Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon egyenjogúság van a két nem között?

Figyelt kérdés
21/L

2022. ápr. 11. 07:59
A kérdező szavazást indított:
Női előny van
Férfi előny van
Egyenjogúság van
34 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
33%

A nyugati világban Egyenjogúságvan.

Ámbátor van az emberi létnek olyan területe ahol a nők vannak előnyben, és van ahol a férfiak. És ez igy van jól

2022. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén érdekelne, hogy akik szerint női előny van, azok mire gondolnak. (Tényleg nem provokációnak szánom, kíváncsi vagyok.)
2022. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%
Pl a gyermek elhelyezési perek esetén, meg hogy átlagban tovább élnek, mégis korábban mehetnek nyugdíjba.
2022. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Az én véleményem szerint:


Női előny:

- 40 év munka után nyugdíj. Ez a legnagyobb. Férfiak meghalnak, mielőtt nyugdíjba kerülnének

- Könnyebb álláskeresés nem fizikai munkakörben

- Női prioritás illemtanban. Minden illemszabály favorizálja a nőket. (Ajtó kinyitása nekik, szék kihúzás stb.)

- Nagyobb társadalmi elfogadás a nem nőies nők iránt, mint a nem férfias férfiak iránt.


Férfi előny:

- Könnyebb munkaszerzési lehetőség vezetői pozíciók terén.

- Könnyebb társadalmi tekintélyszerzés.


Én az egyenjogúsággal egyet tudok érteni. Ahogy az első válaszoló is írja, témától függ, hogy melyik nemnek van előnye, de azt biztosan nem mondanám, ha választani kéne, hogy férfi előny lenne.


Én ezért próbálok annyira nőies lenni, amennyire csak lehet, ha már női mivoltomból élvezhetem az (illedelmes) férfiak részéről ezeket az előnyöket, amit én nem várok el, de mégis megkapom.

A nyugdíjkorhatár viszont egy olyan brutális női előny, amiről sajnos kár is vitatkozni. Ennek köszönhetően édesapám és nevelő apum sem érhette meg a nyugdíjat... :(

2022. ápr. 11. 08:45
 5/34 anonim ***** válasza:
0%
A nőké a csodálatos ajándék hogy életet adhatnak.
2022. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Olyanról sem hallottam még, hogy gyerektartást vagy apatartást fizetne nő.

Férfi fizet ilyet és asszonytartást is válás után, ha úgy alakul.

Elnézést, ha van ilyen a másik oldalról is, és tudtok ilyen példáról, akkor ebben csak én vagyok tájékozatlan.

2022. ápr. 11. 08:48
 7/34 A kérdező kommentje:
Az élet adása valóban egy nagyon nagy áldás, de férfi nélkül nem megy. :)
2022. ápr. 11. 08:49
 8/34 anonim ***** válasza:
36%

Gyerekvállalás kérdése, a férfinek nincs joga dönteni, de még lemondani se a gyerekről, hiába nem akarja akkor és ott.


A veszélyes munkák 99 százalékát férfiak végzik.


A nagy egyenlőségben, a nők jobb keresetet, anyagi biztonságot, vannak akik akár kitartott státuszt követelnek meg a férfitól.

2022. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
33%
Azért ha egy nő gyermeket szeretne minden áron, úgy, hogy akár egyedül is nevelné össze hozhatja egyéjszakás kalandokkal a férfi tudta nélkül. Ferfiaknak ez nem adatik meg. S ha van elég pofátlan a nő akkor benyujta az igényt gyermektartásra. Sajnos ismerek ilyen esetet.
2022. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
9 én is, meg olyat is a családban akit 19 évesen kényszerítettek gyerekvállalásra, mert a lány "nem vette észre" h terhes
2022. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!