Szerintetek Magyarországon egyenjogúság van a két nem között?
Oké, akik női előnyt nyomtak, azoknak már hallottuk az érveit, indokait.
A többség mégis férfi előnyt nyomott. Ti miért gondoljátok így? Milyen pontokat sorakoztattok fel, amiben a férfi nemnek társadalmi előnye van?
"Olyanról sem hallottam még, hogy gyerektartást vagy apatartást fizetne nő."
Nemrég böngésztem a körözési toplistákat és nem egy nőt köröznek tartási kötelezettség elmulasztása miatt. Persze ez inkább a kivétel ami erősíti a szabályt, de előfordul.
Egyenjogúság van, egyenlőség nincs. A nők fizikailag gyengébbek, ezért az erre épülő munkakörök kapásból kiesnek számukra. Ezt lehet úgy is tálalni, hogy nehéz fizikai munkára azért nem vesznek fel nőket, mert nincs egyenjogúság, csak ez nem lenne igaz. Fizikailag gyenge férfiakat sem vesznek fel.
A férfiasnak kikiáltott pályákon nem azért vannak többségben a nők, mert elnyomják őket, hanem azért, mert a nők nem is jelentkeznek oda.
Az apák nem azért nem kapnak többször felügyeleti jogot, mert a bírói rendszer az anyáknak kedvez, hanem azért, mert nem is akarják a felügyeleti jogot. Az rengeteg munkával, idővel és lemondással jár, míg a hétvégi apaszerep kimerül abban, hogy havonta utalni kell egy összeget és vigyázni két napot a gyerekre.
A társadalmi helyzetet a származás mellett legjobban a külső befolyásolja. Aki jó génekkel születik, az előtt megnyílnak a kapuk és bármit elérhet erőfeszítés nélkül, ez független a nemtől. Nem csak gyönyörű és buta, okos és csúnya ember van, hanem ezeknek mindenféle változata is. Aki kevésbé szerencsés, az sosem jut előre az életben, akár férfi akár nő.
A gyerekvállalásnál mindkét nem áldozatot hoz: a nő a karrierjét, a férfi a gyerekkel való kapcsolatát gyengíti. Sok nő már nem tudja folytatni a sikeres karriert 2-3 gyerek után, sok férfi pedig csak hétvégente találkozik a gyerekével, mert rajta múlik a megélhetésük. Ilyen a kompromisszumon alapuló csapatmunka.
Két dolog:
-csomó buli van, ahova a belépés nőknek ingyenes vagy kedvezményes
-Magyarországon apa nem mehet szülői szabira, más országokban ez nem így van.
Köszönöm az indoklásokat! :)
Jó olvasni, hogy konstruktívan, trágárság nélkül tudunk vitatkozni erről?
A nemtől függő nyugdíjkorhatárról mit gondoltok?
Nehéz fizikai munkára amúgy azért nem is jelentkeznek nők szerintem, mert fel sem vennék őket. Itt férfi előny van egyértelműen, de nehéz fizikai munkát ne is nők végezzenek, márpedig azért, mert a fizikai adottságaik nem elegek hozzá. Ettől függetlenül biztos van olyan nő is, aki képes erre.
"-Magyarországon apa nem mehet szülői szabira, más országokban ez nem így van."
5 nap pótszabadságot kapnak az apák.
A kék a "first world" azaz a fejlett országok, a sárga a "second world"azaz a fejlődő országok, a piros a "third world" azaz a fejletlen országok.
A kék országokban gyakorlatilag minden szempontból női előny van.(persze van pár kivétel pl lengyel abortusztörvény, vagy nálunk az hogy tenyészkancának nézik a nőket, de ez csak a jelenlegi kormány miatt)
A sárga országokban nagyjából egyenlőség van, csak kultúrális alapon a férfiak nagyobb tiszteletet és megbecsülést kapnak.
A piros országokban jellemzően kutyába se nézik a nőket.
Csak az a bibi, hogy akkor nem kapsz fizetést csak állami támogatást kérhetsz, ami viszont köszönőviszonyban sincs az eredeti béreddel. A kereseten alapul az összeg, aminek az alsó határa az éhhalálhoz elég 300 euró, a plafon pedig 1600 euró. Így már nem annyira buli.
Franciáknál 25 nap van és ugyanúgy nincs fizetés, csak állami támogatás az eredeti bérből kiszámolva. Ráadásul mindenhol csak akkor jár, ha előtte volt egybefüggő, meghatározott idejű munkaviszonyod.
A magyar csak 5 nap, de az teljesen fizetett pótszabadság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!