szerintem ez így jó, hogy vannak ilyenek. :):)

2022. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!